Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΟΥ (ΤΑΞΙ)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΟΥ (ΤΑΞΙ)

    Γνωριζεται ρε παιδια κανεις αν ισχυει η ελληνικη αδεια οδηγησεως ταξι επανω στην σουηδια?
    δλδ αν την αναγνωριζουν,ουτως ωστε να μπορει να εργαστει κανεις ως οδηγος εφοσων βεβαια γινει η μεταφραση της απο εδω και κατοπιν μετατροπη σε σουηδικη αδεια.
    απο ελλαδα δεν μπορεσα να βρω ακρη ,βασικα πηρα στο υπουργειο μεταφορων στην σουηδια αλλα εχουν τηλ κεντρο ομιλουμενο στην σουηδικη και καθ οτι δεν γνωριζω την γλωσσα το εκλεισα.
    αν γνωριζει κατι,καποιος πειτε μου σας παρακαλω αν ειναι να την μεταφρασω αλλιως δεν υπαρχει λογος να γινει αυτο και να πληρωνω ασκοπα χρηματα.(αρχισαν να ερχονται και τα χαρατσια)
    σας ευχαριστω πολυ για τυχον απαντησεις σας!

    #2
    Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι πως για να σε αφήσουν να οδηγήσεις ταξί εδώ πρέπει να ξέρεις Σουηδικά. Άλλωστε πως θα συνεννοείσαι με τους πελάτες ??

    Σπύρος

    Comment


      #3
      η διαδικασια που θελω να κανω δλδ που γραφω παραπανω ,ειναι για τυχον μελοντικη χρηση και οχι τωρινη...
      το οτι εχω βγαλει αδεια δεν σημαινει οτι επρεπε να εξασκησω και το επαγγελμα ΤΟΥ ΤΑΡΙΦΑ και μπορει να μην εξασκηθει και ποτε ,απλα ρωτησα αν υπηρχε τροπος να μετατραπει σε σουηδικη να το κανω και να μην την πετουσα εδω στην ελλαδα,με το σκεπτικο μηπως καποτε ΚΑΙ ΑΝ μου χρειαζοταν εκει στην σουηδια
      ευχαριστω για την απαντηση σου παντως να εισαι καλα!

      Comment

      Working...
      X