Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    !!!!!!

    G.Ren σου στελνω ενα χαμογελο

    Πολυ ευχαριστηθηκα το post που εγραψες !!!! Καλο ταξιδι στο Piteå και ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #47
      Originally posted by 73leonardo View Post
      Αγαπητή G.Ren, πρώτα να σου ευχηθώ να σου πάνε όλα καλά, όπως και σε όλους τους άλλους. Το επάγγελμα μου είναι διακοσμητής με 15 χρόνια εμπειρία και δικό μου γραφείο και σκέπτομαι να στείλω βιογραφικό όπως ακριβώς το έκανες και εσύ.
      Έχω όμως ένα πρόβλημα. δεν ξέρω που να βρω τα mail των εκεί γραφείων. Πες μου σε παρακαλώ πως βρήκες τα mail τους ή και όποιος άλλος ξέρει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή τύχη σε όλους και ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά που με κόπο βοηθάτε.
      Καλησπέρα. Το να στείλεις ( όταν βρείς διευθύνσεις γραφείων που σε ενδιαφέρουν ) βιογραφικό απο Ελλάδα, με διεύθυνση Ελλάδας και τηλέφωνο Ελληνικό, είναι μάλλον αποτυχημένη κίνηση. 1ον) Δεν θα σου απαντήσουν γιατί αν θελήσουν να σε δούν δε θα είσαι κάπου κοντά τους και 2ον) γιατί δεν είναι σίγουροι ότι θα σου πούν ΟΚ. Γιατί μια πιθανή άρνησή τους σε εσένα που θα σε έχουν φέρει απο Ελλάδα ( και που τελικά διαπίστωσαν ότι δεν τους κάνεις ) και θα πρέπει να ξαναγυρίσεις πίσω άπραγος, για αυτούς θεωρείται ανήθικο. Βέβαια τα παραπάνω δεν ισχύουν αν είσαι ο τέλειος, ο μόνος και ο περιζήτητος στο χώρο σου, και που μόνο με το όνομά σου κάνεις θραύση..

      Βέβαια επειδή όλα είναι πιθανά, να ξέρεις ότι σχεδόν όλες οι αγγελίες που δημοσιεύονται ( γιατί υπάρχουν και άλλες που πάνε απο γνωστό σε γνωστό ) περνάνε απο τον εδώ ΟΑΕΔ. Ψάξε λοιπόν στο F βάζοντας στο κουτάκι το επάγγελμα που θέλεις και ο Θεός βοηθός σου.

      Σπύρος

      Comment


        #48
        Καλη νεα αρχη!!!



        Και οπως ηδη γνωριζεις εαν μπορω να βοηθησω σε κατι μου το λες.
        Ελπιζω να σας δω Στοκχολμη στην διαδρομη προς τα πανω...

        Και παλι συγχαρητηρια!!

        Αντε και στα δικα μας.... με μια δουλεια πανω στο επαγγελμα εννοω
        γιατι προχειρη βρηκαμε...σιγα σιγα..

        Comment


          #49
          G.Ren..μιάς και είσαι πλέον στο Piteå

          να σου ευχηθώ καλή παραμονή και να σου προτείνω και κάτι που μόλις βρήκα.

          Sporrev?gen 13 - Rokn?s - Pite? - Booli.se

          Βέβαια είναι ένα απλό αγροτόσπιτο... αλλά όλο και κάτι θα γίνει.

          Για να βλέπεις το βόρειο σέλας καλύτερα, όταν θα βγαίνεις στην αυλή σου



          Τυχερούλα.


          Σπύρος

          Comment


            #50
            Ενα μεγαααλο.....Tack!

            Για ολες τις χρησιμες πληροφοριες που μου δωσατε ευχαριστω: Patriotaki.net, Ευανθια, Skonto, aspateo, bill66, Nεομετανάστρια, Odysseas, EXCITER, antogeor, Alexarium, jannis, saetron, orpheus .Kαλη επιτυχια σε ολα σας τα σχέδια. Ρ

            Comment


              #51
              Μπράβο G.Ren . Σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία στη καριέρα σου και καλή δύναμη στη δουλειά σου.
              Βασίλης

              Comment


                #52
                Originally posted by skonto View Post
                .....Βέβαια τα παραπάνω δεν ισχύουν αν είσαι ο τέλειος, ο μόνος και ο περιζήτητος στο χώρο σου, και που μόνο με το όνομά σου κάνεις θραύση.....
                Σπύρο καλησπέρα, να σου πω μόνο ότι δεν υπάρχει περίπτωση οι Σουηδοί να ξέρουν το όνομα μου.

                Αυτά που γράφεις (όπως πάντα κατά τη γνώμη μου γιατί παρακολουθώ το forum πάρα πολύ καιρό) είναι πολύ σωστά και τεκμηριωμένα.

                Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

                Comment


                  #53
                  Συγχαρητηρια G.Ren!Καλη συνεχεια εκει στα βορεια!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by maria-8 View Post
                    δυστυχως και η τυχη παιζει ρολο!
                    Τωρα πως εισαι? Σε τι φαση?
                    τωρα δουλευω τιμβικαριε σαν νοσηλευτης σε ενα γηροκομειο...

                    ζοριζομαι πολυ με τα σουηδικα αν και εχω πολυ καλο επιπεδο...
                    και επισης η δουλεια ειναι τελειως διαφορετικη...πιο πολυ γραμματεας ειμαι παρα ασχολουμαι με τους ασθενης...πολυ χαρτουρα και εχω πελαγωσει..

                    Comment


                      #55
                      grattis och lycka till G Ren...

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by G.Ren View Post
                        Για ολες τις χρησιμες πληροφοριες που μου δωσατε ευχαριστω: Patriotaki.net, Ευανθια, Skonto, aspateo, bill66, Nεομετανάστρια, Odysseas, EXCITER, antogeor, Alexarium, jannis, saetron, orpheus .Kαλη επιτυχια σε ολα σας τα σχέδια. Ρ
                        in bocca lupo .. la corbyzie

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by saetron View Post
                          τωρα δουλευω τιμβικαριε σαν νοσηλευτης σε ενα γηροκομειο...

                          ζοριζομαι πολυ με τα σουηδικα αν και εχω πολυ καλο επιπεδο...
                          και επισης η δουλεια ειναι τελειως διαφορετικη...πιο πολυ γραμματεας ειμαι παρα ασχολουμαι με τους ασθενης...πολυ χαρτουρα και εχω πελαγωσει..
                          Κουραγιο φιλε saetron,σιγα σιγα θα βρεις κατι στον τομεα σου,εχεις κανει αρκετα βηματα μπροστα.
                          Σου ευχομαι οτι επιθυμεις να το παθεις, και να μαθαινουμε ευχαριστα νεα σου.
                          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                          Comment


                            #58
                            Σήμερα το πρωί άκουγα στο ραδιόφωνο ότι έχει πάρα πολές θέσεις εργασίας στο εξωτικό Νορρμπόττεν.



                            Εκεί με τα ορυχεία.

                            Νομίζω είχαμε έναν φίλο εδώ στο φόρουμ, που έμενε στο Λούλεο, αλλά για κάποιο λόγο δε γράφει πια.
                            "Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?" — Douglas Adams

                            Comment


                              #59
                              Ισχύουν οι αγγελίες αυτές, που υπήρχαν και κάτι μήνες πριν. Κάποιοι έστειλαν και βιογραφικά (είχαν δουλέψει και σε ανοιχτά ορυχεία στην Ελλαδα, Κοζάνη κλπ) αλλά δυστυχώς δεν τους πήραν. Χρειάζονται τα σουηδικά σε πολύ καλό επίπεδο μιας που έχει να κάνει με ζητήματα ασφάλειας.

                              Originally posted by kelaino View Post
                              Σήμερα το πρωί άκουγα στο ραδιόφωνο ότι έχει πάρα πολές θέσεις εργασίας στο εξωτικό Νορρμπόττεν.



                              Εκεί με τα ορυχεία.

                              Νομίζω είχαμε έναν φίλο εδώ στο φόρουμ, που έμενε στο Λούλεο, αλλά για κάποιο λόγο δε γράφει πια.

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by maria-8 View Post
                                Κουραγιο φιλε saetron,σιγα σιγα θα βρεις κατι στον τομεα σου,εχεις κανει αρκετα βηματα μπροστα.
                                Σου ευχομαι οτι επιθυμεις να το παθεις, και να μαθαινουμε ευχαριστα νεα σου.
                                σημερα πρωτη μερα μονος υπευθυνος σε ενα απο τα 7 τμηματα που εχει το γηροκομειο..μια χαρα...και στην καταγγραφη των συμβαντων στον υπολογιστη και στην αντιμετωπιση τους κλπ..

                                ευχαριστω παιδια...
                                κατι αλλο που εμαθα σημερα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο τουλαχιστον στον τομεα μου να βρεις δουλεια πληρους απασχολισης.....100% ολοι δουλευουν στο 70% πανω κατω...

                                Comment

                                Working...
                                X