Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 24 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 232
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο otoreis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε ρε γκασταρμπαιτερ.....που θα πειτε για την Ελλαδα......αντε πηγαινετε για υπνο,εχετε φαμπρικα πρωι πρωι
    Απο τους κανονισμούς του φόρουμ

Οι ακόλουθοι Κανόνες Λειτουργίας θεσπίστηκαν ώστε να διασφαλίσουν την ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων στο forum του patriotaki.net. Η εγγραφή και η συμμετοχή σας στο forum του patriotaki.net σημαίνει την πλήρη αποδοχή των Κανόνων λειτουργίας. Παρακαλούμε ελέγξτε τις επιμέρους κατηγορίες του forum για την τυχόν ύπαρξη συμπληρωματικών κανόνων, οι οποίοι ισχύουν παράλληλα με τους παρόντες Κανόνες λειτουργίας.
    Κανόνες λειτουργίας του patriotaki.net
    1. Υβριστικά, προσβλητικά, επιθετικά μηνύματα Απαγορεύονται ρητά τα υβριστικά, χλευαστικά, προσβλητικά, επιθετικά μηνύματα προς άλλα άτομα (φυσικής ή νομικής μορφής, μέλη ή μη του patriotaki.net). Οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις θα πρέπει να γίνονται σε κόσμιο επίπεδο, και σε ήπιο τόνο, ώστε να μην προσβάλλεται ο συνομιλητής. Παράλληλα απαγορεύεται η υβριστική αντιπαράθεση, ακόμα και αν ένα μέλος δεχθεί προσβολές. Το ίδιο ισχύει και για τα προσωπικά μηνύματα και τα μέλη που λαμβάνουν τέτοια μηνύματα παρακαλούνται να ενημερώνουν τους συντονιστές. Επίσης απαγορεύονται οι ρατσιστικές αναρτήσεις όπως υβριστικά ή υποτιμητικά κείμενα προς εθνικές, φυλετικές, κοινωνικές και θρησκευτικές ομάδες.

Banned
    Γιατι επιτρεπονται τα υβριστικα,προσβλητικα, και επιθετικα σχολια μονο απο 3-4 μελη,κυριως αυτα που ειναι υπερ της μεταναστευσης και τους αλλους τους διαγραφουν?
    Δεν μπορω να καταλαβω τι οφελος εχει το φορουμ να προωθει την ιδεα της μεταναστευσης και να διαγραφει αυτους που εχουν κακες εμπειριες και το λενε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο otoreis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι επιτρεπονται τα υβριστικα,προσβλητικα, και επιθετικα σχολια μονο απο 3-4 μελη,κυριως αυτα που ειναι υπερ της μεταναστευσης και τους αλλους τους διαγραφουν?
    Δεν μπορω να καταλαβω τι οφελος εχει το φορουμ να προωθει την ιδεα της μεταναστευσης και να διαγραφει αυτους που εχουν κακες εμπειριες και το λενε.
    Αχου αγόρι μου εσύ που κατα τα άλλα δεν είσαι ο Σπυράκος ή ο takis35 ή οποιος άλλος έχεις μεταμφιεστεί. Είσαι τόσο . Έχεις δεί κανέναν να προωθεί την μετανάστευση. Να λέει σαν τον Λιακόπουλο σηκωθείται απο ντιβάνια, καρέκλες...και ελάτε Γερμανία, Σουηδία, Αυστραλία κτλ. Τις πληροφορίες του μοιράζετε ο καθένας. Λοιπόν επειδή δεν έχω όρεξη να κάτσω να στα ξαναλέω, άσε το φόρουμ και μπές στο χασάπικο της γειτονιάς σου και πλακώσου με τον χασάπη γιατί δεν πουλάει ψάρια. Άμα δεν σου αρέσει γιατί μπαίνεις εδώ. Σε υποχρέωσε κανένας...Σκηνοθέτη cut him! Σπυράκο μυρίζει....

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maria-8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Ολγα
    τα παντα σημαινει "οποιαδηποτε τιμια δουλεια"
    δεν θα εκανα εκπορνευση,δεν θα μετεφερα ναρκωτικα ,δεν θα εκλεβα και ασφαλως δεν θα μπορουσα να σκοτωσω.
    Οπως ειπε και η Ευανθια τωρα στην Ελλαδα ουτε δουλειες εκμεταλλευσης δεν βρισκεις.
    Κανεις δεν θελει να τον εκμεταλλευονται.
    Η προσπαθεια επικεντρωνεται στο δουναι και λαβην.
    "Δινω" εργασια ,"παιρνω" μισθο.
    Παντως ακομα κι αν χρειαζεται για ενα πολυ μικρο διαστημα να κανει καποιος "δουλειες του ποδαριου" δε βλεπω το κακο!
    Σιγουρα δεν μπαινεις στο συστημα ετσι!
    ΑΛΛΑ εχεις λιγα χρηματα να ζησεις λιγο ακομα μεχρι να βρεις κατι πιο σταθερο,εννοειται οτι ψαχνεις σαν τρελλος για κατι καλυτερο.
    Δεν θα το κανεις για παντα , για λιγο να τη βγαλεις μεχρι να βρεις κατι λιγο πιο καλο,και μετα κατι λιγο πιο καλο και παει λεγοντας, μεχρι να μαθεις και σωστα τη γλωσσα και να βρεις τοτε στον τομεα που εχεις σπουδασει.

έτσι το καταλαβαίνω! Άλλωστε είναι δεδομένο οτι θα ξεκινήσεις με ευκαιριακές δουλειές, εκτός κ αν είσαι γιατρός!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kosofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπές στο χασάπικο της γειτονιάς σου και πλακώσου με τον χασάπη γιατί δεν πουλάει ψάρια.

Γεια σου Ολγα ,ευτυχως και δυστυχως δεν ειμαι γιατρος
    το δυστυχως δε χρειαζεται εξηγηση (και ποιος δε θα θελε)
    και το ευτυχως επειδη δεν θα χρειαστει να δουλεψω σε κατι πολυ εξω απο οτι εχω δουλεψει ως τωρα , η δουλειες που σε αλλους ισως κακοφαινονται
    ( και λογικο ειναι αφου λιωσανε στα θρανια οι ανθρωποι)
    εμενα μου ειναι πιο οικιες και εντος των δυνατοτητων μου.
    Οσο κι αν φαινεται παραξενο ,εμενα μου αρεσει να δουλευω σε εργοστασιο ,
    μου αρεσει η δουλεια του εργατη ,και θα το αιτιολογησω:
    1) δουλευω σε εργοστασια απο 16 ετων ,ξερω τη νοοτροπια του εργοστασιου και τους ρυθμους του.
    2) δεν καταλαβαινεις ποτε ερχεται η ωρα να σχολασεις,σοβαρα οποιος εχει δουλεψει σε εργοστασιο θα με καταλαβει,ειναι τοσο γεματη η μερα που δεν προλαβαινεις να δεις την ωρα.
    3) μου αρεσει η χειρονακτικη εργασια.
    4) επειδη το κατεχω το αθλημα ,νοιωθω μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση.
    Και αλλωστε σε μια κοινωνια ,ολες οι δουλειες χρειαζονται, και ο γιατρος ,και ο σκουπιδιαρης,και η σερβιτορα και παει λεγοντας.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maria-8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Ολγα ,ευτυχως και δυστυχως δεν ειμαι γιατρος
    το δυστυχως δε χρειαζεται εξηγηση (και ποιος δε θα θελε)
    και το ευτυχως επειδη δεν θα χρειαστει να δουλεψω σε κατι πολυ εξω απο οτι εχω δουλεψει ως τωρα , η δουλειες που σε αλλους ισως κακοφαινονται
    ( και λογικο ειναι αφου λιωσανε στα θρανια οι ανθρωποι)
    εμενα μου ειναι πιο οικιες και εντος των δυνατοτητων μου.
    Οσο κι αν φαινεται παραξενο ,εμενα μου αρεσει να δουλευω σε εργοστασιο ,
    μου αρεσει η δουλεια του εργατη ,και θα το αιτιολογησω:
    1) δουλευω σε εργοστασια απο 16 ετων ,ξερω τη νοοτροπια του εργοστασιου και τους ρυθμους του.
    2) δεν καταλαβαινεις ποτε ερχεται η ωρα να σχολασεις,σοβαρα οποιος εχει δουλεψει σε εργοστασιο θα με καταλαβει,ειναι τοσο γεματη η μερα που δεν προλαβαινεις να δεις την ωρα.
    3) μου αρεσει η χειρονακτικη εργασια.
    4) επειδη το κατεχω το αθλημα ,νοιωθω μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση.
    Και αλλωστε σε μια κοινωνια ,ολες οι δουλειες χρειαζονται, και ο γιατρος ,και ο σκουπιδιαρης,και η σερβιτορα και παει λεγοντας.

Δεν τίθεται θέμα "καλής" ή "κακής" δουλειάς! Το οτι μια δουλειά έχει κύρος σε σχέση με άλλη δεν την καθιστά απαραίτητα κ καλύτερη ή πιο χρήσιμη. Το ζήτημα είναι να υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια στην επιλογή επαγγέλματος και δουλειάς που θα την υποστηρίξουν.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Swethess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τίθεται θέμα "καλής" ή "κακής" δουλειάς! Το οτι μια δουλειά έχει κύρος σε σχέση με άλλη δεν την καθιστά απαραίτητα κ καλύτερη ή πιο χρήσιμη. Το ζήτημα είναι να υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια στην επιλογή επαγγέλματος και δουλειάς που θα την υποστηρίξουν.
    Συμφωνω Ολγα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο adespotos Εμφάνιση μηνυμάτων
    kostasr πες μου γιατί όχι ακριβώς; εγώ απ' ό,τι καταλαβαίνω, αν ξέρεις τη γλώσσα, κάτι βρίσκεις....
    Την ξέρεις; Αν ναι, καλώς. Αν όχι, το συζητάμε...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ξέρεις; Αν ναι, καλώς. Αν όχι, το συζητάμε...
    δεν την ξέρω αλλά σίγουρα σκοπεύω να τη μάθω... επειδή όμως τα πράγματα σκουραίνουν στην ελλάδα, σκέφτομαι να κάνω την αρχή και χωρίς αυτή...οπότε ας το συζητήσουμε, με δεδομένο κιόλας ότι εσύ έχεις πάει τουλάχιστο μια φορά στη "γη της επαγγελίας"... κάθε άποψη απαραίτητη και καλοδεχούμενη....

Σελίδα 2 από 24 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στη Σουηδία 7
    Από australian in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.03.2017, 04:59
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.11.2015, 12:00
  3. Μετανάστευση στη Σουηδία 4
    Απαντήσεις: 241
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.06.2012, 09:31
  4. Μετανάστευση στη Σουηδία 3
    Απαντήσεις: 229
    Τελευταίο Μήνυμα: 19.04.2012, 23:50
  5. Μετανάστευση στη Σουηδία
    Από antogeor in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 1206
    Τελευταίο Μήνυμα: 19.12.2011, 22:42

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like