Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 79
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aspateo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνει τίποτα! Είχε γίνει προσφορά από καθηγητή στον άντρα μου, 15 ευρώ μέσω skype, μιας όμως και υπήρχε η δυνατότητα των vhs, τα προτιμήσαμε. Ξεκίνησε χτες με 1 ευρώ, τελικά, κι όχι 1,20!
    Σε εμένα δεν ισχύει το 1 ευρώ την ώρα δυστυχώς, καθώς είμαι ελεύθερη και δεν έχω και παιδιά. Δίνεις λιγότερα χρήματα κάτω από κάποιες προυποθέσεις. Το μόνο που μπορούν να μου κάνουν είναι αν μου κατεβάσουν το ετήσιο ποσό στα μισά αλλά στο συγκεκριμμένο που πάω δυστυχώς είναι αρκετά ανοργάνωτοι!!

Banned
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raniakap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα δεν ισχύει το 1 ευρώ την ώρα δυστυχώς, καθώς είμαι ελεύθερη και δεν έχω και παιδιά. Δίνεις λιγότερα χρήματα κάτω από κάποιες προυποθέσεις. Το μόνο που μπορούν να μου κάνουν είναι αν μου κατεβάσουν το ετήσιο ποσό στα μισά αλλά στο συγκεκριμμένο που πάω δυστυχώς είναι αρκετά ανοργάνωτοι!!
    Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο η οικογενειακή κατάσταση, δεδομένου ότι εγώ και το παιδί είμαστε ακόμα Ελλάδα. Άρα, δεν έλαβαν αυτό υπόψη. Μάλλον το ότι έχει Minijob, έπεξε πιο σημαντικό ρόλο...
    Το καλό με το skype είναι ότι έχεις την δυνατότητα να το κάνεις από οποιοδήποτε σημείο του κόσμου, δεν είναι ανάγκη να είναι στην περιοχή σου. Δεν ξέρεις κάποιον από Ελλάδα; Τα παιδιά που μας διαβάζουν ίσως ξέρουν κάποιον να συστήσουν...

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο η οικογενειακή κατάσταση, δεδομένου ότι εγώ και το παιδί είμαστε ακόμα Ελλάδα. Άρα, δεν έλαβαν αυτό υπόψη. Μάλλον το ότι έχει Minijob, έπεξε πιο σημαντικό ρόλο...
    Το καλό με το skype είναι ότι έχεις την δυνατότητα να το κάνεις από οποιοδήποτε σημείο του κόσμου, δεν είναι ανάγκη να είναι στην περιοχή σου. Δεν ξέρεις κάποιον από Ελλάδα; Τα παιδιά που μας διαβάζουν ίσως ξέρουν κάποιον να συστήσουν...
    Μα και εγώ Minijob έχω αλλά πληρώνω 180 ευρώ σχεδόν κάθε μήνα, δηλαδή το κάθε επίπεδο, στο χρόνο θα μου βγουν 1080 ευρώ γιατί πρέπει να το κάνω αυτό μέχρι τον Απρίλιο και συν 180 ευρώ που είναι έξοδα για βιβλία κτλ κτλ. Δεν έχει σημασία που είσαστε Ελλάδα. Από τη στιγμή που είναι παντρεμένος με οικογένεια αυτό φαίνεται στα χαρτιά και μετράει. Μακάρι κάποιος να βρισκόταν να το κάνει αυτό αλλά δύσκολα!

Banned
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raniakap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα και εγώ Minijob έχω αλλά πληρώνω 180 ευρώ σχεδόν κάθε μήνα, δηλαδή το κάθε επίπεδο, στο χρόνο θα μου βγουν 1080 ευρώ γιατί πρέπει να το κάνω αυτό μέχρι τον Απρίλιο και συν 180 ευρώ που είναι έξοδα για βιβλία κτλ κτλ. Δεν έχει σημασία που είσαστε Ελλάδα. Από τη στιγμή που είναι παντρεμένος με οικογένεια αυτό φαίνεται στα χαρτιά και μετράει. Μακάρι κάποιος να βρισκόταν να το κάνει αυτό αλλά δύσκολα!
    Αυτό το mail (τμήμα του), μου το έστειλε μια κυρία από το αντίστοιχο vhs Νυρεμβέργης "If your husband can’t wait that long, (τα μαθήματα σε αυτό το Kurs ξεκινούσαν τον Σεπτέμβρη), we can help, but not promise, to find a private teacher for him. In this case we only act as intermediary, the concrete conditions have to be agreed on by student and teacher. The price for a teaching lesson will be about 20 €. ". Μήπως τους ρώταγες στο σχολείο σου αν ξέρουν κάποιον ιδιώτη καθηγητή; Και στην άλλη κοινότητα που απευθυνθήκαμε, στο Roth, πάλι είχαν κάποιον να συστήσουν. Δεν μπορεί να μην ξέρει κάποιος κάποιον;

Αυτό το mail (τμήμα του), μου το έστειλε μια κυρία από το αντίστοιχο vhs Νυρεμβέργης "If your husband can’t wait that long, (τα μαθήματα σε αυτό το Kurs ξεκινούσαν τον Σεπτέμβρη), we can help, but not promise, to find a private teacher for him. In this case we only act as intermediary, the concrete conditions have to be agreed on by student and teacher. The price for a teaching lesson will be about 20 €. ". Μήπως τους ρώταγες στο σχολείο σου αν ξέρουν κάποιον ιδιώτη καθηγητή; Και στην άλλη κοινότητα που απευθυνθήκαμε, στο Roth, πάλι είχαν κάποιον να συστήσουν. Δεν μπορεί να μην ξέρει κάποιος κάποιον;
    Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε. Φυσικά όλοι μπορουν να κάνουν αίτηση στον Bundesamt για το 1 ευρω την ώρα ανεξατήτως δουλειάς και οικογ. κατάστασης. Την βοήθεια αυτή μάλλον την δίνουν σε όλους! Μάλιστα άκουσα (θα διερευνήσω και θα πληροφορήσω μιας και δεν προκειται να το κάνει κανένα ''πατριωτάκι'' ) οτί ένα μέρος χρήματων 300 ευρω επιστρεφεται αν έχεις επιτυχία στις εξετάσεις του Bundesamt.
    Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Θοδωρής Εμφάνιση μηνυμάτων
    (θα διερευνήσω και θα πληροφορήσω μιας και δεν προκειται να το κάνει κανένα ''πατριωτάκι'' ) του Bundesamt.
    http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...html#post46212

Banned
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Θοδωρής Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε. Φυσικά όλοι μπορουν να κάνουν αίτηση στον Bundesamt για το 1 ευρω την ώρα ανεξατήτως δουλειάς και οικογ. κατάστασης. Την βοήθεια αυτή μάλλον την δίνουν σε όλους! Μάλιστα άκουσα (θα διερευνήσω και θα πληροφορήσω μιας και δεν προκειται να το κάνει κανένα ''πατριωτάκι'' ) οτί ένα μέρος χρήματων 300 ευρω επιστρεφεται αν έχεις επιτυχία στις εξετάσεις του Bundesamt.
    Η raniakap θέλει να μάθει γερμανικά χωρίς να πληρώνει 180 ευρώ τον μήνα. Της είπα για τα vhs που πληρώνεις μόνο 1 ευρώ, αλλά λέει ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις. Επίσης της σύστησα να ψάξει τα μαθήματα μέσω skype. Αυτή είναι η συζήτηση... με λίγα λόγια...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο milu Εμφάνιση μηνυμάτων

μιλού μίλησα για επιστροφή χρημάτων απο τα δίδακτρα σε περιπτωση επιτυχίας.
    Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

Εγω ήρθα βερολινο πριν απο 5 μηνες και πηγαινω στην Deutsch lernen, Deutschkurs Wien, Berlin, M για να μαθω την γλώσσα!
    Κοστίζει 205 ευρώ αλλα το καλο ειναι ότι ειμαστε λίγα ατομα σε καθε γκρουπ.
    Νομίζω πως κάνουν καλη δουλειά.

Παντως μου φαίνονται υπερβολικά παιδιά na ζητάνε και τα 20 ευρώ την ώρα για ιδιαίτερα και τα 15 μέσω skype, πολύ γνώστη μου καθηγήτρια παίρνει 12 και το ανώτερο που άκουσα είναι 15 αυτοπρωσοπος όχι skype.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Είμαι στην φάση του Ψαξίματος!!!
    Από McTsiap in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 26.03.2014, 16:32
  2. Θέλω να τα πω...!!!
    Από jimathens in forum Κουβεντούλα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 00:40
  3. είμαι Βρυξέλλες αναζητώ δωμάτιο η συγκάτοικο.
    Από pn1978 in forum Μετανάστευση στην Ευρώπη
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28.08.2013, 19:04
  4. ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΩ ?
    Από ευανθια in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11.09.2012, 08:30

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like