Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - κουκος κωστας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - κουκος κωστας

    καλησπερα σε ολους εντος και εκτος ελλαδος.τωρα πια βρισκομαστε στην αστραλια που ελεγε και η βασιλιαδου.σαν να μας πηραν και να μας πηγαν στον avatar,αλλος κοσμος διαφορετικος ολα καινουργια.και να πεις οτι δεν ειχαμε βγει ξανα απο την ελλαδα?
    ομως εδω ειναι ολα διαφορετικα αλλοι ανθρωποι[οτι φυλη μπορεις να φανταστεις η εχεις δει σε ντοκυμαντερ]αλλα ζωα,αλλα φυτα,αλλα αυτοκινητα, αλλη κουλτουρα,αλλος ουρανος και ουτο καθεξης.εχει περασει μια εβδομαδα ,τις πρωτες δυο μερες αν με επιανες απο την μυτη εσκαγα σαν φουρνελο ειδικα την πρωτη νυχτα εαν περναγε αεροπλανο εξω απο το σπιτι ισα που το αρπαζα απο την ουρα και ας με σβαρναγε μεχρι την ελλαδα.μερα με την μερα ομως ανακαλυπτεις αυτον τον τοπο ο οποιος οταν συνελθεις απο την συγκινησιακη φορτιση συνειδητοποιεις οτι ειναι πανεμορφος.ειδικα οταν πηγε πρωτη μερα η μικρη σχολειο και γυρισε με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια απο τοτε ολα μου πολυ ποιο ομορφα.
    τελος παντων για να μην σας τα ζαλιζω χτες ανεβασα στο youtube κατι βιντεακια για τα αδερφια μου και τους γονεις μου και σκεφτηκα οτι ισως θα ηταν καλο να τα μοιραστω μαζι σας.

    πρωτη μερα στην αυστραλια -εξω απο το σπιτι




    Ζησε καλα - Γελα συχνα
    Αγαπησε πολυ

    #2
    φιλε κωστα σου ευχομαι τα καλυτερα .ωραια τα βιντεακια σου μου ανεβασες την διαθεση σε 8 μερες ερχομαι και εγω να τα δω απο κοντα

    Comment


      #3
      Originally posted by κουκος κωστας View Post
      καλησπερα σε ολους εντος και εκτος ελλαδος.τωρα πια βρισκομαστε στην αστραλια που ελεγε και η βασιλιαδου.σαν να μας πηραν και να μας πηγαν στον avatar,αλλος κοσμος διαφορετικος ολα καινουργια.και να πεις οτι δεν ειχαμε βγει ξανα απο την ελλαδα?.................DSCN0241 - YouTube

      DSCN0239 - YouTube

      DSCN0238 - YouTube
      That's AUSTRALIA!!!!!!!!!

      Comment


        #4
        Φίλε Κώστα σου εύχομαι καλή ζωή και καλή αντάμωση!!!!!!!!!!
        Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

        Comment


          #5
          Καλημέρα καλησπέρα Κώστα ...Πρωί πρωί μας έκανες να πέσουν και τα δικά μας σαγόνια
          απορία : Εάν το βίντεο που βλέπω ειναι η Νίκαια της Αυστραλίας, η Κηφισιά πως είναι; χαχαχα
          Θα ήθελα να σε παρακαλέσω, εαν μπορείς να ανεβάσεις και άλλα βίντεο .......................Να περνάς καλά !!!
          ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

          Comment


            #6
            κουκος κωστας

            ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            τέλεια η ανταπόκριση με τα βιντεάκια
            μπράβο παιδιά,καλά να περνάτε,
            συνεχίστε έτσι,και όταν έχετε χρόνο ρίξτε κανένα video ακόμα.
            πρωί,πρωί τα είδα και ξεσηκώθηκα

            (αλήθεια σε ποιό μέρος της Μελβούρνη είναι τα video?)

            και πάλι ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              #7
              Originally posted by κουκος κωστας View Post
              καλησπερα σε ολους εντος και εκτος ελλαδος.....ειδικα οταν πηγε πρωτη μερα η μικρη σχολειο και γυρισε με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια απο τοτε ολα μου πολυ ποιο ομορφα.

              DSCN0241 - YouTube

              DSCN0239 - YouTube

              DSCN0238 - YouTube
              Κώστα σε ευχαριστούμε για τα βιντεάκια, μας ανέβασεις όλους!!! Πολλά Μπράβο!!!

              Comment


                #8
                κωστα πολυ ωραια τα βιντεο!
                ανεβασε και αλλα οποτε μπορεσεις για να μας φτιαξεις παλι τη διαθεση !
                καλη αρχη στη νεα σου ζωη και ολα να σου πανε καλα !

                Comment


                  #9
                  καλωσηρθες....

                  Comment


                    #10
                    Αν και οι σχέσεις μου με το κομπιουτερ δεν είναι οι καλύτερες ,ευτυχως εχω τον σακη εδώ που μου εξηγησε πως λειτουργει η ολη διαδικασια και γενικοτερα το ολο πραγμα ,πως να ανεβαζω πως απαντω και όλα τα μεα σεα. θα προσπαθησω να κανω ότι καλυτερο μπορω.
                    Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια και για τις ευχες, σας ανταποδιδω στο μεγιστο. Βλεποντας την διψα για πληροφοριες σκεφτηκα να τραβαω ετσι μικρα βιντεακια οπου και όταν μπορω και παράλληλα θα σας μιλω για διαφορα που θα πρεπει να κανετε η που μου κανουν εντυπωση.
                    Η περιοχη είναι dandenong north
                    Ζησε καλα - Γελα συχνα
                    Αγαπησε πολυ

                    Comment


                      #11
                      Φίλε Κώστα χίλια ΜΠΡΑΒΟ!!!!

                      Έχεις ξεφύγει φίλε σε άλλη ήπειρο !!!!

                      Το θέμα ανταπόκριση το έχεις πάει πολύ μακριά λέμε....

                      και πάλι
                      Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by κουκος κωστας View Post
                        καλησπερα σε ολους εντος και εκτος ελλαδος.τωρα πια βρισκομαστε στην αστραλια που ελεγε και η βασιλιαδου.σαν να μας πηραν και να μας πηγαν στον avatar,αλλος κοσμος διαφορετικος ολα καινουργια.και να πεις οτι δεν ειχαμε βγει ξανα απο την ελλαδα?]


                        Καλή Τύχη Κώστα κ να είστε όλοι καλά με υγεία...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #13
                          Ευχομαι απο καρδιας Ολα μα Ολα να σου πανε καλα!!!!!!!!
                          Εγω προσωπικα εχω παθει πλακα.!!!!! ειδα τα βιντεο που εβαλες και εχω εντυπωσιαστει.
                          Καλη Συνεχεια!!!!!!
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            #14
                            τρια νεα βιντεακια παιδια απο την καθημερηνοτητα μου που ειναι η διαδικασια εγγραφης στις υπηρεσιες .θα κανω και ενα κλιπ που θα εξηγω τι κανω ωστε να γλιτωσετε την περιτη ταλαιπωρια.






                            Ζησε καλα - Γελα συχνα
                            Αγαπησε πολυ

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by κουκος κωστας View Post
                              τρια νεα βιντεακια παιδια απο την καθημερηνοτητα μου που ειναι η διαδικασια εγγραφης στις υπηρεσιες .θα κανω και ενα κλιπ που θα εξηγω τι κανω ωστε να γλιτωσετε την περιτη ταλαιπωρια.
                              www.youtube.com/watch?v=z-GQXpM3YgE
                              www.youtube.com/watch?v=qMh9zyjbbow
                              www.youtube.com/watch?v=2at2FJbV1WE
                              Κώστα καλως ήρθες στην παρέα μας.

                              Να μοιραστώ μαζί σου κάποιες σκέψεις μου.
                              Ο λόγος που πολύς κόσμος βρίσκει το patriotaki και μπορεί να βρεί ετσι κάποιες πληροφορίες είναι οτι υπάρχει στα αποτελέσματα του google.

                              Εκεί πως βρέθηκε. Ο τρόπος με τον οποίο το google σε κατατάσει είναι στην πραγματικότητα κρυφός. Προστατεύεται απο πατέντες και copyrights. Εκ του αποτελέσματος όμως ξέρουμε με σιγουριά πολλά. Ενα απο αυτά που ξέρουμε είναι οτι σε κατατάσει σύμφωνα με το περιεχόμενο. Και το περιεχόμενο, την χρονική περίοδο που διανύουμε, είναι κυρίως το κείμενο. Ο λόγος είναι οτι τα spiderbot που κάνουν την ανάγνωση της ιστοσελίδας για να την καταλογραφήσουν μετά στην βάση δεδομένων τους, είναι τυφλά και δεν βλέπουν φωτογραφίες ή video ή ήχους.
                              Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα αν φτιάξεις ενα site μόνο με videos για το google δεν θα έχεις περιεχόμενο, έστω και αν μέσα στα video έκανες αφήγηση καταπληκτική τα πάντα ολα.

                              Ετσι λοιπόν το patriotaki υπάρχει, και στηρίζει την παρουσία του, και την προσπάθειά του οτι θα υπάρχει και στο μέλον και θα το βρίσκει ο κόσμος να ενημερώνεται και να γλυτώνει απο επιτήδιους και λαμόγια μεσολαβητές, είναι να έχει περιεχόμενο και αυτό να ενημερώνεται.

                              Ετσι στηρίζουμε την προσπάθεια με τα video αλλά ελπίζουμε να μην γίνει μόδα, και αντί να γράφει ο κόσμος και να συμμετέχει στην προσπάθεια ενημέρωσης των συμπατριωτών μας, πάρει απο μια κάμερα και αρχίσει να τραβάει.
                              Ακούγεται λίγο αναχρονιστικό και παλιομοδίτικο. Δηλαδή ρε Agoriani μας λες να μην πάρουμε camera και να τραβάμε video και να καθόμαστε να γράφουμε κείμενο?
                              ΝΑΙ και ΟΧΙ.
                              Πολύ ωραία τα video και μια εικόνα χίλιες λέξεις κ.τ.λ. αλλά λέω οτι στην παρούσα φάση του internet και της τεχνολογίας, αν αντικαταστήσουμε το κείμενο με video δεν θα βρίσκουμε τίποτα και θα πρέπει να παρακολουθούμε πολύωρα video για να ακούμε ή να βλέπουμε κάτι ενδιαφέρον.
                              Οχι οτι δεν κάθησα και τα είδα με ενδιαφέρον ολα τα video που ανέβασες...

                              Και μια ιδέα: Κάνε ενα δικό σου κανάλι στο youtube γιατι ετσι θα μπορεί να κάνει εγγραφή κάποιος και να παρακολουθεί πότε έκανες κάποιο upload.

                              Φυσικά θα προσπάθήσω τα video αυτά να μπούνε στην αρχική σελίδα μας.
                              Υπομονή και επιμονή patriotes.

                              Comment

                              Working...
                              X