Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προσπάθεια για μετανάστευση και ρόλος των συγγενών !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    :
    Originally posted by nikita View Post
    hmmmmmmm συγγενεις.......κατι μου θυμιζει αυτο.....το ειχα ξεχασει .......τους εχω ξεχασει...τους εχω ζβησει....not exist...

    Comment


      #32
      τα πραγματα είναι απλα. Οι περισσοτεροι ελληνες της Αυστραλιας εχουν δουλεψει πολυ σκληρα μακρια απο την πατριδα τους και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν εχουν συγχωρέσει τους ελληνες που ζουν στην ελλαδα και δεν χρειαστηκε να μεταναστεύσουν για να τα βγαλουν περα. Τωρα με την κριση τριβουν τα χέρια τους δυστυχως, αλλα και μεις εδώ μεχρι τωρα "αμερικανάκια και αυστραλακια" τους αποκαλουσαμε. βρέθηκα προσφατα στη μελβουρνη και βίωσα την "ελληνικη φιλοξενια" στο πετσι μου και να φανταστείτε πως έχω δικο μου σπιτι εκεί. Τους λείπει η Ελλαδα και η αμυνά τους είναι να την απαξιώνουν. οσο αφορά τους δικούς σου συγγενείς καλε μου φίλε, ξεχασέ τους δεν αξιζουν απολυτως τίποτα και να ξέρεις πως σε αυτή τη ζωή οτι σπέρνεις θερίζεις και θα το βρούν μπροστά τους. Κάνε focus στην ζωή σου, στα παιδάκια σου και ας μείνουμε να στηρίξουμε τη χώρα μας.

      Comment


        #33
        Καλα μου φιλαράκια καλημερα-καλησπέρα σας εγω πάλι έχω άλλη εμπειρία απο συγγενείς,την άλλη Κυριακή η γυναίκα μου και οι 2 γιοι φεύγουν για sydney(η γυναίκα μου είναι υποικοος)τι να πω εδω και ένα περίπου χρόνο που ετοιμάζουμε την μεγάλη αυτη αλλαγη η βοήθεια απο τους συγγενής μας είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη τι να πω έχουμε πάθει πλάκα,βέβαια αυτο είναι το ένα σκέλος, το επόμενο είναι να δούμε και απο κοντά τι θα γίνει και αν θα συνεχιστεί η πολύτιμη μέχρι τώρα βοήθεια!!!!θα σας γράψω σχετικά.

        Comment


          #34
          Originally posted by this is Sparta(300) View Post
          Καλα μου φιλαράκια καλημερα-καλησπέρα σας εγω πάλι έχω άλλη εμπειρία απο συγγενείς,την άλλη Κυριακή η γυναίκα μου και οι 2 γιοι φεύγουν για sydney(η γυναίκα μου είναι υποικοος)τι να πω εδω και ένα περίπου χρόνο που ετοιμάζουμε την μεγάλη αυτη αλλαγη η βοήθεια απο τους συγγενής μας είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη τι να πω έχουμε πάθει πλάκα,βέβαια αυτο είναι το ένα σκέλος, το επόμενο είναι να δούμε και απο κοντά τι θα γίνει και αν θα συνεχιστεί η πολύτιμη μέχρι τώρα βοήθεια!!!!θα σας γράψω σχετικά.
          Ευχομαι να σας πανε ολα καλα και να μην αλλαξει τιποτα προς το χειροτερο αλλα μονο προς το καλυτερο,καλο ταξιδι στην οικογενεια σου και καλη επιτυχια να εχετε σε ολους τους τομεις της ζωης σας.
          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

          Comment


            #35
            Μαρία σε ευχαριστω γιατα καλα σου λόγια να είσαι καλα!!!!!!!και εγω το ίδιο ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα γιατι όπως και να το κανουμε βοήθεια τουλάχιστον ηθική απο δικούς σου ανθρώπους είναι τα πάντα σε μια χώρα που είναι τέλειος άγνωστη και απρόβλεπτη,της καλημερες απο πατραααααααα

            Comment


              #36
              Originally posted by this is Sparta(300) View Post
              Καλα μου φιλαράκια καλημερα-καλησπέρα σας εγω πάλι έχω άλλη εμπειρία απο συγγενείς,την άλλη Κυριακή η γυναίκα μου και οι 2 γιοι φεύγουν για sydney(η γυναίκα μου είναι υποικοος)τι να πω εδω και ένα περίπου χρόνο που ετοιμάζουμε την μεγάλη αυτη αλλαγη η βοήθεια απο τους συγγενής μας είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη τι να πω έχουμε πάθει πλάκα,βέβαια αυτο είναι το ένα σκέλος, το επόμενο είναι να δούμε και απο κοντά τι θα γίνει και αν θα συνεχιστεί η πολύτιμη μέχρι τώρα βοήθεια!!!!θα σας γράψω σχετικά.
              Ευχομαι να πανε ολα καλά! Και εμεις κατεβαινουμε 28 Σεπτ στο Συδνεϋ - να κανονισουμε ολοι να βρεθουμε εκει κατω!
              Moving to Sydney on September 28, 2012!

              Comment


                #37
                Originally posted by this is Sparta(300) View Post
                Καλα μου φιλαράκια καλημερα-καλησπέρα σας εγω πάλι έχω άλλη εμπειρία απο συγγενείς,την άλλη Κυριακή η γυναίκα μου και οι 2 γιοι φεύγουν για sydney(η γυναίκα μου είναι υποικοος)τι να πω εδω και ένα περίπου χρόνο που ετοιμάζουμε την μεγάλη αυτη αλλαγη η βοήθεια απο τους συγγενής μας είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη τι να πω έχουμε πάθει πλάκα,βέβαια αυτο είναι το ένα σκέλος, το επόμενο είναι να δούμε και απο κοντά τι θα γίνει και αν θα συνεχιστεί η πολύτιμη μέχρι τώρα βοήθεια!!!!θα σας γράψω σχετικά.
                άντε με το καλό
                εύχομαι και γω για σας τα καλύτερα


                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment


                  #38
                  Originally posted by AussieHope View Post
                  Ευχομαι να πανε ολα καλά! Και εμεις κατεβαινουμε 28 Σεπτ στο Συδνεϋ - να κανονισουμε ολοι να βρεθουμε εκει κατω!
                  Σε ευχαριστω.......ελπίζω όλα να πανε μια χαρα!!!Aussie hope εγω φεύγω 29 σεμπτεβρη μήπως να το κάνω και εγω 28 να φύγουμε παρέα?χαχαχαχα......με ποια εταιρία πετάς?

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by Aussie View Post
                    άντε με το καλό
                    εύχομαι και γω για σας τα καλύτερα


                    Και εσένα σε ευχαριστω για τις ευχές σου ελπίζω μια μερα να κανουμε μια συνάντηση όλοι μαζι να γνωριστούμε!!!!!!!!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by this is Sparta(300) View Post
                      Καλα μου φιλαράκια καλημερα-καλησπέρα σας εγω πάλι έχω άλλη εμπειρία απο συγγενείς,την άλλη Κυριακή η γυναίκα μου και οι 2 γιοι φεύγουν για sydney(η γυναίκα μου είναι υποικοος)τι να πω εδω και ένα περίπου χρόνο που ετοιμάζουμε την μεγάλη αυτη αλλαγη η βοήθεια απο τους συγγενής μας είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη τι να πω έχουμε πάθει πλάκα,βέβαια αυτο είναι το ένα σκέλος, το επόμενο είναι να δούμε και απο κοντά τι θα γίνει και αν θα συνεχιστεί η πολύτιμη μέχρι τώρα βοήθεια!!!!θα σας γράψω σχετικά.
                      καλο ταξιδι στην οικογενεια σου και καλη επιτυχια

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by KOSTASMOS1 View Post
                        καλο ταξιδι στην οικογενεια σου και καλη επιτυχια
                        Κωστακη σε ευχαριστω για τις ευχές και εσένα ελπίζω και θέλω να πανε όλα καλα...........και ποιος ξέρει μπορει κάποτε να τα πούμε απο κοντα!!!!!

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by this is Sparta(300) View Post
                          Κωστακη σε ευχαριστω για τις ευχές και εσένα ελπίζω και θέλω να πανε όλα καλα...........και ποιος ξέρει μπορει κάποτε να τα πούμε απο κοντα!!!!!
                          ευχαριστω

                          Comment


                            #43
                            Φίλες και φίλοι για σας.... Έχει πέραση σχεδόν μια εβδομάδα που η γυναίκα μου και οι δυο γιοι είναι στο Sydney....εγω παραμενώ Ελλάδα ακόμα περιμένοντας την βίζα μου...αν και έχω κλείσει εισιτήριο για της 28 σεμπτεβρη με singapore.....ο λόγος που ποσταρω είναι για τους συγγενής και την φιλοξενία της οικογενιας μου...δεν μπορείτε να φανταστείτε ρε παιδια όχι απλά τελειοι μας έχουν κατασκλαβοση οι άνθρωποι τα παντα όλα μας έχουν δώσει τη να πω!!!!!!μεχρι που βοήθησαν τα παιδια να πανε στο κριστιανς μπραδερ(καθολικό σχολείο)θέλω να τους ευχαριστήσω και δημόσια μέσα απο το φόρουμ....

                            Comment


                              #44
                              ειναι μεγαλη υποθεση να εχεις συγγενεις και φιλους να σε υποστηριζουν

                              Comment


                                #45
                                DUSTIXOS OLA GIA TO SUMFERON.EGO PALI EXO TIN UPIKOTITA EXO KAPOIOUS LIGOUS SUGGENEIS POU MILANE OI GONEIS MOU APO EDO APO ELLADA OMOS PROSOPIKA DEN EXO EGO EPAFES MAZI TOUS OPOTE K DEN PERIMENO TIPOTA.STO MUALO MOU EXO TI SKEPSI NA PAO OMOS EINAI ONEIRO ZOIS K POLI DUSKOLO THES KABATZA APO ELLADA NA XEIS ARKETA K TORA STI KRISI DEN FTANOUN OXI GIA NA MAZEPSEIS ALLA OUTE K NA EPIBIOSEIS.FUSIKA MOLIS AKOUSAN OTI THELOUN NA PAO OLOI EIPAN STOUS GONEIS MOU KATSE EKEI POU EISAI K MIN ERHEIS POU TA PRAGMATA EDO EINAI XALIA AKRIBA TA NOIKIA K ELLLADA K PALI ELLADFA.POTE DEN MPENO KAN STO KOPO NA TOUS PO GIA FILOKSENIA.AN DEN EXEIS NUXIA NA KSISTEIS MIN PERIMENEIS NA SE KSISOUN.FUSIKA ESU TI PATISES OPOS K POLI ALLOI.

                                Comment

                                Working...
                                X