Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 102
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Γιώργο... Μη στεναχωριέσαι για τίποτα...!!! Όλα θα πάνε καλά...!!!
    κ είμαι σίγουρος γιατί είσαι υπήκοος κ αυτό είναι πολύ μεγάλο ατού...!!!
    Όσο γι'αυτό που είπες για τον εργοδότη σου γράψτο στα παλιά σου τα παπούτσια γιατί έτσι [έγιναν] οι Έλληνες δυστυχώς.
    Εγώ είπα στον δικό μου εργοδότη ότι θα του το πω την ημέρα
    που δεν θα πάω για δουλειά ότι σταμάτησα για τον απλούστατο λόγο ότι θα έκανε κ αυτός το ίδιο αν ήταν να με σταματήσει...!!!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά...!!!
    Και εγω μαζι σου . Ε γω εκανα χαζομαρα αλλα δε πειραζει υπαρχει και Θεος και βλεπει

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leyteris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ θα είσαι στο Gladstone Park και εγώ στο Gladstone του Queensland!!!
    ουπς καμια σχεση? Δε πειραζει σου ευχομαι τα καλυτερα και θα μαθω της αποστασεις σιγα σιγα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgoskritikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουπς καμια σχεση? Δε πειραζει σου ευχομαι τα καλυτερα και θα μαθω της αποστασεις σιγα σιγα
    2500 χλμ πάνω κάτω......

Senior Member Το avatar του χρήστη kikirikoy
    Περιοχή
    melbourne
    τώρα που σε γνώρισα ....σου λέω με σιγουριά ότι τον δρόμο σου θα τον βρεις!!!!(είμαι σίγουρος)

εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!! όλα θα πάνε καλά
    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikirikoy Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα που σε γνώρισα ....σου λέω με σιγουριά ότι τον δρόμο σου θα τον βρεις!!!!(είμαι σίγουρος)

εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!! όλα θα πάνε καλά
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια, και τη στηριξη σου ,για το δυσκολο δρομο που ξεκιναμε .ολοθερμα σου ευχομαι να καταφερεις να κανεις οτι εχεις ονειρευτει για την οικογενεια σου.ελπιζω στο μελλον να συνεχιση αυτη η φιλια που ξεκινισε

Οι ημέρες πλησιάζουν και είμαι στο τρέξιμο να προλάβω όσο μπορώ τις εκκρεμότητες που έχω εδώ στην ελλαδα. Αν και δε θα προλάβω αλλα μη τα θελω και όλα δικά μου. Θα ήθελα αν γνωρίζει καποιος πατριώτης να με ενημέρωση με κανενα site η με καποιον αλλων τροπο που μπορω να κοιταξω για δουλεια ΛΑΜΑΡΙΝΑΣ, ΣΙΔΕΡΑΣ,ΗΛΕΚΤΡΟΣΥΓΚΟΛΗΤΗΣ τετοιου ειδος δουλιες.Που μπορω να κοιταξω για Perth,μελβουρνη?Απλη ενημερωση οπως εχω αναφερη ειμαι υπήκοος δε ψαχνω για VIZA. το μόνο κακό που εχω είναι οτι στη δουλεια μου ειμαι άψογος αλλα τα αγγλικά μου είναι ψιλοχαλια. Καθε σας πληροφορια θα μου ειναι σημαντικη ευχαριστω εκ των προτέρων

SEEK - Australia's no. 1 jobs, employment, career and recruitment site πιστευω οτι ειναι το καλυτερο.
    Εφοσον εισαι υπηκοος, δεν χρειαζεται να πιστοποιησεις τα Αγγλικα σου και τα English courses στα περισοτερα εκπαιδευτικα ιδρυματα, ειναι δωρεαν για σενα!!
    Εχε υποψιν σου οτι ακομα και αν εχεις πτυχιο ελληνικο, θα χρειαστει να κανεις μαθηματα για να παρεις αδεια εξασκησεως επαγγελματος σε αυτες τις δουλειες. Αν δεν εχεις πτυχιο, ξεκινας με αναγνωριση των ικανοτητων σου (Recognition of Prior Learning, RPL ) Home - Recognition of Prior Learning & RPL Assessment Australia | Easy RPL μετα μαθηματα και στο τελος αδεια.
    Φιλε Γιωργο το θεμα (οπως ελεγε και ο Κ. Βουτσας) ειναι να "τρυπωσεις" εκει. Αφου "τρυπωσες" τα υπολοιπα θα τα βρεις!!
    Καλα κουραγια!

Οι ημέρες πλησιάζουν και όσο περνάει ο καιρός ανεβαίνει ο κόμπος στο στομάχι (ανχος) Τρέξιμο για της εκκρεμότητες εδώ στην Ελλάδα. Πήρα και κάποια θετικά μηνύματα από Αυστραλία για το θέμα της δουλειάς.Αν είμαι λίγο τυχερός θα πιάσω άμεσα Σιδεράς που με ενδιαφέρει ειδάλλως όπου βρω.Θα δείξει. Έτσι όπως μας κάνανε εδώ στην Ελλαδιτσα μας όπου γης και πατρίς.23 ΜΑΙΟΥ κοντα ειναι.

Σε περιπτωση που καποιος δε εχει τραπεζικο λογαριασμο στην Ελλαδα για να κλεισει τι γινετε?

Σε περιμενουμε φιλε να ρθεις , καλο ταξιδι, θα τα πουμε σιγουρα απο κοντα.
    Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!!!

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση Σοφι
    Από Σοφι in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.04.2014, 16:27
  2. Ανταπόκριση - Farfyffs
    Από FarfyFfs in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 17:32
  3. Καλησπέρα από Ρομπέρτο - Μαρία
    Από rob_maria in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.04.2013, 16:20
  4. Ανταπόκριση - dimhal
    Από dimhal in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.04.2013, 02:15
  5. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 16:23

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like