Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - κουκος κωστας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    σας ευχαριστω ολους απο καρδιας για τις ευχες.ναστε καλα και καλη τυχη να εχετε σε οτι επιθυμητε .
    Ζησε καλα - Γελα συχνα
    Αγαπησε πολυ

    Comment


      #47
      κωστα χρονια πολλα για χτες ευχομαι υγεια και χαρα.

      Comment


        #48
        κωστα χρονια πολλα

        Comment


          #49
          Originally posted by giorgoskritikos View Post
          κωστα χρονια πολλα για χτες ευχομαι υγεια και χαρα.
          αφησα εξοχικο στο ξενο .μια κουκλα εχω καταστεναχωρηθει που θα χασω το καλοκαιρι. α ρε σαλαμυκονο αθανατη.

          και κατι ιστορικο :ξερετε οτι ο ταφος του καραισκακη ειναι στην πρωτευουσα της σαλαμινας την κουλουρη?
          Ζησε καλα - Γελα συχνα
          Αγαπησε πολυ

          Comment


            #50
            Originally posted by KOSTASMOS1 View Post
            κωστα χρονια πολλα
            σε ευχαριστω πολυ
            Ζησε καλα - Γελα συχνα
            Αγαπησε πολυ

            Comment


              #51
              Originally posted by κουκος κωστας View Post
              ..και κατι ιστορικο :ξερετε οτι ο ταφος του καραισκακη ειναι στην πρωτευουσα της σαλαμινας την κουλουρη?
              Αυτό και αν είναι θέμα για video!

              Χρόνια πολλά!
              Υπομονή και επιμονή patriotes.

              Comment


                #52
                Originally posted by κουκος κωστας View Post
                ειναι ετσι οπως τα λες, δεν ρωτουν οτιδηποτε μπορει να θεωρηθει προσωπικο δεδομενο οπως τι χρηματα παιρνεις ποσο ετων εισαι και λοιπα.η εποικοινωνια μεταξυ τους γινετε με το μικρο ονομα για να μην αισθανονται το κενο της ιεραρχιας και μπαινει αναμεσα τους η τυπικοτητα.επισης καθε παρασκευη ειναι casual day που φορουν οτι θελουν .
                Χρονια πολλα Κώστα!!! Να περνάς πολυ καλα...και καλη συνέχεια στην Μελβουρνη. Κάτι μου λέει οτι σε λίγο καιρο θα συναντηθούμε όλοι να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας!!!

                Comment


                  #53
                  για τον φιλο απο τα ανω λιοσια.
                  με καποιο μαγικο τροπο, που λεει και η κορη μου καθε φορα που η μητερα της βρισκει αυτοματος αυτο που αυτη εψαχνε επι ωρα,εχασα το μηνυμα σου.
                  ειπαμε δεν τα παω και καλα με την τεχνολογια.
                  οπως και να εχει ομως ρωτησα στο σχολειο και μου ειπαν οτι για παιδια που το επιπεδο των αγγλικων ειναι χαμηλο εντασοντε σε ειδικο σχολειο εξαμηνο κατα πασα πιθανοτητα .
                  εκει δινετε ιδιαιτερη βαρυτητα στα παιδια αυτα ειναι ολιγομελη τμηματα και κατοπιν εντασοντε κανονικα στο σχολειο.αυτα που σου λεω μου τα ειπε η διευθηντρια .
                  καλη τυχη αδερφε
                  Ζησε καλα - Γελα συχνα
                  Αγαπησε πολυ

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by κουκος κωστας View Post
                    για τον φιλο απο τα ανω λιοσια.
                    με καποιο μαγικο τροπο, που λεει και η κορη μου καθε φορα που η μητερα της βρισκει αυτοματος αυτο που αυτη εψαχνε επι ωρα,εχασα το μηνυμα σου.
                    ειπαμε δεν τα παω και καλα με την τεχνολογια.
                    οπως και να εχει ομως ρωτησα στο σχολειο και μου ειπαν οτι για παιδια που το επιπεδο των αγγλικων ειναι χαμηλο εντασοντε σε ειδικο σχολειο εξαμηνο κατα πασα πιθανοτητα .
                    εκει δινετε ιδιαιτερη βαρυτητα στα παιδια αυτα ειναι ολιγομελη τμηματα και κατοπιν εντασοντε κανονικα στο σχολειο.αυτα που σου λεω μου τα ειπε η διευθηντρια .
                    καλη τυχη αδερφε
                    Κωστα δεν ξερω για ποιες ταξης λες, παντως η κορη μου που ειναι τεταρτη ερχεται μια φορα την εβδομαδα μια δασκαλα που ασχολειται μονο με την μικρη για 1 ωρα περιπου κι αυτο για 6 μηνες θα γινεται,αλλα ειναι απιστευτο ποσο γρηγορα μαθαινουν τα παιδια να μιλανε αγγλικα!!! η μικρη μου που ειναι νηπιο πριν 3 μηνες που πηγε σχολειο δεν ηξερε λεξη! τωρα αρχιζω να φοβαμαι οτι θα ξεχασει σε λιγο τα Ελληνικα!

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by MARINAM View Post
                      Κωστα δεν ξερω για ποιες ταξης λες, παντως η κορη μου που ειναι τεταρτη ερχεται μια φορα την εβδομαδα μια δασκαλα που ασχολειται μονο με την μικρη για 1 ωρα περιπου κι αυτο για 6 μηνες θα γινεται,αλλα ειναι απιστευτο ποσο γρηγορα μαθαινουν τα παιδια να μιλανε αγγλικα!!! η μικρη μου που ειναι νηπιο πριν 3 μηνες που πηγε σχολειο δεν ηξερε λεξη! τωρα αρχιζω να φοβαμαι οτι θα ξεχασει σε λιγο τα Ελληνικα!
                      Μιλαω για ηλικια 12 ετων η εκει κοντα, γιατι εκει παιζουν και τα παιδια του φιλου, ισως σε πιο μικρες ηλικιες να γινεται με αυτο τον τροπο,το σιγουρο παντως ειναι οτι δεν θα πρεπει να ανησυχει ο φιλος για τιποτα.εχουν φροντισει για τα παντα και δεν αφηνουν τιποτα στην τυχη.
                      τα παιδια προσαρμοζονται με απιστευτη ευκολια ,οι δασκαλοι ειναι ευγενεστατοι και γλυκητατοι.
                      καταλαβαινω την ανησυχια ειναι λογικη κι εγω τα ιδια ενιωθα.
                      Ζησε καλα - Γελα συχνα
                      Αγαπησε πολυ

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by MARINAM View Post
                        Κωστα δεν ξερω για ποιες ταξης λες, παντως η κορη μου που ειναι τεταρτη ερχεται μια φορα την εβδομαδα μια δασκαλα που ασχολειται μονο με την μικρη για 1 ωρα περιπου κι αυτο για 6 μηνες θα γινεται,αλλα ειναι απιστευτο ποσο γρηγορα μαθαινουν τα παιδια να μιλανε αγγλικα!!! η μικρη μου που ειναι νηπιο πριν 3 μηνες που πηγε σχολειο δεν ηξερε λεξη! τωρα αρχιζω να φοβαμαι οτι θα ξεχασει σε λιγο τα Ελληνικα!
                        Γεια σου Marinam, χαίρομαι που το ακούω αυτο γιατι και ο γιος μου είναι νήπιο τώρα εδω στην Ελλάδα και έχω αυτη την ανυσηχια. Τώρα μάλιστα (την ερχομενη Πεμπτη) πάμε μελβουρνη για ένα δυο μήνες να τακτοποιησουμε τη. Visa και θέλω να βρω κάποιες δραστηριότητες να τον βάλω. Εκχώρηση όλα να πανε καλα.....

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by Kathy84 View Post
                          Γεια σου Marinam, χαίρομαι που το ακούω αυτο γιατι και ο γιος μου είναι νήπιο τώρα εδω στην Ελλάδα και έχω αυτη την ανυσηχια. Τώρα μάλιστα (την ερχομενη Πεμπτη) πάμε μελβουρνη για ένα δυο μήνες να τακτοποιησουμε τη. Visa και θέλω να βρω κάποιες δραστηριότητες να τον βάλω. Εκχώρηση όλα να πανε καλα.....
                          Ευχαριστω καλο κουραγιο και πολυ υπομονη, κι ολα καλα θα πανε! παντως να ξερεις οτι τα παιδια εδω μαθαινουν απο νηπια να διαβαζουν, ειναι φοβερο το ποσο τα βοηθανε οι δασκαλοι ,αλλα αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι καθε μερα δηλωνει μια μητερα οτι θα παραμεινει στην ταξη καποιες ωρες για να βοηθησει την δασκαλα, και τις περισσοτερες φορες ασχολουνται με το διαβασμα της κορης μου!!! μακαρι να υπηρχε και στην Ελλαδα αυτη η θεληση να βοηθαει ο ενας τον αλλον, δεν θα φταναμε εκει που φτασαμε!

                          Comment


                            #58
                            Το θεμα το εχεις θεσει πολυ σωστα marinam .
                            Δυστυχως εδω στην Ελλαδα τα πραγματα εχουν αγριεψει!!!
                            Και οχι μονο λογω Κρισης, γιατι αρχισαν να αγριευουν και πριν την κριση.
                            Βλεπεις πατροπαραδοτες αξιες παραμερισθηκαν, και βαλαμε στη θεση τους αυτα, που οι ξενοι εχουν αποριψει εδω και καιρο,ενω αυτοι εκαναν το αντιθετο!!!
                            Και ετσι δεν ξερω που θα καταληξουμε.
                            Ευχομαι η Ελλαδα να βρει παλι την ψυχη της!!!!!
                            θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                            Comment


                              #59
                              Ετσι ειναι η ζωη....Εδω κολαση(οπως την καταντησαν) κ εκει παραδεισος,με πρασινο δρομους και άλλα.Σ ευχαριστουμε Κωστα για τα βιντεο σου,μας εφτιαξες την διαθεση,εγω λιγο τα θυμομουν(ηρθα ελλαδα 9 χρονων)Να σαι καλα κ ευχομαι παντα τα καλυτερα.
                              Υ.Σ λιγοτερο απο μηνα κατεβαινω κι εγω

                              Comment


                                #60
                                Μιλαω καθημερινα με ελλαδα και βιωνω τις αγωνιες και τα συναισθηματα .αγανακτηση οργη και μια επιθυμια για φυγη για ενα καλυτερο μελλον για να μπορουν οι ιδιοι και τα παιδια τους να ονειρευτουν ενα αυριο που μας το στερησαν.ευχομαι να βρητε ολοι αυτο που ψαχνετε καπου εκει εξω ειναι.ας ειναι εδω.
                                φιλικα κωστας
                                Ζησε καλα - Γελα συχνα
                                Αγαπησε πολυ

                                Comment

                                Working...
                                X