Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με την Αγγλική Γλώσσα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Αυτο που μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι οτι για πολλα επαγγελματα(π.χ μηχανικος,λογιστης κλπ)ανεξαρτητου υπηκοοτητας αν ο το πτυχιο σου ειναι overseas χρειαζεται οπωσδηποτε IELTS.Τωρα αν για το συγκριμενο επαγγελμα δεν χρειαζεται δεν το γνωριζω με βεβαιοτητα απλα μετεφερα οτι ενας νωεοφερμενος καθηγητης μαθηματικων μου ειπε που ειχε και υπηκοοτητα.

    Comment


      #32
      @ Elena Sapouna & anpandel:

      Το έψαξα περισσότερο και οφείλω να ζητήσω συγγνώμη και να διορθώσω το προηγούμενο post μου. Ναι λοιπόν, χρειάζεσαι IELTS με βαθμό 7,5 και πάνω σε όλα τα bands (τουλάχιστον στο Queensland), αν δεν έχεις σπουδάσει τουλάχιστον 4 έτη σε αγγλόφωνο πανεπιστήμιο.

      Το βρήκα εδώ:

      Comment


        #33
        Δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη.Ολοι προσπαθουμε να βοηθησουμε με οτι γνωσεις εχουμε αποκομησει.Λαθη γινονται και θα γινονται δεν ειμαστε και ο Αγοριανης.

        Comment


          #34
          ...το πιο σημαντικό είναι να πω ότι ναι, αξίζει τον κόπο να γίνεις καθηγητής μαθηματικών στην Αυστραλία: 1000 δολ καθαρά την εβδομάδα μισθός, 3μισι μήνες πληρωμένες διακοπές το χρόνο (αν γίνεις μόνιμος), και αρκετές θέσεις εργασίας για μαθηματικούς, εργασία σχετικά ευχάριστη (και λέω σχετικά γιατί το επίπεδο πολλών μαθητών είναι χαμηλό, αλλά αυτό αντιμετωπίζεται).

          Comment


            #35
            Εχει αλλάξει κάτι για το επίπεδο της αγγλικής γλώσσας; Ειμαι αυστραλιανή υπήκοος και σκέφτομαι την Αυστραλία για περαιτέρω σπουδές και δουλειά!

            Comment


              #36
              Δωρεάν μαθήματα, για όσους θέλουν να δώσουν IELTS:

              Prepare for the IELTS Academic tests in this comprehensive, self-paced course covering listening, speaking, reading and writing.

              Comment


                #37
                Πολύ ενδιαφέρον νήμα! Κακά τα ψέμματα, όταν πας σε μια άλλη χώρα πρέπει να έχεις τη στοιχειώδη γνώση της χώρας που θα πας, αλλά το πιο βασικό είναι να έχεις καλό επίπεδο αγγλικών. Θα σε βοηθήσει σε πολλά πράγματα, γιατί πέρα από τη δουλειά πρέπει να αρχίσεις να κοινωνικοποιείσαι. Εμένα, αυτό που με βοηθάει πολύ να κρατάω ζωντανή την επαφή μου με την αγγλική γλώσσα, είναι να διαβάζω βιβλία στα αγγλικά με μια εφαρμογή λεξικού στο κινητό μου.

                Comment

                Working...
                X