Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 37
    Senior Member Το avatar του χρήστη kikirikoy
    Περιοχή
    melbourne
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dina45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, όντως, αυτό είναι το λινκ, ευχαριστώ.
    με 5 ποστ σου δίνει δικαίωμα για προσωπικό μήνυμα
    και με 15 σου δίνει δικαίωμα να βάζεις και λινκ
    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikolasVK Εμφάνιση μηνυμάτων
    lol, πολύ καλό το βίντεο!

Α, και Dina, μάλλον "between a rock and a hard place" ήθελες να πεις (μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα;)

Όντως. Σημειωτέον ότι ο Hugh Laurie δεν είναι και κανένας άσχετος: πριν γίνει ηθοποιός σπούδασε ελληνική αρχαιολογία στο Καίμπριτζ. Και πάλι όμως, αυτό δε σημαίνει ότι θα ξέρει απαραίτητα αμερικανική slang αφού είναι Άγγλος.

Θα παραθεσω και εγω εναν απλο τροπο που κατα τυχη ανακαλυψα και ακολουθω, και που με βοηθησε να εξελιχθω παρα πολυ στο Speaking και στο Listening τωρα που παρακολουθω course προετοιμασιας για τα IELTS.
    Λεγεται stand-up comedy!! Εαν ψαξετε στο you-tube για βιντεο με αυτο το θεμα, θα βρειτε παρα πολλα απο πολλους γνωστους καλλιτεχνες, οπως Robin Williams, Jim Carrey, Russel Peters κλπ.
    Ο ιδιεταιρος τροπος που εκφραζονται επι σκηνης, και η γρηγορη ροη της ομιλιας τους ειναι το καλυτερο μαθημα. Και στο τελος εχεις κερδισει και την διασκεδαση σου, μιας και ολοι τους εχουν καταπληκτικο (καμια φορα και διαφορετικο απο το δικο μας) χιουμορ.
    Αυτος ο απλος τροπος με βοηθησε να αξιολογηθω σε μεγαλυτερο του μεσου επιπεδο, παρ'οτι εχω να ασχοληθω ενεργα με την Αγγλικην εδω και 25 χρονια.
    Αυτο, σε συνδιασμο και με μανιωδες διαβασμα οποιουδηποτε αγγλοειδους εντυπου μπορειτε να βρειτε στο ιντερνετ, και με την βοηθεια ενος καλου εκπαιδευτη, ειμαι σιγουρος οτι θα σας βοηθησουν παρα μα παρα πολυ.

Eχω μαθει οτι το IELTS αναγνωριζουν στη Αυστραλια...υπαρχουν αλλα πτυχεια που ωα τα θεωρουν σαν αποδεικτικο στοιχειο γνωσης της αγγλικης?
    Εγω εχω Proficiency του CAMBRIDGE και απ'οσο ξερω υπαρχει κ το Βρετανικο Συμβουλιο στην Μελβουρνη που ειναι φορεας διεξαγωγης των εξετασεων του Cambridge!
    Υπαρχει καποιο λινκ απο υπουργειο για Βικτωρια που να αναφερει τι ισχυει η' καποια σχετικη πληροφορια ?
    “Nothing is forever”

Όχι, πρέπει να δώσεις το IELTS.

more at http://pipiscrew.com/escape.htm

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZAKARI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, πρέπει να δώσεις το IELTS.

more at http://pipiscrew.com/escape.htm
    ZAKARI thanxxxxxxxxx
    “Nothing is forever”

Red face Practise your English

Σκεφτηκα λοιπόν πως θα ηταν μια πολυ καλη ιδεα να εξασκησουμε (οσοι ενδιαφερομαστε) τα αγγλικά μας. Οσοι προετοιμαζονται για το IELTS ή και όσοι απλά ετοιμάζονται να μεταναστευσουν και θελουν να τα φρεσκαρουν ή να τα καλυτερεψουν. Θα ηταν πολυ ωραιο οποιος ενδιαφερεται να βαζει μια ειδους αγγελια ζητωντας ατομο για να αλληλοβοηθηθουν στη γλωσσα.
    Και επι της ευκαιριας μιας ξεκινησα το θεμα , οποιος ενδιαφερεται και θελει ας επικοινωνησει μαζι μου για να κανονιζουμε συναντησεις μεσω skype και να κανουμε practise τα αγγλικα μας ^^

Εχω μια απορια που μπορει να ειναι αστεια αλλα δεν θελω να προκυψουν προβληματα μετα!
    Οποιος γνωριζει κατι σχετικο...ειδικα απο αυτους που εχουν ηδη παει κατω...ας μου πει

Στο πτυχειο μου του Προφισιενσυ το επιθετο μου αναγραφεται χωρις το τελικο "ες" που βαζουν στα επιθετα οι ξενοι αλλα κ ενα συμφωνο εντος του επιθετου κ αυτο "ες" αντι για 1 ες που εμφανιζεται στο διαβατηριο μου ειναι γραμμενο με 2!!
    Θα υπαρξει καποιο προβλημα?Χρειαζεται καποιου ειδους ταυτοποιηση?
    “Nothing is forever”

greece 4ever ειχα και εγω ενα προβλημα παρομοιο για καθε ενδεχομενο να απευθυνθεις στο Δημο. Εκει θα σου δωσουν ενα γραπτο κειμενο ταυτοπροσωπιας που αφορα το "πτυχιο" σου!!!!!!!!
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sotiris th Εμφάνιση μηνυμάτων
    greece 4ever ειχα και εγω ενα προβλημα παρομοιο για καθε ενδεχομενο να απευθυνθεις στο Δημο. Εκει θα σου δωσουν ενα γραπτο κειμενο ταυτοπροσωπιας που αφορα το "πτυχιο" σου!!!!!!!!
    ΠΩΠΩ!!!
    Στον δημο εε? οκ
    Εχω επικοινωνησει κ με το Βρεττανικο Συμβουλιο εδω Θεσσαλονικη μηπως κ αυτοι μπορουν να πιστοποιησουν οτι ειμαι το ιδιο προσωπο!
    Σε ευχαριστω Σωτηρη
    “Nothing is forever”

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ
    Από raniakap in forum Εκπαίδευση και Σπουδές
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.01.2017, 09:23
  2. Η γλώσσα του σώματος (body language)
    Από Yaryalitsa in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08.04.2009, 18:49
  3. H γλώσσα του σώματος
    Από steangle in forum Κοινωνία, Οικογένεια & Οικονομικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31.08.2007, 10:11

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like