Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Γερμανία 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετανάστευση στη Γερμανία 3

    Mit einem freundlichen Hinweis auf § 34 des Bundesdatenschutzgesetzes, § 13 Telemediengesetz, und die 143 Paragraphen des UrhG (Urhebergesetz). Verstöße gegen das UrhG sind als Straftaten eingestuft und werden nach § 106 UrhG mit 3 Jahre Gefängnis oder Geldstrafe geahndet.

    #2
    Σεβασμός είναι να βοηθά κάποιος το μπλόγκ δημιουργικά και χρήσιμα και όχι γράφοντας ανοησίες, κάνοντας παραπληροφόρηση με μεγάλες δόσεις ειρωνείας για τον αγώνα και τη ζωή των Ελλήνων που είναι ή θέλουν να πάνε στη Γερμανία. Αυτός είναι σεβασμός! Όλα τα άλλα είναι για τους τύπους και για να πιαστεί κάποιος ανόητος σαν τον khr-gianni ή Sriro ή πώς αλλιώς λέγεται για να το χρησιμοποιήσει ως δικαιολογία.
    Σαν μέλος του φόρουμ έχουν κουραστεί αφάνταστα να διαβάζω τέτοια μεγάλη παραπληροφόρηση από κομπλεξικά άτομα που λένε τις ανοησίες τους για τη Γερμανία. Στην αρχή όταν μπήκα αποκόμισα χρήσιμη πληροφόρηση από άτομα πολύ σημαντικά όπως ο milu, το synnefaki και άλλα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση έχει ξεφύγει από άτομα που αλλάζουν συνεχώς όνομα και δημιουργώντας το λιγότερο παραπληροφόρηση για τη ζωή και την κατάσταση στη Γερμανία. Για αυτούς τους λόγους αν οι moderator δεν πάρουν συγκεκριμένα μέτρα με διαγραφές ανεπιθύμητων ατόμων κλπ δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω το φορουμ σ' αυτό τον κατήφορο που έχει πάρει. Δεν έχει νόημα να μπαίνω και να βλέπω τις ανοησίες του κάθε κομπλεξικού που αντί να βγάζει το κόμπλεξ του στο φόρουμ θα έπρεπε να ήταν στην καρέκλα του ψυχολόγου του. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ το φόρουμ σε όσα μου προσέφερε.

    Comment


      #3
      ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΖΗΤΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!

      ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ patriotaki.net.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 35 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΠΟΛΗ ERFURT ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ THURINGEN. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

      Comment


        #4
        Νομιζω φιλε τα ατομα που πραγματικα βοηθανε ειναι πολυ περισσοτερα απο τους πουθεναδες που ακομα και οταν ερχονται στην Ελλαδα ουτε η μανα τους τους κανει παρεα.Δυστηχως πουθεναδες υπαρχουν παντου! Ασχετα απο αυτο ομως δεν νομιζω οτι επηρεαζει εμας που σκεφτομαστε λογικα ουτε θα αποθαρρυνουν κανεναν!!! Για ολους εχει ο θεος αλλες φορες πιο ευκολα αλλες φορες πιο δυσκολα... το φορουμ αυτο εδωσε και δινει βοηθεια σε πολυ κοσμακι.. για μερικους βλακες δεν νομιζω οτι πρεπει να χαλιεται το κλιμα εδω..

        Και καλο θα ηταν με το που εντοπιζονται πουθεναδες ... να διαγραφονται αμεσως και ανευ προειδοποιησης .. μπαμ και τελος.
        Better Think twice instead once

        Comment


          #5
          Και φυσικά η αποτυχία είναι μέσα στο παιχνίδι της ζωής, αλλά μην τη βγάζεις στον άλλον, δεν σου χρωστά τίποτα στην προσπάθεια που κάνει. Μεταξύ των αποτυχημένων υπάρχει διαφορά, αυτός που βγάζει κόμπλεξ στους άλλους λόγω εσωτερικών προβλημάτων και αυτός που διδάσκεται και προσπαθεί να ξανασηκωθεί για να φτάσει στη νίκη...

          Comment


            #6
            ετσι λεγαμε...γιατι να γινω υδραυλικος?
            και ξαφνικα ανακαλυψαμε οτι ο υδραυλικος εβγαζε πιο πολλα λεφτα απο εναν Δικηγορο μιας και οι δικηγοροι ηταν πολυ περισσοτεροι και δεν βρισκανε δουλεια ενω οι υδραυλικοι διαλεγανε πελατες.......μην πουμε για οικονομολογους, φιλολογους κλπ....

            (βαζω και τον εαυτο μου μεσα)

            Comment


              #7
              Το να εισαι υδραυλικος η ηλεκτρολογος θεωρειται μεγαλη υποθεση στην σουηδια αλλα και σε αλλες χωρες !!!! Αποτι εχω ακουσει καταρχην κανουν τρομερη εκπαιδευση και βγαζουν ενα σωρο λεφτα !!!!
              Εμεις στην ελλαδα θα επρεπε να διοριστουμε στο δημοσιο για να θεωρηθουμε καλοπληρωμενοι και επιτυχημενοι !!! Γιαυτο και το κρατος πηρε την κατω βολτα .

              Ακομα και πλυστρα που λεει ο λογος να θελεις να γινεις στο εξωτερικο πρεπει να εκπαιδευτεις αναλογως . Και κατι σημαντικο στο εξωτερικο δεν ειναι ντροπη να κανεις οποιοδηποτε μα οποιοδηποτε επαγγελμα !!!!
              Ντροπη ειναι να εισαι Τεμπελης Χαραμοφαης και Κλεφτης !!!!!!!!!!

              Στην Ελλαδα συμβαινει το αντιθετο . Οι Τεμπεληδες και οι Κλεφτες εχουν περαση !!! Οι υπολοιποι Υποφερουν !!!!
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                #8
                Originally posted by ευανθια View Post
                Το να εισαι υδραυλικος η ηλεκτρολογος θεωρειται μεγαλη υποθεση στην σουηδια αλλα και σε αλλες χωρες !!!! Αποτι εχω ακουσει καταρχην κανουν τρομερη εκπαιδευση και βγαζουν ενα σωρο λεφτα !!!!
                Εμεις στην ελλαδα θα επρεπε να διοριστουμε στο δημοσιο για να θεωρηθουμε καλοπληρωμενοι και επιτυχημενοι !!! Γιαυτο και το κρατος πηρε την κατω βολτα .

                Ακομα και πλυστρα που λεει ο λογος να θελεις να γινεις στο εξωτερικο πρεπει να εκπαιδευτεις αναλογως . Και κατι σημαντικο στο εξωτερικο δεν ειναι ντροπη να κανεις οποιοδηποτε μα οποιοδηποτε επαγγελμα !!!!
                Ντροπη ειναι να εισαι Τεμπελης Χαραμοφαης και Κλεφτης !!!!!!!!!!

                Στην Ελλαδα συμβαινει το αντιθετο . Οι Τεμπεληδες και οι Κλεφτες εχουν περαση !!! Οι υπολοιποι Υποφερουν !!!!
                Έτσι ακριβώς Ευανθία! Για αυτό και οι Έλληνες του εξωτερικού προκόβουν και εξελίσσονται (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) γιατί δεν συμβιβάζονται με τα τρωκτικά και τα λαμόγια της Ελλάδας και τις μετριότητες που κυριαρχούν τα τελευταία 30 χρόνια...

                Comment


                  #9
                  Κάποτε γνώρισα έναν άνθρωπο, που μου είπε πολλά σοφά λόγια.
                  Τα κράτησα σαν φυλαχτό. Κι όταν τα χρειάζομαι είναι η εξήγησή μου σε όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μου.
                  Όταν λοιπόν έκανα κάτι καλό για κάποιον άνθρωπο, με την σκέψη της ανταπόδοσης, με μάλωνε.
                  "Μην ξεγελάς τον εαυτό σου, ότι κάνεις το κάνεις πρώτα για σένα, για να νιώθεις εσύ καλά. Να θυμάσαι ότι το κάνεις για το εγώ σου" μου έλεγε...

                  Τα θυμάμαι ακόμη τα λόγια του...Κι έτσι έπαψα πια να περιμένω την αναγνώριση και τον καλό λόγο, από τους ανθρώπους που κάποτε ίσως να βοήθησα.
                  Πάντα όμως όταν χρειαζόμουν εγώ βοήθεια, κάποιος άλλος άνθρωπος ήταν εκεί δίπλα μου και με στήριζε, όταν το είχα πραγματικά ανάγκη.
                  Αυτό ακριβώς είναι το patriotaki για εμένα όσοι είμαστε εδώ μέσα προσπαθούμε να βοηθήσουμε και να βοηθηθούμε χωρίς να περιμένουμε ανταπόδοση.

                  Comment


                    #10
                    Το έχω πεί και θα το ξαναγράψω. Η προσφορά αυτού του φόρουμ είναι ανεκτίμητη από τα πιο μικρά πραγματάκια που χρειαζόμαστε στον αγώνα μας για επιβίωση και επιτυχία στο εξωτερικό μέχρι τα πιο μεγάλα. Διότι έχει τη δύναμη της ταχύτητας του διαδικτύου σε αντίθεση με υπηρεσίες και προξενεία (χωρίς να υποτιμήσω το ρόλο τους) Η οποιαδήποτε πληροφορία είναι σημαντική. Ένα ευχαριστώ γι αυτά τα παιδιά είναι το λιγότερο...

                    Comment


                      #11
                      pame dusseldorf?

                      kalhspera paidia apo ellada! edw kai kairo skaiftome na fygw gia germania.. pio poly gia to paidi mou pou eine 4 etwn..zhtaw sygnwmh gia thn fraseologia piou tha xrhsimopoihsw alla etsi niwtho. sthn ellada piasane ma.....ka thn mana mou, thn gynaika mou pou eine 2 xronia twra anergh ta aderfia mou kai fysika emena..kai mas anagasan na zoume me 700e twra tha piasoun kai to paidi mou? tha fygw to epomeno diasthma gia germania..kai den tha tous dwso to dikaiwma na tou kopsoun ta ftera..epeidh blepw oti bohthate poly kosmo kai mprabo se ola ta paidia sto patriotaki..opoios gnwrizh otidhpote gia dusseldorf gia sxoleia ,douleia,diabiwsh otidhpote as mas dwsh ta fwta tou. exw syggeneis kai filous ekei alla otidhpote mporeite na mou peite pou tha bohthish tha to ektimousa afantasta..ante na fygw kai na bohthisw kai allous eyxaristw prokatabolhka kai kalo kouragio se olous...

                      Comment


                        #12
                        KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ..ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΑΚΙΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΓΙΑ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΟΔΗΓΟΣ Γ.ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΞΕΡΩ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΙ8ΕΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ..ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ akiszervakis@yahoo.gr ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ 6973 921 540..ΕΙΜΑΙ 45 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΓΑΣΙΑ..ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ..

                        Comment


                          #13
                          καλησπερα.ψαχνω οποιαδηποτε εργασια στην γερμανια ειμαι ο ακισ 45 χρονων απο πατρα εχω επαγγελματικο διπλωμα γ'κατηγοριασ και χειριζομαι γερανο εκφορτωσησ,γνωριζω αγγλικα και ρουμανικα..σασ παρακαλω οποιοσ μπορει η ξερει κατι να στειλη μνμ στο akiszervakis@yahoo.com kai to kiνιτo moy 6973 921 540.συγνωμη αν μπαινω σε λαθοσ θεση αλλα δε γνωριζω πολλα στο σιτε..σασ ευχαριστω για οποια πληροφορια εκ των προτερων..

                          Comment


                            #14
                            Καλησπέρα παιδιά θέλω βοήθεια..έχω βρει ένα σπίτι το οποίο μου ζητάει να στείλω το ενοίκιο και την προκαταβολή μεσω της εταιρίας UPS γνωρίζει κανένας κατα πόσο είναι έμπειστη σαν εταιρία και τι γίνετε?

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by ellimetaxa View Post
                              Καλησπέρα παιδιά θέλω βοήθεια..έχω βρει ένα σπίτι το οποίο μου ζητάει να στείλω το ενοίκιο και την προκαταβολή μεσω της εταιρίας UPS γνωρίζει κανένας κατα πόσο είναι έμπειστη σαν εταιρία και τι γίνετε?
                              Η γνώμη είναι να το αποφύγεις καλύτερα σε τράπεζα! Η μεσιτική εταιρεία στο ζήτησ αυτό ή ο ιδιοκτήτης απευθείας;

                              Comment

                              Working...
                              X