Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (6)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Καλησπερα παιδια,εχω γεννηθει στην αυστραλια και ειμαι αυστραλος υπηκοος εχω 3 παιδια τους εχω δωσει την αυστραλεζικη υπηκοοτητα και το 1 επισης ειναι ανηλικο.Επειδη θα παμε συντομα στην Αυστραλια η γυναικα μου(Ελληνιδα) θα πληρωσει για την Βιζα της τα 2500-3000$ που λενε η απαλασετε λογο ανηλικου?

    Comment


      #17
      Originally posted by Balador View Post
      Καλησπερα παιδια,εχω γεννηθει στην αυστραλια και ειμαι αυστραλος υπηκοος εχω 3 παιδια τους εχω δωσει την αυστραλεζικη υπηκοοτητα και το 1 επισης ειναι ανηλικο.Επειδη θα παμε συντομα στην Αυστραλια η γυναικα μου(Ελληνιδα) θα πληρωσει για την Βιζα της τα 2500-3000$ που λενε η απαλασετε λογο ανηλικου?
      Δε νομίζω Balador δεν έχω διαβάσει κάπου κάτι σχετικό.
      Οι τιμές είναι συγκεκριμένες Partner Category Visa Charges

      Comment


        #18
        Καλημέρα παιδιά
        ο πατέρας μου έχει αυστραλιανή υπηκοότητα,ήταν αυστραλία για δέκα χρόνια
        δεν μου έχει δώσει την υπηκοότητα (που να ήξερε..),εγω τώρα είμαι 25 χρονών,μπορώ να πάρω την υποκοότητα τώρα ή έπρεπε να την είχα πάρει μέχρι τα 18 μου.
        ευχαριστω

        Comment


          #19
          Originally posted by arisant View Post
          Καλημέρα παιδιά
          ο πατέρας μου έχει αυστραλιανή υπηκοότητα,ήταν αυστραλία για δέκα χρόνια
          δεν μου έχει δώσει την υπηκοότητα (που να ήξερε..),εγω τώρα είμαι 25 χρονών,μπορώ να πάρω την υποκοότητα τώρα ή έπρεπε να την είχα πάρει μέχρι τα 18 μου.
          ευχαριστω
          καλημέρα aristant
          ξεκίνα απο το πόστ 1 εδω και θα πάρεις
          πληροφορίες σχετικά με το θέμα σου


          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

          Comment


            #20
            ευχαριστώ για την απάντηση Aussie,έχω ξεκινήσει να διαβάζω αλλά τα έχω λίγο χαμένα.
            Πήρα τηλέφωνο στιν πρεσβεία στην Αθήνα αλλά πλέον δεν δίνουν πληροφορίες σχετικά με υπηκοότητα καθώς υπεύθυνη είναι η πρεσβεία της Αγγλίας.

            Comment


              #21
              Originally posted by arisant View Post
              ευχαριστώ για την απάντηση Aussie,έχω ξεκινήσει να διαβάζω αλλά τα έχω λίγο χαμένα.
              Πήρα τηλέφωνο στιν πρεσβεία στην Αθήνα αλλά πλέον δεν δίνουν πληροφορίες σχετικά με υπηκοότητα καθώς υπεύθυνη είναι η πρεσβεία της Αγγλίας.
              Australian Citizenship Wizard

              Comment


                #22
                ευχαριστώ παιδιά,εντάξει κατάλαβα τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσω
                σιγά σιγά πρέπει να μαζευώ τα χαρτιά...

                Comment


                  #23
                  ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ SPOUSE VIZA

                  ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ SPOUSE VISA,ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Ο CASE OFFICER.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΒΙΖΑ;

                  Comment


                    #24
                    Καλησπέρα MINA κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
                    Διάβασε εδώ: http://www.patriotaki.net/%CC%E5%F4%...cations-2057/]
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #25
                      Ευχαριστω Australian για τις πληρωφοριες

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by jimathens View Post
                        Καλησπέρα MINA κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
                        Διάβασε εδώ: http://www.patriotaki.net/%CC%E5%F4%...ications-2057/

                        EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΦΟΡΟΜ,ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ.ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

                        Comment


                          #27
                          Μακαρι να ξεραμε Μινα!!! ολοι μας περιμενουμε! κι απο τι καταλαβα ειναι σε ποιον case officer κατσεις!

                          Comment


                            #28
                            ΜΙΝΑ αν δεις στο thread χρονος επεξεργασιας για spouse, family visa...στον αντρα μου την εδωσαν μεσα σε 5 εβδομαδες, η αιτηση εγινε μεσα απο την Αυστραλια πριν 1μιση μηνα, φανταζομαι αν εχεις στειλει ολες τις φορμες και ο,τι ζητανε δεν καθυστερει η διαδικασια...

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by MINA View Post
                              EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΦΟΡΟΜ,ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ.ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

                              Comment


                                #30
                                μη το λες κι εγω εστειλα τα παντα, και περιμενω 4 μηνες!

                                Comment

                                Working...
                                X