Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κουβεντουλα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Κουβεντουλα

    Λοιποοοονν,
    μια και εδω ειναι η καφετερια του φορουμ ,και μια και στο τσατ δεν μπορουμε να πουμε και πολλα ,ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα να σας πω τον πονο μου
    Βρε παιδια εχετε παρατηρησει οσοι φυγατε και οσοι ετοιμαζεστε να φυγετε διαφορετικη συμπεριφορα απο καποιους ανθρωπους που αφησατε/αφηνετε πισω η μονο σε μενα συμβαινουν ολα τα κουλα???
    Να σας εξηγησω τι εννοω για να καταλαβετε,
    ανθρωποι που μεχρι τωρα ισως ειχαν χρηματικο η αλλου τυπου οφελος απο μενα και τωρα πια το χανουν,παρατηρησα οτι εχει αλλαξει ο τροπος τους απεναντι μου ,ενω μεχρι χθες με "γλειφανε" τωρα δειχνουν τον πραγματικο τους χαρακτηρα ,και πιστεψτε με δεν εχω ασκησει καμμια εξουσια επανω τους για να δικαιολογει την αλλαγη τους ,ισα ισα που τους εχω βοηθησει με στεναχωρει αυτο το γεγονος γιατι υπαρχει πολυ ψευτια βρε παιδια στον κοσμο,πολυ ψευτια!!
    Τελικα για να καταλαβεις εκατο της εκατο καποιον πρεπει να του δωσεις η εξουσια η να τον χωρισεις η να μαλωσεις μαζι του,μονο τοτε πεφτουν οι μασκες.
    Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

    #2
    Χα χα χα, εδώ γύρισε η ίδια μου η μάνα και μου είπε ότι έχουμε καβαλήσει το καλάμι που πήγε ο άντρας μου στην Γερμανία,
    Τι να λέμε τώρα; Φαντάσου πως θα συμπεριφερθούν οι ξένοι. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η μάνα μου είναι ιδιάζουσα περίπτωση

    Comment


      #3
      Mαρια...Οι ανθρωποι δεν ειναι παντα αυτο που φαινονται.......
      Οταν το συμφερον επικρατει ειναι γνωστα τα αποτελεσματα....Ετσι δεν ειναι??
      Εσυ που συντομα φευγεις για αλλες πολιτειες...ξαφνικα δεν εχουν συμφερον πανω σου....Ειναι μια πολυ λογικοι αντιδραση...Κατι που μου εχει συμβει και σε μενα...
      Ειναι καποιες φορες που πρεπει να συμβουν καποια γεγονοτα και μαλιστα απροσδοκητα για να δεις τους διπλανους σου με το αυθεντικο προσωπο...
      Μην το βλεπεις ετσι οτι ολα τα κουλα γινονται σε σενα...Αντιθετως σε κανει καλυτερο ανθρωπο και μαθαινεις πολλα πραματα για την ψυχολογια των ανθρωπων που θα σου φανει πολυ χρησιμη για τις εμπομενες γνωριμιες που θα κανεις..

      Comment


        #4
        Κι ελεγα να το πω να μην το πω,αλλα μου εδωσες θαρρος με το μηνυμα σου Ασπασια ,επειδη και η δικια μου η μανα ειναι ιδιαζουσα περιπτωση , αυτο που την καιει ειναι να της πληρωσω 2-3 λογαριασμους στον κωτσοβολο και τι πραγματα θελει να παρει απο το σπιτι μου, ααα και να παρω τα χαλιά απο τον ταπητοκαθαριστη μη της μεινουν και τα πληρωνει εκεινη...
        ΕΛΕΟΣΣΣΣ
        Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

        Comment


          #5
          Originally posted by tzwnis View Post
          Mαρια...Οι ανθρωποι δεν ειναι παντα αυτο που φαινονται.......
          Οταν το συμφερον επικρατει ειναι γνωστα τα αποτελεσματα....Ετσι δεν ειναι??
          Εσυ που συντομα φευγεις για αλλες πολιτειες...ξαφνικα δεν εχουν συμφερον πανω σου....Ειναι μια πολυ λογικοι αντιδραση...Κατι που μου εχει συμβει και σε μενα...
          Ειναι καποιες φορες που πρεπει να συμβουν καποια γεγονοτα και μαλιστα απροσδοκητα για να δεις τους διπλανους σου με το αυθεντικο προσωπο...

          Εχεις απολυτο δικιο,αλλα ποσο λυπηρο ειναι αυτο οταν το συνηδητοποιεις...
          Δηλαδη αν δεν σε εχουν αναγκη πεφτουν να σε φανε?
          Ελεος που ζουμε στη ζουγκλα?
          Το ακουγα απο αλλους αλλα δεν μου ειχε συμβει και δεν ηξερα το μεγεθος
          του
          Συγγνωμη δηλαδη αλλα αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να ειναι πολυ δυστυχισμενοι ,δεν θα αγαπανε ουτε τον εαυτο τους.
          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

          Comment


            #6
            Originally posted by maria-8 View Post
            Εχεις απολυτο δικιο,αλλα ποσο λυπηρο ειναι αυτο οταν το συνηδητοποιεις...
            Δηλαδη αν δεν σε εχουν αναγκη πεφτουν να σε φανε?
            Ελεος που ζουμε στη ζουγκλα?
            Το ακουγα απο αλλους αλλα δεν μου ειχε συμβει και δεν ηξερα το μεγεθος
            του
            Συγγνωμη δηλαδη αλλα αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να ειναι πολυ δυστυχισμενοι ,δεν θα αγαπανε ουτε τον εαυτο τους.
            Οτι κανουν ειναι μονο για τον εαυτο τους, για την δικη τους ικανοποιηση...
            Οταν ειναι δυστυχισμενοι προσπαθουν να σε κανουν να νιωσεις κι εσυ το ιδιο...
            Η δυστυχια, η ζηλια, το συμφερον δεν κανουν διακρισεις ειτε ειναι φιλος ειτε συγγενης
            Το μυστικο ειναι απλο....Ξεκαθαρισεις απο την αρχη τα ορια σου με τους αλλους, τοτε μονο δεν θα μπορουν να κανουν τιποτα, και ουτε να σε εκμεταλλευτουν....
            Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου Μαρια....

            Comment


              #7
              Originally posted by maria-8 View Post
              Κι ελεγα να το πω να μην το πω,αλλα μου εδωσες θαρρος με το μηνυμα σου Ασπασια ,επειδη και η δικια μου η μανα ειναι ιδιαζουσα περιπτωση , αυτο που την καιει ειναι να της πληρωσω 2-3 λογαριασμους στον κοτσωβολο και τι πραγματα θελει να παρει απο το σπιτι μου, ααα και να παρω τα χαλια απο τον ταπητοκαθαριστη μη της μεινουν και τα πληρωνει εκεινη...
              Να την στείλουμε να κάνει παρέα με την δικιά μου!!! Μια χαρά θα περάσουν!!!

              Comment


                #8
                Την Κυριακή βαπτίσαμε το μικρο μας αγγελούδι.Τ'ονομά της είναι Δέσποινα. Μακάρι να της δώσουμε την ευκαιρία για μια καλύτερη ζωή. Αυτή που δυστυχώς δεν μας δίνει η Ελλάδα... Παιδιά η κατάσταση εδώ είναι τραγική.Δεν έχει μείνει τίποτα όρθιο. Κάνουμε τον σταυρό μας να έχουμε υγεία... Αφού να φανταστείτε οι δικοί μας άνθρωποι που ήταν αρνητικοί στο να φύγουμε, τώρα μας λένε να την κάνουμε...
                Αν δεν με ξέρεις μην με κρίνεις...Αν με ξέρεις κρύβε λόγια...

                Comment


                  #9
                  Να σας ζησει το μωρακι σας και να το καμαρωσετε οπως επιθυμειτε,δυστυχως ετσι ειναι οπως τα λες...
                  ας εχουμε την υγεια μας τουλαχιστον γιατι αμα την χασουμε κι αυτη...
                  ουτε γιατρους ουτε φαρμακα δεν θα εχουμε να πληρωσουμε...
                  Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by tzwnis View Post
                    Το μυστικο ειναι απλο....Ξεκαθαρισεις απο την αρχη τα ορια σου με τους αλλους, τοτε μονο δεν θα μπορουν να κανουν τιποτα, και ουτε να σε εκμεταλλευτουν...
                    Αλλιώς υπάρχει και η μέθοδος kelaino, κατά την οποία είσαι χαζοχαρούμενη και στην καρακοσμάρα σου, σε φτύνουνε λες ''ψιχαλίζει'', τις ίντριγκες δεν τις παίρνεις πρέφα ακόμα κι αν σκάνε στη μούρη σου σαν τούρτες, γενικώς μια ομορφιά.
                    "Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?" — Douglas Adams

                    Comment


                      #11
                      Χαχαχαχα ασε Κελαινο και εγω το εκανα αυτο για πολλα χρονια,
                      παλια ομως πριν τον πολεμο,
                      τωρα μου τελειωσε
                      Γιατι να καταπιεζεσαι εσυ και ολοι οι υπολοιποι να την περναν ωραια?
                      ποιος ο λογος?
                      η μανα μου δεν με ξανακανει
                      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                      Comment


                        #12
                        Όχι καλέ, ποιά καταπίεση, καμιά καταπίεση, I don't do katapiesh λέμε.

                        Έχουμε υποχρέωση να προστατέψουμε την πάρτη μας από πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν, με όποιον τρόπο νομίζουμε καλύτερο, έτσι;
                        "Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too?" — Douglas Adams

                        Comment


                          #13
                          σωστα Κελαινο,
                          αλλα εμενα αυτη η μεθοδος με εβλαπτε,
                          επαθα την καταθλιψαρα μου,τις κρισεις πανικου μου,πηρα τα χαπακια μου,
                          εκανα την ψυχοθεραπεια μου,και..ΕΠΑΝΗΛΘΑ
                          και τωρα... ΔΕ ΜΕ ΧΑΡΙΖΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

                          Υ.Γ τα σκουπιδια δεν εχουν χωρο στη ζωη μου
                          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by maria-8 View Post
                            Λοιποοοονν,
                            μια και εδω ειναι η καφετερια του φορουμ ,και μια και στο τσατ δεν μπορουμε να πουμε και πολλα ,ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα να σας πω τον πονο μου
                            Βρε παιδια εχετε παρατηρησει οσοι φυγατε και οσοι ετοιμαζεστε να φυγετε διαφορετικη συμπεριφορα απο καποιους ανθρωπους που αφησατε/αφηνετε πισω η μονο σε μενα συμβαινουν ολα τα κουλα???
                            Να σας εξηγησω τι εννοω για να καταλαβετε,
                            ανθρωποι που μεχρι τωρα ισως ειχαν χρηματικο η αλλου τυπου οφελος απο μενα και τωρα πια το χανουν,παρατηρησα οτι εχει αλλαξει ο τροπος τους απεναντι μου ,ενω μεχρι χθες με "γλειφανε" τωρα δειχνουν τον πραγματικο τους χαρακτηρα ,και πιστεψτε με δεν εχω ασκησει καμμια εξουσια επανω τους για να δικαιολογει την αλλαγη τους ,ισα ισα που τους εχω βοηθησει με στεναχωρει αυτο το γεγονος γιατι υπαρχει πολυ ψευτια βρε παιδια στον κοσμο,πολυ ψευτια!!
                            Τελικα για να καταλαβεις εκατο της εκατο καποιον πρεπει να του δωσεις η εξουσια η να τον χωρισεις η να μαλωσεις μαζι του,μονο τοτε πεφτουν οι μασκες.
                            maria pou na deis otan figeis na deis ti tha sinadiseis kai ego to ezisa auto prin figo kai polla xeirotera alla otan eftasa australia tote arxisa na katalavenw ti paei na pei simferon apanthropoia pseytia koroidia theos tous einai ta leuta koutsompolides kai rouf xwris filotimos xwris na ponane o ennas to allon gwneis na ekmetalevode ta paidia tou kai na kanoune megali zwi xwris ta paidia na exoun apopsi xwris pote na exoune dikaio akoma kai an exoun.osa eipa einai gia to 90 tis ekato ton ellinwn edo oti akousetai min mpisteuetai tipota olla einai paramithia tinn xalimas megala logia opoios thelei na figei na kserei apo prin oti den einai rodina oti einai poli diskola edo ma vlepoune xeirotera apo oti vlepame meis tou alvanous kapote alla den einai oia australoi einai oi ellines.tha ithela na vgw pseyteis alla distixw diapistwnw kathe mera pws einai edo frikaro alla den exw alli epilogi

                            Comment


                              #15
                              Αααχ αθανατο ελληνικο δημοσιο!!!!
                              Πηγα χθες στο ληξιαρχειο και πηρα 6 εγγραφα ,πηγα μετα στην περιφερεια για τη σφραγιδα της Χαγης και μου λεει η υπαλληλος
                              -Τα δυο ειναι ακυρα,γιατι το ενα δεν εχει σφραγιδα και το αλλο ξεχασε να γραψει το ονομα της (η..αυτη του ληξιαρχειου)

                              Ξαναπαω σημερα με δυο σωστα εγγραφα που ξαναπηγα και ξαναπηρα απο τη ληξιαρχο.
                              Τα κοιταει η υπαλληλος της περιφερειας και λεει:
                              -Διονυσηηηηη ,καποια ληξιαρχο Ασχετοπουλου την ξερουμεεεε?
                              εχουμε δειγμα της υπογραφης τηηηηςςς?
                              -Οχιιιιι,απανταει ο Διονυσης!

                              Λυπαμαι,μου λεει η ....της περιφερειας, πρεπει να ξαναερθεις αυριο,πρεπει να παρουμε δειγμα της υπογραφης της, δεν την ξερουμε αυτη τη ληξιαρχο, ξερουμε μονο τη κ. Παντζαριδου.

                              Οπως καταλαβατε τα ονοματα ειναι τυχαια αλλα η ουσια ειναι μια!!!
                              [IMG] [/IMG]
                              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                              Comment

                              Working...
                              X