Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 218 από 218
    Ακουσα οτι "πουλανε διευθυνσεις" σε οποιον μενει σε σπιτι που δεν μπορει να δηλωσει διευθυνση!!!
    Κατι για 100 ευρω το μηνα ακουσα...
    Ωραιο επαγγελμα!!! κερδοφορο!!!
    Αν το νοικιαζουν δηλαδη σε 4-5 ατομα (αναλογα τα τ.μ) καθαριζουν μια 500αρα το μηνα...
    Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maria-8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακουσα οτι "πουλανε διευθυνσεις" σε οποιον μενει σε σπιτι που δεν μπορει να δηλωσει διευθυνση!!!
    Κατι για 100 ευρω το μηνα ακουσα...
    Ωραιο επαγγελμα!!! κερδοφορο!!!
    Αν το νοικιαζουν δηλαδη σε 4-5 ατομα (αναλογα τα τ.μ) καθαριζουν μια 500αρα το μηνα...
    Θα εντυπωσιαστεις πραγματικα οταν ανεβεις με το ποσους ευφανταστους τροπους εχουν βρει οι χρονια μεταναστες συμπατριωτες μας Ελληνες να εκμεταλλευονται τους νεομεταναστες Ελληνες που ανεβαινουν....

Θα δεις αυτο που λεμε "ελληνικο δαιμονιο" στο μεγαλειο του!!!

και λιγο αργοτερα θα παρατηρησεις οτι δεν ειμαστε οι μονοι που προσπαθουμε να εκμεταλλευτουμε τους συμπατριωτες μας... εχει και αλλες φυλες του Φαραω που κανουν ακριβως το ιδιο και κυριως γιατι δεν γνωριζουν σουηδικα οι νεοφερτοι και ειναι ευκολα θυματα!!!

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν το ακουσα απο ελληνες αυτο για τις διευθυνσεις,και μεχρι στιγμης δεν ειχα καμμια ασχημη εμπειρια απο ελληνες, με οσους ηρθα σε επαφη ακομα κι αν δεν μπορουσαν ή δεν ηθελαν να βοηθησουν ήταν τουλαχιστον ευγενικοι,
    ευτυχώς δηλαδη γιατι θα στεναχωριομουν πολυ αν μου μιλουσε καποιος ασχημα ή χλευαστικα.
    Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

καλημέρα σε όλους από την ηλιόλουστη Θεσσαλονίκη!
    (έχει βέβαια κρύο και τα καλοριφέρ παραμένουν κλειστά ...)
    η δασκάλα των σουηδικών μας πρότεινε κάποιες διευθύνσεις για να μάθουμε την προφορά και είπα να τις μοιραστώ μαζί σας
    Sveriges Radio - lokala och rikst (σουηδικό ράδιο, επιλέγετε το πρόγραμμα 3) &
    www. svt.se (τηλεόραση)

Καλή ακρόαση

Katbull καλησπέρα !

Ελπίζω να πήρατε τα προσωπικά μηνύματα που σας έστειλα , σχετικά με πληροφορίες που μου ζητήσατε
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

Καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα τελείωσα το διάβασμα όλων των συζητήσεων και είναι σαν να σας γνωρίζω πια προσωπικά.

6 Δεκέμβρη πετάω για Κοπεγχάγη και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί ύστερα από 3 μήνες θα ξαναδώ τη γυναίκα και το παιδί μου, αλλά και φοβισμένος για το τι θα συναντήσω.

Πρόκειται να μείνω στο Κρίστιανσταντ, το οποίο έχω επισκεφτεί 4-5 φορές κατά το παρελθόν, σαν τουρίστας όμως. Η σύζυγος είναι σουηδέζα, ζήσαμε μαζί 7 χρόνια στον Πειραιά αλλά τώρα ήρθε η ώρα να κάνουμε το μεγάλο βήμα. Για αρχή θα μείνουμε με τα πεθερικά μου και ελπίζω σύντομα να βρούμε δουλειά και σπίτι ώστε να ξεκινήσουμε μια καινούργια ζωή.

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου για την βοήθεια που προσφέρεται. Ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να βοηθήσω και εγώ με κάποιο τρόπο.

Με εκτίμηση

Νίκος

antonius-block καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας
    Καλή τύχη στην νέα σου ζωή !!!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

Ευχαριστώ Ευανθία.

Θα χρειαστώ την θετική σου ενέργεια…..

Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στη Σουηδία 7
    Από australian in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.03.2017, 04:59
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.11.2015, 12:00
  3. Μετανάστευση στη Σουηδία 5
    Από australian in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 231
    Τελευταίο Μήνυμα: 11.08.2012, 16:04
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.06.2012, 12:30
  5. Μετανάστευση στη Σουηδία
    Από antogeor in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 1206
    Τελευταίο Μήνυμα: 19.12.2011, 22:42

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like