Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 6

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by ευανθια View Post
    Ιφιγένεια Καλωσόρισες στην παρέα μας !! Καλώς να έρθετε !!!!
    ευχαριστω Ευανθια ο ανδρας μου ειναι ο skonto και ευχαριστω για τα καλα σας σχολια στο forum για εκεινον.Οταν δειτε βεγγαλικα πανω απο τη Σουηδια θα ειναι απο εμενα και το γιο μου που λαχταραμε να τον δουμε.

    Comment


      #32
      Άντε με το καλό να έρθετε Έφη !!!!Συνέχεια ρωτάω για σας .....!!!!
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        #33
        Σας υποσχομαι στην πρωτη ευκαιρια θα κερασουμε τσι'πουρα στη παρεα.Εδω η κατασταση γινεται ολοενα και πιο ανυποφορη.Ανυπομονω να ενωθει ξανα η οικογενεια μας και μετα εχει ολα θα γινου με πολλη υπομονη οπως λεει και πολυ σωστα ο γιωργος που τον ευχαριστω θερμα για ολα!!!!!!!!!.θελω πολυ να σας γνωρισω απο κοντα και να πουμε ολοι τις αποψεις μας.Ειστε ολοι πολυ τυχεροι γιατι μεσα στις δυσκολιες εχετε να ελπιζετε σε κατι.ΕΔΩ πλεον σταματησε ο κοσμος να ονειρευεται και να βαζει στοχους.Εργαζομαι σε ιατρειο και ενιοτε σε φαρμακειο και δυστηχως τα ζω απο πολυ κοντα.

        Comment


          #34
          Γειά σου Έφη !! Καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας , και καλώς να έρθεις στην Στοκχόλμη !! Σέ περιμένουμε !!
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #35
            Φιλοι μου σας ευχαριστω για τα καλωσορισματα σας αφηνω και τα λεμε αυριο κουραγιο πατριωτακια.

            Comment


              #36
              Originally posted by ευανθια View Post
              ...........................Νομίζω ότι στις μεγάλες πόλεις υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες για δουλειά χωρίς τα σουηδικά . Καί λέγοντας μεγάλες πόλεις εννοώ παντού στην σουηδία , από νότια έως βόρεια , και όχι απαραίτητα στοκχόλμη !Στίς μεγάλες πόλεις υπάρχουν και ελληνικές εταιρίες αλλά και εταιρίες που ιδιοκτήτες είναι πολωνοί κλπ, οπου θα μπορέσεις στην αρχή να εργαστείς χωρίς τα σουηδικά.........................
              Καλησπέρα σε όλους

              Πρώτα πρώτα να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Σπύρο, την Ιφιγένεια αλλά και στο παιδί τους που τα κατάφεραν. Απέδειξαν ότι αν κάτι το θες πολύ, ο κόσμος να χαλάσει (στην περίπτωση μας, η Ελλάδα) θα το πετύχεις.
              Μπράβο σας, παιδιά, πάντα επιτυχίες και πάντα ενωμένοι


              Ευανθία λέγοντας μεγάλες πόλεις, εννοείς αυτες που αναφέρονται παραπάνω ή κάποιες άλλες ακόμα πιο μεγάλες;

              Πάντα φιλικά
              Βαγγέλης

              Comment


                #37
                Ιφιγενεια να σου ευχηθω και εγω με τη σειρα μου με το καλο να ενωθει παλι η οικογενεια σας και να μη χρειαστει ποτε ξανα να περασετε αυτο το λουκι.
                Ελπιζω τωρα να γινεις και εσυ μελος της παρεας εδω στο πατριωτακι ε?
                Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                Comment


                  #38
                  Εννοώ Βαγγέλη όλες τις μεγάλες πόλεις της Σουηδίας . Και αυτές που αναφέρθηκαν και αλλά και όσες δεν έχουν αναφερθεί.
                  Στόχος σου είναι να πάς εκεί που θα έχει περισσότερες ευκαιρίες για
                  δουλειά !!
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by maria-8 View Post
                    Ιφιγενεια να σου ευχηθω και εγω με τη σειρα μου με το καλο να ενωθει παλι η οικογενεια σας και να μη χρειαστει ποτε ξανα να περασετε αυτο το λουκι.
                    Ελπιζω τωρα να γινεις και εσυ μελος της παρεας εδω στο πατριωτακι ε?
                    Φυσικα και θα γινω μελος της παρεας και σε ευχαριστω και εσενα για τις ευχες σου

                    Comment


                      #40
                      Με το καλό να έρθεις βρε γειτόνισα(το σπίτι που θα πάρετε είναι στον επόμενο δρόμο από το δικό μας) και βάλε πλώρη από τώρα να μαθεις Σουηδικά. Και να μην ξεχνάς "Η ΣΟΥΗΔΙΑ ΘΈΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ"

                      Η Σουηδία θέλει ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

                      Comment


                        #41
                        Καλημέρα σε όλους,

                        Δεν θέλω να φανει σαν διαφήμιση, νομιζω ότι πρέπει να ειπωθεί για τους άμεσα ενδιαφερομένους.

                        Η Q έχει βγάλει ένα πρόγραμμα στα καρτοκινητά της που με 5 ευρώ έχεις 100 λεπτα δωρεάν χρόνο προς κινητά και σταθερά όλων των Σκανδιναβικών χωρών. Αν η ανανέωση του χρόνου γίνει online σου δίνει επιπλέων 20 λεπτα δώρο.

                        Προτεινόμενα Online Πακέτα

                        Νομίζω ότι είναι πολύ συμφέρων προσφορά για να μας καλούν τα αγαπημένα μας πρόσωπα.

                        Πάντα φιλικά
                        Βαγγέλης

                        Comment


                          #42
                          Ευχαριστω πολυ Βαγγελη
                          καλημερα!!!
                          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                          Comment


                            #43
                            Γεια σου georgeman ευχαριστω για ολα και παλι ευχομαι εσυ και η οικογενεια σου να δειτε ολα τα καλα που επιθυμειτε!Η βοηθεια σου ειναι ανεκτιμητη απο τη πρωτη μερα.Μακαρι να ειμαστε γειτονες και θα μαθω και σουηδικα συντομα.ετοιμαζω τα τσιπουρα απο τωρα με καλο μεζε.Και η Ελλαδα θελει υπομονη οποτε ειμαι μαθημενη στα σκληρα!!!!!!!ευχομαι φετος τα χριστουγεννα ολοι μαζι να στολισουμε δενδρο.φιλια στην υπολοιπη οικογενεια και ανυπομονω να σας γνωρισω.χαιρετω και τα υπολοιπα πατριωτακια του φορουμ και καλη υπομονη.

                            Comment


                              #44
                              Μη γραφεις τέτοια βρε Εφη, με κανεις και κοκκινίζω!

                              Η Σουηδία θέλει ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

                              Comment


                                #45
                                ομορφα νεα βλεπω...οικογενειες που ξανασμιγουν και ολα παιρνουν τον δρομο τους...
                                με το καλο να ρθουν οι καινουριοι και να βολευτουν...

                                Comment

                                Working...
                                X