Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρόβλημα με την Εύρεση σπιτιού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by patrioten View Post
    13.565 διαθέσιμες κατοικίες προς ενοικίαση σε όλη την Σουηδία.

    Hyra bostad

    Και ποσα απο αυτα θα ειναι σε προσιτες τιμες, και σε κεντρικα σημεια και και και.... Μεγαλο προβλημα η στέγαση στην ανεπτυγμένη ευρωπη τελικα.

    Comment


      #62
      Originally posted by elpizo View Post
      τι να μου αρέσει πλάκα κάνουμε? δεν μου απαντάνε κάποιοι, άλλοι ότι νοικιάστηκε..έχω στείλει σε πάρα πολλά ότι ενδιαφέρομαι και τίποτα. Δεν μπορούμε να βρούμε κάτι. παρόλο που στέλνουμε και στις γύρω περιοχές. Αγανάκτηση τα σπίτια πραγματικά.
      Προτου αγανακτησεις,ελα κι εσυ στην θεση τους.Εστω οτι εσυ νοικιαζεις ενα σπιτι και σου στελνουν ενδιαφερον απο το εξωτερικο,που ψαχνουνε και χωρις να μπορεις να τους δεις.Κατα ποσον θα το ενοικιαζες ετσι?
      Ψυχραιμια λοιπον,οπλιστειτε με υπομονη και ενα κομποδεμα στην ακρη.Ανεβειτε Goteborg,βρειτε ενα οικονομικο hostel για αρχη και μεινετε εκει για το πρωτο διαστημα.Μετα απο την πρωτη εβδομαδα,ας πουμε προσαρμογης,ξεκινηστε πιο συστηματικα το ψαξιμο.Παρτε εναν σουηδικο αριθμο κινητου(οπωσδηποτε,μιας κι αν εχετε το Ελληνικο θα συνεχισουν να σας γδυνουν ασυστολα οι Ελληνικες εταιριες τηλεφωνιας!),βαλτε ενα fastpris προγραμμα και κυνηγηστε πρωτα τις αγγελιες που εχουν τηλεφωνο για να μπορεσετε να εχετε μια πιο αμεση επαφη μου τον ενοικιαζοντα.
      Οπως παντα σε αυτες τις δουλειες,τα ματια σας δεκατεσσερα για τους αετονυχηδες που παντα υπαρχουν.Και βεβαια,εαν δεν ειστε διατεθειμενοι να πληρωσετε ενα μεγαλο ποσο στο ενοικιο,προετοιμαστειτε αν ειστε ζευγαρι σε πρωτη φαση να μεινετε ισως σε καποιο δωματιο που ενοικιαζεται σε διαμερισμα ή καποιο σπιτι αρκετα μακρια απο το κεντρο της πολης για οικονομικοτερο ενοικιο.
      Καλη δυναμη και lycka till!

      Comment


        #63
        Ευχαριστώ πολύ παιδιά! πράγματι θέλει προσοχή κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις...Ευτυχώς με το ίντερνετ όλα έχουν γίνει ευκολότερα, και μπορείς και να υπογράψεις συμβόλαιο και να στείλεις κάποια μαζεμένα ενοίκια στην αρχή για να κλείσεις το σπίτι και να ζητήσεις να το δεις μέσω skype. Σίγουρα δε θα εμπιστευόμουν απο μακριά να νοικιάσω σε κάποιον το σπίτι μου αλλά θα έκανα πράγματα που να με διασφαλίζουν όπως προανέφερα...να είστε καλά καλή συνέχεια και σε σας ότι καλύτερο σε ότι κάνετε! ευχαριστώ για τη βοήθεια!

        Στέλλα.

        Comment

        Working...
        X