Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 93 από 93
    Παιδες το εχουνε ξαναρωτησει 100 φορες αλλα δεν νομιζω οτι εχει απαντηθει πουθενα...

ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΙΕΚ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ? μια καθαρη απαντηση απο καποιον που ξερει ?
    Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι να κάνω Ausbildung στη Siemens και θα ήθελα να μαθω αν γίνεται κάτι τέτοιο χωρίς να έχω γερμανικό απολυτήριο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπέρα σας! Εδώ και ένα χρόνο ζω στη Γερμανία (περιοχή Niedersachsen). Έχω σπουδάσει παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης στην Ελλάδα και προσπαθώ να αναγνωρίσω το πτυχίο μου εδώ στη Γερμανία για να μπορέσω να εργαστώ. Τον Ιούνιο έστειλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την αναγνώριση του πτυχίου και ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση. Από τη Bildungsgenossenschaft (IQ Netzwerk) μου είπαν πως δεν υπάρχει περίπτωση να αναγνωριστεί ο συγκεκριμένος τίτλος σπουδών. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα με αναγνωρίσουν ως Sozialassistentin. Εννοείται πως έχω στείλει άπειρα βιογραφικά αλλά δεν με δέχονται για το λόγο ότι δεν υπάρχει αναγνώριση. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι παραπάνω για την αναγνώριση και αν υπάρχουν δυνατότητες για εύρεση εργασίας με το συγκεκριμένο πτυχίο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Παρόμοια Θέματα

1. Αναγνώριση Πτυχίου Μηχανικού στον Καναδά
    Από jsab114 in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.12.2014, 16:43
  2. Χρόνος επεξεργασίας : Αναγνώριση επαγγέλματος / προϋπηρεσίας
    Από Agoriani in forum Μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 14.12.2014, 00:15
  3. Βιβλιοθηκονομος (ΑΤΕΙ) Χρειαζεται αναγνωριση το πτυχιο?
    Από something in forum Εκπαίδευση και Σπουδές
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.01.2014, 18:19

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like