Announcement

Collapse
No announcement yet.

μεταφορικη εταιρια (ελλαδα-σουηδια)τιμες?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    τον ξερω αυτον προσωπικα....
    ειναι αρκετα ακριβος...
    ευχαριστω παντως

    Comment


      #32
      Παιδιά υπάρχει εταιρεία με πολύ ανταγωνιστικές τιμές και πολύ καλό service η οποία κάνει διεθνείς μεταφορές προς όλους τους προορισμούς με έδρα την Αθήνα και υποκατάστημα την Θεσσαλονίκη για οικοσκευές σε φοιτητές και μετανάστες με την οποία έχω μεταφέρει οικοσκευή του αδελφού μου στην Αγγλία και πράγματα στην φοιτήτρια κόρη μου που είναι στην Σουηδία. Καλά οι άνθρωπο δεν πιάνονται στο service Έχω συνεργαστεί και με άλλους στο παρελθόν αλλά καμία σχέση. Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξτε μιά ματιά στο Χάρλας Διεθνείς Μεταφορές Α.Ε.- Προσιτές τιμές από/προς όλο το κόσμο. και αν θέλετε να επικοινωνήσετε η Κα για τις οικοσκευές λέγεται Παπαδημητρίου!

      Comment


        #33
        Καλησπερα παιδια!Υπαρχει καποιος που να μετεφερε προσφατα πραγματα απο Θεσσαλονικη για Στοκχολμη;;Κανω ερευνα αγορας για τις μεταφορικες εταιρειες και θα με βοηθουσε πολυ η εμπειρια σας γιατι θελω να στειλω κι εγω σε λιγο καιρο!Καλο σας βραδυ

        Comment


          #34
          Originally posted by theosilv View Post
          Παιδιά υπάρχει εταιρεία με πολύ ανταγωνιστικές τιμές και πολύ καλό service η οποία κάνει διεθνείς μεταφορές προς όλους τους προορισμούς με έδρα την Αθήνα και υποκατάστημα την Θεσσαλονίκη για οικοσκευές σε φοιτητές και μετανάστες με την οποία έχω μεταφέρει οικοσκευή του αδελφού μου στην Αγγλία και πράγματα στην φοιτήτρια κόρη μου που είναι στην Σουηδία. Καλά οι άνθρωπο δεν πιάνονται στο service Έχω συνεργαστεί και με άλλους στο παρελθόν αλλά καμία σχέση. Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξτε μιά ματιά στο Χάρλας Διεθνείς Μεταφορές Α.Ε.- Προσιτές τιμές από/προς όλο το κόσμο. και αν θέλετε να επικοινωνήσετε η Κα για τις οικοσκευές λέγεται Παπαδημητρίου!
          Γεια σας!Για οσους ενδιαφερονται,η συγκεκριμενη μεταφορικη εταιρεια μολις μου ειπε οτι για την μεταφορα καθε τενεκε λαδιου συσκευασμενο,με πωμα ασφαλειας,17 κιλων,κοστιζει 95€+23%φπα,πορτα πορτα απο Θεσσαλονικη στην Στοκχολμη!

          Comment


            #35
            Originally posted by R.E.M. View Post
            Γεια σας!Για οσους ενδιαφερονται,η συγκεκριμενη μεταφορικη εταιρεια μολις μου ειπε οτι για την μεταφορα καθε τενεκε λαδιου συσκευασμενο,με πωμα ασφαλειας,17 κιλων,κοστιζει 95€+23%φπα,πορτα πορτα απο Θεσσαλονικη στην Στοκχολμη!
            wow....
            τζαμπα.

            Comment


              #36
              Καλησπερα!Μετα απο καλη ερευνα αγορας,μεταφορικων εταιρειων και τιμων,εμεις στειλαμε τα πραγματα μας με τον κ.Δημητρη,απο Θεσ/νικη στην Στοκχολμη.Ειναι ενας ευγενεστατος,εξυπηρετικοτατος και αξιοπιστος κυριος!Μειναμε ευχαριστημενοι και απο τις τιμες του και σε λιγες μερες θα ξαναστειλω και αλλα!!!Το ελληνικο τηλεφωνο του ειναι 6932-528018.Και για οσους ενδιαφερονται αυτη την στιγμη ειναι Ελλαδα,θα φορτωσει και στις 18 θα ξεκινησει για Σουηδια.

              Comment


                #37
                Καλησπερα!Μετα απο καλη ερευνα αγορας,μεταφορικων εταιρειων και τιμων,εμεις στειλαμε τα πραγματα μας με τον κ.Δημητρη,απο Θεσ/νικη στην Στοκχολμη.Ειναι ενας ευγενεστατος,εξυπηρετικοτατος και αξιοπιστος κυριος!Το ελληνικο τηλ του ειναι 6932-528018.Αυτη την στιγμη βρισκεται Ελλαδα,θα φορτωσει και στις 18 θα ξεκινησει για Σουηδια για οσους ενδιαφερονται!

                Comment


                  #38
                  και φυσικα δεν ηθελε να πληρωθει απο κατω θεσσαλονικη ε?
                  Αραγε γιατι....
                  Πρεπει να το γραφω πιο πανω σε καποιο μυνημα αλλα βαριεμαι να κοιταξω,ειναι γιατι αν σου στοιχιζαν τα πραγματα κανονικα 3000 κορωνες λεμε τωρα,εδω θα γινουν 4000 και το ατου ειναι,αν τα παραλαβει μια γυναικα και και οχι αντρας οπως ετυχε σε μενα που τα παρελαβε η γυναικα μου θα πει οπως στην περιπτωση μου ... (τα παιρνω πισω και φευγω)! Τι να κανει μια γυναικα μονη της ντε.Δεν μπορει να κανει τιποτα θα τρομοκρατηθει και θα τα δωσει!
                  Επειδη παιδια αυτον τον συγκεκριμενο εγω τον συστησα εδω μεσα και αμεσως μετα την συναλαγη μου τον ξεσυστησα κι ολας και δεν θελω να νοιωθω ενοχες καλα θα κανετε να διαβασετε λιγο καλυτερα ολα τα μυνηματα,δεν θελω κανεις να πει μα τι ειπε αυτος(εγω δηλαδη) και μην αναφερετε σας παρακαλω καθολου το ονομα μου γιατι μου την ειχε πει ο συγκεκριμενος,(λογω του οτι γραφω και ονομα μου εδω μεσα(sokratis-salonika) καποιοι τον ελεγαν μα ο Σωκρατης εμας μας ειπε ετσι,και εμ πασει περιπτωσει αντι να μου πει και ευχαριστω που τον συστηνα στην ουσια πελατες απο εδω μεσα μας την ειπε κι ολας.Σαν να τον εκανα διαφημιση ειναι.
                  Η αληθεια ειναι ομως φτηνοτερος σε σχεση με αλλους, οι προφορικες τιμες ομως που ακουγοντε ε, και οχι η τιμες μετα κυβισμου!(οι πραγματικες δηλαδη)
                  Και επι της ουσιας ολοι στο ιδιο καζανι βραζουνε.Πριν ενα μηνα παρελαβα πραγματα απο θεσσαλονικη απο εναν αλλο με 1400 κορωνες στο κυβικο.ΟΚ λεω,δεν πειραζει ας ειναι ακριβος δεν θα χουμε τουλαχιστον παρατραγουδα και οταν ηρθαν τα πραγματα μου ζητουσε 1000 κορωνες επιπλεον γιατι λεει δεν ειναι ετσι πως τα μετρησες ειναι ετσι οπως τα λεω εγω.Εγω ομως τυχαινα να ειμαι και της δουλειας και τον εξηγησα τι και πως και αφου τον απεδειξα την πραγματικοτητα μετα μου λεει επρεπε να στα ζυγισω τα δικα σου και οχι με το κυβικο.Μα λεω η συμφωνια μας ηταν κυβικα πως θα βαλεις σε κιλα εσυ ενω συμφωνησαμε το πρωτο? ειναι δυνατον? Τελικα δεν τα πηρε τα επιπλεον που ζητουσε ,οκ μου λεει δωσε μου οσα νομιζεις,και εδωσα οτι επρεπε και οχι οτι νομιζα.
                  Το καλυτερο που εχετε να κανετε λοιπον ειναι να κυβισετε τα πραγματα σας αλλα αν το κανετε αυτο στο τελος θα δειτε οτι θα μαλωσετε μαζι τους γιατι θα εχετε απολυτο δικιο εσεις και μονο εσεις διοτι δεν ειναι κανενας κυριος στις συναλαγες τους στο τελος αλαζουν ολα.
                  Αν ειναι 3 κυβικα μετρημενα απο εσας ξαφνικα μεσα στην νταλικα γινονται μαγικα και μετατρεπονται σε 4. Ε! μην ειστε και αχαριστοι μην σας χαλαει αυτο,θα εχετε περισσοτερα πραγματα εδω απο οτι στην Ελλαδα.
                  Αυτα ειχα να πω και μετρηστε τα το ξαναλεω για να μην βρεθειτε προς εκπληξεως.
                  Περιμενω απαντηση σου REM οταν παρεις τα πραγματα!
                  Προτιμηστε τον απλα καντε καλη συμφωνια και μετρημα καλο και να γνωριζει οτι μετρησατε.
                  Τωρα αν δεν μετρησετε τιποτα δεν θα καταλαβετε οτι κλεβει λιγουλακι,οποτε δεν σας πειραζει κι ολας!

                  Comment


                    #39
                    Εγω πιστευω που η καλυτερη λυση ειναι να τα ξαναμετρησει καποιος δικος σας μαζι του απο εκει που θα τα παραλαβει και θα βγαζουν ενα συνολο μαζι, το οποιο θα συμφωνησουν εκεινη την ωρα.

                    Φυσικα μην στειλετε καποιον δικος σας, ο οποιος δεν ειναι ικανος, γιατι πολυ επαγγελματιες ξερουν να σας κλεβουν μπροστα στα ματια σας!!! Παντα να κοιταει το μετρο και στις 2 του ακρες αν ειναι οντως τοποθετημενο στην σωστη θεση και να τσεκαρει παντα τον αριθμο.

                    Το γνωριζω μετα απο πολλες προσωπικες εμπειριες.
                    You Can Have Whatever You Like...

                    Comment


                      #40
                      Η απαντηση του προς αυτο που λες ειναι οτι δεν κανει αυτο το πραγμα στην ελλαδα να καθεται να μετραει παρα μονο στην σουηδια.
                      Τον λογο μπορειται να τον καταλαβετε ολοι σας!
                      Δεν μας ειπες ομως μια και εσυ.Τι εγινε ηταν ολα καλα? Η μονο σε εμενα ετυχε?
                      Και με τους 2 ομως?

                      Comment


                        #41
                        t

                        Originally posted by sokratis-salonika View Post
                        και φυσικα δεν ηθελε να πληρωθει απο κατω θεσσαλονικη ε?
                        Αραγε γιατι....
                        Πρεπει να το γραφω πιο πανω σε καποιο μυνημα αλλα βαριεμαι να κοιταξω,ειναι γιατι αν σου στοιχιζαν τα πραγματα κανονικα 3000 κορωνες λεμε τωρα,εδω θα γινουν 4000 και το ατου ειναι,αν τα παραλαβει μια γυναικα και και οχι αντρας οπως ετυχε σε μενα που τα παρελαβε η γυναικα μου θα πει οπως στην περιπτωση μου ... (τα παιρνω πισω και φευγω)! Τι να κανει μια γυναικα μονη της ντε.Δεν μπορει να κανει τιποτα θα τρομοκρατηθει και θα τα δωσει!
                        Επειδη παιδια αυτον τον συγκεκριμενο εγω τον συστησα εδω μεσα και αμεσως μετα την συναλαγη μου τον ξεσυστησα κι ολας και δεν θελω να νοιωθω ενοχες καλα θα κανετε να διαβασετε λιγο καλυτερα ολα τα μυνηματα,δεν θελω κανεις να πει μα τι ειπε αυτος(εγω δηλαδη) και μην αναφερετε σας παρακαλω καθολου το ονομα μου γιατι μου την ειχε πει ο συγκεκριμενος,(λογω του οτι γραφω και ονομα μου εδω μεσα(sokratis-salonika) καποιοι τον ελεγαν μα ο Σωκρατης εμας μας ειπε ετσι,και εμ πασει περιπτωσει αντι να μου πει και ευχαριστω που τον συστηνα στην ουσια πελατες απο εδω μεσα μας την ειπε κι ολας.Σαν να τον εκανα διαφημιση ειναι.
                        Η αληθεια ειναι ομως φτηνοτερος σε σχεση με αλλους, οι προφορικες τιμες ομως που ακουγοντε ε, και οχι η τιμες μετα κυβισμου!(οι πραγματικες δηλαδη)
                        Και επι της ουσιας ολοι στο ιδιο καζανι βραζουνε.Πριν ενα μηνα παρελαβα πραγματα απο θεσσαλονικη απο εναν αλλο με 1400 κορωνες στο κυβικο.ΟΚ λεω,δεν πειραζει ας ειναι ακριβος δεν θα χουμε τουλαχιστον παρατραγουδα και οταν ηρθαν τα πραγματα μου ζητουσε 1000 κορωνες επιπλεον γιατι λεει δεν ειναι ετσι πως τα μετρησες ειναι ετσι οπως τα λεω εγω.Εγω ομως τυχαινα να ειμαι και της δουλειας και τον εξηγησα τι και πως και αφου τον απεδειξα την πραγματικοτητα μετα μου λεει επρεπε να στα ζυγισω τα δικα σου και οχι με το κυβικο.Μα λεω η συμφωνια μας ηταν κυβικα πως θα βαλεις σε κιλα εσυ ενω συμφωνησαμε το πρωτο? ειναι δυνατον? Τελικα δεν τα πηρε τα επιπλεον που ζητουσε ,οκ μου λεει δωσε μου οσα νομιζεις,και εδωσα οτι επρεπε και οχι οτι νομιζα.
                        Το καλυτερο που εχετε να κανετε λοιπον ειναι να κυβισετε τα πραγματα σας αλλα αν το κανετε αυτο στο τελος θα δειτε οτι θα μαλωσετε μαζι τους γιατι θα εχετε απολυτο δικιο εσεις και μονο εσεις διοτι δεν ειναι κανενας κυριος στις συναλαγες τους στο τελος αλαζουν ολα.
                        Αν ειναι 3 κυβικα μετρημενα απο εσας ξαφνικα μεσα στην νταλικα γινονται μαγικα και μετατρεπονται σε 4. Ε! μην ειστε και αχαριστοι μην σας χαλαει αυτο,θα εχετε περισσοτερα πραγματα εδω απο οτι στην Ελλαδα.
                        Αυτα ειχα να πω και μετρηστε τα το ξαναλεω για να μην βρεθειτε προς εκπληξεως.
                        Περιμενω απαντηση σου REM οταν παρεις τα πραγματα!
                        Προτιμηστε τον απλα καντε καλη συμφωνια και μετρημα καλο και να γνωριζει οτι μετρησατε.
                        Τωρα αν δεν μετρησετε τιποτα δεν θα καταλαβετε οτι κλεβει λιγουλακι,οποτε δεν σας πειραζει κι ολας!
                        Παιδια συγνωμη!!Κατι λαθος εκανα και δεν τελειωσα οσα εγραψα πριν!Εμενα προσωπικα με εξυπηρετησε ο κ.Δημητης γιατι δεν χρειαστηκε να πηγαινω Θεσσανολικη και το κανονισαμε και τα πηγα καπου κοντα μου τα πραγματα!Παντως συγκριτικα με τους αλλους ηταν ο πιο φθηνος!Δεν τον κανω διαφημιση,απλα λεω την εμπειρια μου!Οντως τον πληρωσε ο αντρας μου στην Σουηδια!Καλο σας βραδυ

                        Comment


                          #42
                          Μ

                          Originally posted by sokratis-salonika View Post
                          και φυσικα δεν ηθελε να πληρωθει απο κατω θεσσαλονικη ε?
                          Αραγε γιατι....
                          Πρεπει να το γραφω πιο πανω σε καποιο μυνημα αλλα βαριεμαι να κοιταξω,ειναι γιατι αν σου στοιχιζαν τα πραγματα κανονικα 3000 κορωνες λεμε τωρα,εδω θα γινουν 4000 και το ατου ειναι,αν τα παραλαβει μια γυναικα και και οχι αντρας οπως ετυχε σε μενα που τα παρελαβε η γυναικα μου θα πει οπως στην περιπτωση μου ... (τα παιρνω πισω και φευγω)! Τι να κανει μια γυναικα μονη της ντε.Δεν μπορει να κανει τιποτα θα τρομοκρατηθει και θα τα δωσει!
                          Επειδη παιδια αυτον τον συγκεκριμενο εγω τον συστησα εδω μεσα και αμεσως μετα την συναλαγη μου τον ξεσυστησα κι ολας και δεν θελω να νοιωθω ενοχες καλα θα κανετε να διαβασετε λιγο καλυτερα ολα τα μυνηματα,δεν θελω κανεις να πει μα τι ειπε αυτος(εγω δηλαδη) και μην αναφερετε σας παρακαλω καθολου το ονομα μου γιατι μου την ειχε πει ο συγκεκριμενος,(λογω του οτι γραφω και ονομα μου εδω μεσα(sokratis-salonika) καποιοι τον ελεγαν μα ο Σωκρατης εμας μας ειπε ετσι,και εμ πασει περιπτωσει αντι να μου πει και ευχαριστω που τον συστηνα στην ουσια πελατες απο εδω μεσα μας την ειπε κι ολας.Σαν να τον εκανα διαφημιση ειναι.
                          Η αληθεια ειναι ομως φτηνοτερος σε σχεση με αλλους, οι προφορικες τιμες ομως που ακουγοντε ε, και οχι η τιμες μετα κυβισμου!(οι πραγματικες δηλαδη)
                          Και επι της ουσιας ολοι στο ιδιο καζανι βραζουνε.Πριν ενα μηνα παρελαβα πραγματα απο θεσσαλονικη απο εναν αλλο με 1400 κορωνες στο κυβικο.ΟΚ λεω,δεν πειραζει ας ειναι ακριβος δεν θα χουμε τουλαχιστον παρατραγουδα και οταν ηρθαν τα πραγματα μου ζητουσε 1000 κορωνες επιπλεον γιατι λεει δεν ειναι ετσι πως τα μετρησες ειναι ετσι οπως τα λεω εγω.Εγω ομως τυχαινα να ειμαι και της δουλειας και τον εξηγησα τι και πως και αφου τον απεδειξα την πραγματικοτητα μετα μου λεει επρεπε να στα ζυγισω τα δικα σου και οχι με το κυβικο.Μα λεω η συμφωνια μας ηταν κυβικα πως θα βαλεις σε κιλα εσυ ενω συμφωνησαμε το πρωτο? ειναι δυνατον? Τελικα δεν τα πηρε τα επιπλεον που ζητουσε ,οκ μου λεει δωσε μου οσα νομιζεις,και εδωσα οτι επρεπε και οχι οτι νομιζα.
                          Το καλυτερο που εχετε να κανετε λοιπον ειναι να κυβισετε τα πραγματα σας αλλα αν το κανετε αυτο στο τελος θα δειτε οτι θα μαλωσετε μαζι τους γιατι θα εχετε απολυτο δικιο εσεις και μονο εσεις διοτι δεν ειναι κανενας κυριος στις συναλαγες τους στο τελος αλαζουν ολα.
                          Αν ειναι 3 κυβικα μετρημενα απο εσας ξαφνικα μεσα στην νταλικα γινονται μαγικα και μετατρεπονται σε 4. Ε! μην ειστε και αχαριστοι μην σας χαλαει αυτο,θα εχετε περισσοτερα πραγματα εδω απο οτι στην Ελλαδα.
                          Αυτα ειχα να πω και μετρηστε τα το ξαναλεω για να μην βρεθειτε προς εκπληξεως.
                          Περιμενω απαντηση σου REM οταν παρεις τα πραγματα!
                          Προτιμηστε τον απλα καντε καλη συμφωνια και μετρημα καλο και να γνωριζει οτι μετρησατε.
                          Τωρα αν δεν μετρησετε τιποτα δεν θα καταλαβετε οτι κλεβει λιγουλακι,οποτε δεν σας πειραζει κι ολας!
                          Φιλε Σωκρατη τελικα την πατησα κ εγω Ενω πριν ενα μηνα πηγαν τα πραγματα μας απο Σερρες στην Στοκχολμη μια χαρα,την δευτερη φορα.......Λοιποοοον,θα σας πω τι παθαμε χθες!Εστειλα κουτες με την μεταφορικη εταιρεια του κ.Δημητρη Βασιλειου.Ενω περιμενα με χαρα να τις ανοιξω και να τακτοποιησω τα πραγματα μας,η χαρα μου κοπηκε!!!!!!Οι ''κυριοι''ειχαν αφησει εξω στην βροχη τις κουτες μας και οι τρεις ειχαν σχεδον ΛΙΩΣΕΙ απο το νερο!!!!Δεν χρειαστηε να τις ανοιξω γιατι ανοιξαν μονες τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το αποτελεσμα;;;;;Τα ρουχα βρεγμενα,καποια λευκα ειχαν αλλαξει χρωμα γιατι ξεβαψαν καποια κοκκινα!Τζαμπα ταχα πλυνει και σιδερωσει η κακομοιρα!!!!Στην μια κουτα ειχα ολα τα αναμνηστικα του γιου μου απο τα 3 χρονια που πηγαινε στον παιδικο σταθμο,χαρτινες κατασκευες,ζωγραφιες,φωτογραφιες,δωρα απο τους φιλους του,παραμυθια και βιβλια!ΠΕΡΙΤΤΟ να σας περγραψω το ΧΑΛΙ ΤΟΥΣ!!!!!Τα μισα δυαλυμενα και τα αλλα μισα παραμορφωμενα!!!!!!!!!!!!Εξαλλη τηλεφωνησα στον κ.Δημητρη και του πα για την κατασταση!ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΑΚΟΥΓΑ!!!!!!!!Κ οπως λεει μια παροιμια μας ''Γιαννης πινει,Γιαννης κερναει''!!!Δεν μου πε ουτε μια λεξη,παρα μονο στο τελος,ενα ''Με συγχωρεις''!!!! ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;;;;Του πα οτι αυτο ειναι το βιος μας και οι αναμνησεις μας απο Ελλαδα,αλλα τι τον νοιαζει θα μου πειτε!!!!Εμενα με χασε απο πελατισσα ΕΝΝΟΕΙΤΕ,αλλα ευχομαι να μην την πατησει κ καλοις αλλος!Οσο για το οικονομικο θεμα,ο Σωκρατης ειχε ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!!!Ενω ειχαμε συμφωνησει οτι θα μου κανει καλυτερη τιμη απο την ΑΩ,οχι απλα μου πηρε τα ιδια με την ΑΩ αλλα την δευτερη φορα με φεσωσε και ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!Κ.Δημητρη Βασιλειου,ΝΕΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΟΧΙ ΒΛΑΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σ Ε Β Α Σ Τ Ε Ι Τ Ε ΜΑΣ!!!!!!Καλο απογευμα σε ολους

                          Comment


                            #43
                            Ελλάς το Μεγαλείο σου .............
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              #44
                              m

                              Originally posted by ευανθια View Post
                              Ελλάς το Μεγαλείο σου .............

                              Comment

                              Working...
                              X