Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - pmav

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Καλημέρα σε όλες και όλους!!! (Καλησπέρα για τη νέα πατρίδα )

    Μια γρήγορη ενημέρωση από το ΤΣΜΕΔΕ και το παράλογο κράτος μας! Πήγα χθες να κάνω διακανονισμό στις οφειλές μου οι οποίες άρχισαν από το 1ο εξάμηνο του 2012 και υπάρχει και η εκρεμμότητα του 2ου εξαμήνου του 2012. Στην προσπάθεια λοιπόν να βγάλω άκρη και να κάνω τον διακανονισμό, ο υπάλληλος (ο οποίος οφείλω να ομολογήσω ήταν ευγενικότατος και προσπάθησε να μου εξηγήσει το παράλογο με κάθε λεπτομέρεια), εν ολίγοις μου είπε πως αν κάνω το διακανονισμό για το 1ο εξαμηνο (η ημερομηνία του 2ου λήγει στις 31/10) θα είμαι υποχρεωμένος να πληρώνω τις δόσεις του διακανονισμού στην ώρα τους, και επιπλέον να πληρώνω τις εισφορές των εξαμήνων στην ώρα τους χωρίς να υπάρχει καμία καθυστέρηση. Ρωτώντας λοιπόν τον υπάλληλο, πως είναι δυνατόν να μπορώ να πληρώσω τις εισφορές του εξαμήνου (2.000 ευρώ) αφού έρχομαι για διακανονισμό, μου είπε πως αυτό ορίζει η νομοθεσία του 2010 για τον διακανονισμό εισφορών, χωρίς να λαμβάνει υπόψη αν είσαι άνεργος ή όχι, αν έχεις οικονομικές δυσκολίες κλπ, στην απλή καθομιλουμένη δηλαδή σου λέει κόψε το λαιμό σου και φέρε μας τα λεφτά γιατί είμαι το ΚΡΑΤΟΣ - ΚΛΕΦΤΗΣ και έτσι γουστάρω και θα σε κλέβω χωρίς να με νοιάζει αν έχεις λεφτά...

    Όπως καταλαβαίνετε, δεν έκανα το διακανονισμό γιατί σε περίπτωση που έστω και μια δόση να καθυστερήσεις, πληρώνεις πρόστιμα προσαυξήσεις, και μηδενίζεται ο διακανονισμος, και την επόμενη φορά η δόση τριπλασιάζεται...

    Η επόμενη ερώτηση μου στον υπάλληλο ήταν πως ξεγράφομαι από το ΤΣΜΕΔΕ, και μου απάντησε πως πρέπει να διαγραφώ από το ΤΕΕ και βέβαια σε περίπτωση διαγραφής αυτή είναι οριστική και αμετάκλητη, δηλαδή αν στο μέλλον θελήσω να ξαναγραφτώ δε μπορώ!!!

    Συνεπώς, μια τρύπα στο νερό, η σκέψη μου είναι να κατέβω με το καλό το Γενάρη Αυστραλία, και να αρχίσουμε τη νεα μας ζωή, και αφού τακτοποιηθούμε στη νέα μας πατρίδα (πλέον νιώθω πιο πολύ πατρίδα την Αυστραλία που παρόλο που δεν έχω πατήσει το πόδι μου ακόμα εκει σε όποια συναλλαγή μαζί της μου κάνει τη ζωή μου πιο εύκολη και όχι πιο δύσκολή...) και στην πρώτη μας επίσκεψη στην Ελλάδα, να πάω να κάνω την οριστική διαγραφή.

    Είναι λυπηρό και είναι κρίμα για όσους θα μείνουν σε αυτό το μπάχαλόμαγαζο είτε από επιλογή είτε από αδυναμία διαφυγής...

    Και πάλι καλή σας μέρα...

    Comment


      #32
      Originally posted by pmav View Post
      Καλημέρα σε όλες και όλους!!! (Καλησπέρα για τη νέα πατρίδα )

      Και πάλι καλή σας μέρα...
      Καλημέρα pmav

      Comment


        #33
        Καλημέρα και σε σένα Kostasmos1

        Comment


          #34
          Καλησπέρα συνάδελφε pmav
          Στην ιστοσελίδα "Visa Wizard" (find a visa) του υπουργείου ετανάστευσης όταν δηλώνω ότι:
          -δεν έχω συγγενείς στην Αυστραλία
          -δεν έχω πρόσκληση
          -το επάγγελμά μου είναι στην SOL (civil engineer)
          -δεν έχω πτυχίο τελευταίας 2ετίας από Αυστραλία...κλπ

          μου προτείνει τις βίζες 186, 187 και 189.

          Σε αυτές γράφει: "You must:
          have an invitation to apply" (στην 189) και:

          "To be eligible for this stream you must:
          be nominated by an employer (a Regional Certifying Body must have provided advice on the nominated position)
          be offered full-time employment with that employer for a minimum of two years in a regional area
          be nominated in an eligible occupation with an ANZSCO skill level of 1 to 3" (στην 187)...

          Με λίγα λόγια απαιτείται πρόσκληση από εταιρεία/κυβερνητικό φορέα σε κάθε περίπτωση???
          Εσύ γιατί πήγες με την 175? Μήπως η 175 έχει αντικατασταθεί τώρα με την 189??

          Για κάθε πληροφορία για τα παραπάνω θα σας είμαι ευγνώμων!!

          Comment


            #35
            Originally posted by jkostop View Post
            Καλησπέρα συνάδελφε pmav
            Στην ιστοσελίδα "Visa Wizard" (find a visa) του υπουργείου ετανάστευσης όταν δηλώνω ότι:
            -δεν έχω συγγενείς στην Αυστραλία
            -δεν έχω πρόσκληση
            -το επάγγελμά μου είναι στην SOL (civil engineer)
            -δεν έχω πτυχίο τελευταίας 2ετίας από Αυστραλία...κλπ

            μου προτείνει τις βίζες 186, 187 και 189.

            Σε αυτές γράφει: "You must:
            have an invitation to apply" (στην 189) και:

            "To be eligible for this stream you must:
            be nominated by an employer (a Regional Certifying Body must have provided advice on the nominated position)
            be offered full-time employment with that employer for a minimum of two years in a regional area
            be nominated in an eligible occupation with an ANZSCO skill level of 1 to 3" (στην 187)...

            Με λίγα λόγια απαιτείται πρόσκληση από εταιρεία/κυβερνητικό φορέα σε κάθε περίπτωση???
            Εσύ γιατί πήγες με την 175? Μήπως η 175 έχει αντικατασταθεί τώρα με την 189??

            Για κάθε πληροφορία για τα παραπάνω θα σας είμαι ευγνώμων!!
            Καλημέρα jkostop
            Από τον Ιούλιο του 2012 η 175 αντικαταστάθηκε με την 189, όπως και οι υπόλοιποι τύποι έχουν αντικατασταθεί. Αυτό σημαίνει κάποια θετικά και κάποια αρνητικά. Το θετικό είναι ότι πλέον δεν χρειαζεσαι 65 βαθμούς για να βγάλεις τη βίζα όπως η 175 που καταργήθηκε αλλά 60. Το αρνητικό είναι ότι πρέπει να εκδηλώσεις ενδιαφέρον νομίζω στο department of immigration και αφού δουν ότι το επάγγελμά σου είναι στη SOL και έχεις τις απαραίτητες προϋποθέσεις τότε να σου στέλνουν απάντηση για να κάνεις την αίτηση. Βέβαια δεν έχω διαβάσει λεπτομερώς ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία αλλά νομίζω το σάιτ τους έχει όλες τις απαραίτητες οδηγίες για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις. Αν κάνεις ένα καλό ξεσκόνισμα στο σάιτ τους για να δεις όλες τις προαπαιτούμενες ενεργειες, θα βγάλεις άκρη, αν πάλι χρειάζεσαι βοήθεια στείλε μου ένα μήνυμα στο p_mav@yahoo.com και μπορούμε να το ψάξουμε μαζί.

            Comment


              #36
              Originally posted by jkostop View Post

              μου προτείνει τις βίζες 186, 187 και 189.

              Σε αυτές γράφει: "You must:
              have an invitation to apply" (στην 189) και:
              To invitation δεν ειναι από κάποιον εργοδότη ή πολιτεία, είναι από το ίδιο το immigration dept αφού ελέγξουν οτι πληρείς τις προυποθέσεις, σε καλούν να αιτηθείς βίζα. Από τις βίζες που σου προτείνει νομίζω σου δίνει link να δεις λεπτομέριες. Ψάξε και το keyword "skill select".
              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

              Comment


                #37
                Originally posted by pmav View Post
                Από τον Ιούλιο του 2012 η 175 αντικαταστάθηκε με την 189...
                ΟΚ κατάλαβα!!
                Ευχαριστώ!

                @leyteris77
                αυτό υποψιάστηκα! Ευχαριστώ! Διότι προς στιγμήν αγχώθηκα...Την διαδικασία skill select την έχω δει...
                Για την Regional όμως? Την 187 δηλαδή? Θα πρέπει να έχω πρόσκληση από εργοδότη? Ή το καταλαβαίνω λάθος?

                Comment


                  #38
                  Originally posted by jkostop View Post
                  ΟΚ κατάλαβα!!
                  Ευχαριστώ!

                  @leyteris77
                  αυτό υποψιάστηκα! Ευχαριστώ! Διότι προς στιγμήν αγχώθηκα...Την διαδικασία skill select την έχω δει...
                  Για την Regional όμως? Την 187 δηλαδή? Θα πρέπει να έχω πρόσκληση από εργοδότη? Ή το καταλαβαίνω λάθος?
                  Σωστά το καταλαβαίνεις, είναι οι τρεις κατηγορίες που λέει παρακάτω.

                  Features
                  This visa is for skilled workers from outside Australia or skilled temporary residents who live and work in regional Australia. It has three streams.
                  • The Temporary Residence Transition stream is for subclass 457 visa holders who have worked for two years and their employer wants to offer them a permanent position.
                  • The Direct Entry stream is for people who have never, or only briefly, worked in the Australian labour market.
                  • The Agreements stream is for people sponsored by an employer through a labour or regional migration agreement.

                  To apply for this visa, you must:
                  • be nominated by an approved employer who will nominate you for a position in their business in regional Australia.
                  Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                  Comment


                    #39
                    Λευτέρη, μήπως γνωρίζεις, στην 189 χρειάζεται να έχεις κάποιο budget? (καταθέσεις?) Στην 187?
                    ψάχνω να το βρω αλλά δεν μπορώ....

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by jkostop View Post
                      Λευτέρη, μήπως γνωρίζεις, στην 189 χρειάζεται να έχεις κάποιο budget? (καταθέσεις?) Στην 187?
                      ψάχνω να το βρω αλλά δεν μπορώ....
                      Αυτή είναι η παλιά 175. Δεν θυμάμαι να υπάρχει καμια τέτοια απαίτηση. Αυτό που μπορεί ίσως να διαβάσεις κάπου είνια οτι για 2 χρόνια (μέχρι δηλαδή να δικαιούσαι new start allowance) θα πρέπει να μπορείς να υποστηρίξεις τον ευατό σου και την οικογένεια σου με τα δικά σου μέσα. Κοίταξε το booklet. Δεν ξέρω αν αυτό το εξειδικεύουν πουθενά.
                      Πάντως τελευταία άκουσα για 190 visa για SA να ζητάνε κάποιες καταθέσεις. Αυτό είναι απάιτηση της πολιτείας εκεί και όχι οτι θα στα ελεγξουν αλλά οτι πρέπει να τα έχεις. Και γω όταν το άκουσα αυτό δυσκολεύτικα να το πιστέψω.

                      Υ.Γ. Αν θες γράφε τις ερωτήσεις στο http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...-x%CF%87-3833/ για να τις βλέπουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι
                      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                      Comment


                        #41
                        Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!

                        7 Ιανουαρίου σήμερα και μου μένουν άλλες 22 μέρες στην Ελλάδα! 29 Ιανουαρίου πετάω για να βρω τη νέα πατρίδα και οι μόνες βαλίτσες που έχω γεμάτες είναι αυτές των ελπίδων αλλά και της αγωνίας. Όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω στο αεροπλάνο συνειδητοποιώ ότι παρόλο που και γω και η Βασιλική (η σύζυγός μου) ανυπομονούμε να ξεκινήσουμε τη νέα μας ζωή, η αγωνία έχει φτάσει στο ζενίθ. Κάνοντας μια αναδρομή από τη στιγμή που πήραμε την απόφαση να μεταναστεύσουμε μόνιμα στην Αυστραλία τον Αύγουστο του 2011 και την ανακοίνωση της απόφασής μας σε φίλους και συγγενείς, την αποστολή της αίτησής μας το Μάρτιο του 2012 για την subclass 175, και την απόκτηση της βίζας μετά από 5,5 μήνες, το Σεπτέμβριο του 2012, βλέπω πως όταν όλοι προετοιμάζονταν για την δική μου αναχώρηση εγώ είχα αφοσιωθεί μόνο στη διαδικασία του να γίνουν όλα σωστά και να εκδοθεί η βίζα. Χρόνος για να προετοιμαστώ ψυχολογικά δεν υπήρχε, και όλα όσα άκουγα όλο αυτό το διάστημα δεν με απασχολούσαν αφού το μόνο άγχος μου ήταν να λάβω το απαντητικό email από το Υπουργείο Μετανάστευσης της Αυστραλίας.

                        Η απάντηση ήρθε, τη βίζα την πήραμε και πάλι έπρεπε να τρέξω για να κλείσω τα βιβλία μου, να ολοκληρώσω εκκρεμείς υποθέσεις, και τελικά να βγάλω το εισιτήριο χωρίς επιστροφή το Δεκέμβριο. Τη μέρα που πήρα το εισιτήριο στα χέρια μου ήρθε και ο πανικός, και ο κόμπος δέθηκε στο στομάχι μου. Στο παρελθόν έχω ζήσει μια πενταετία στο εξωτερικό, όμως τότε υπήρχε ημερομηνία λήξης, σήμερα δεν υπάρχει τέτοια ημερομηνία. Πλέον μπήκα στον μήνα των αποχαιρετισμών, και σχεδόν κάθε μέρα βλέπω ανθρώπους που έρχονται να μου πουν ένα αντίο. Κάποια αντίο είναι διαχειρίσιμα, αλλά κάποια από αυτά είναι αβάσταχτα. Δε θέλω να φανώ μελοδραματικός, άλλωστε οι περισσότεροι αν όχι όλοι που φύγαν για να βρουν μια νέα πατρίδα τα ίδια ακριβώς ζήσανε.

                        Δε θα κρύψω πως ο φόβος τώρα που πλησιαζουν οι μέρες είναι μεγάλος και η μόνη ελπίδα μου να σβήσει βρίσκεται αυτή τη στιγμή κάπου μέσα στην Αυστραλία. Πύλη εισόδου μου θα είναι η Μελβούρνη, και λόγω του επαγγέλματός μου δεν ξέρω που θα βρεθώ τελικά, όμως ξέρω ότι ο δρόμος είναι ακόμα μακρύς και τουλαχιστον για την αρχή στενός και ανηφορικός, ίσως και κακοτράχαλος. Γνωρίζω επισης ότι είναι πολύ πιθανόν να μην βρω δουλειά στο αντικείμενό μου αλλά δεν είναι αυτό που με απασχολεί. Αυτό που με απασχολεί είναι να βρω γρήγορα, πολύ γρήγορα δουλειά για να μπορέσει και η Βασιλική να έρθει να με βρει. Και αυτός είναι ο μεγαλύτερος αποχωρισμός που θα ζήσω στις 29 Γενάρη, το να αφήσω πίσω τον άνθρωπό μου και να μην ξέρω πότε θα τον ξαναδώ. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι θα πρέπει να βρίσκεται στην Αυστραλία μέχρι τις 4 Σεπτέμβρη για να μην ακυρωθεί η βίζα της.

                        Και βέβαια θα προτιμούσα όπως όλοι άλλωστε να ταξιδεύω έχοντάς την στο διπλανο κάθισμα άλλα αυτό δεν μπορούσε να γίνει μια και δεν έχω εξασφαλίσει τα προς το ζειν στην Αυστραλία. Κρατώ μόνο το κομμάτι όσων έχω ακούσει οτι θα μπορέσω να βρω δουλειά, όποια και όπου και αν είναι αυτή.

                        Μοιράζομαι σκέψεις φόβους αγωνίες και συναισθήματα μαζί σας που άλλοι τα έχετε ζήσει ήδη και άλλοι θα τα ζήσετε αργά ή γρήγορα. Δεν ξέρω αν θα αναρτήσω ξανά πριν την αναχώρησή μου, αλλά σίγουρα όταν θα έχω πράγματα να γράψω, θα τα γράψω από κει που θα βρίσκομαι.

                        Μια ευχή θέλω να δώσω μόνο σε όλους μας. Να έχουμε κουράγιο και πίστη πως η "πισίνα" που βουτάμε θα έχει νερό....

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by pmav View Post
                          Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!

                          7 Ιανουαρίου σήμερα και μου μένουν άλλες 22 μέρες στην Ελλάδα! 29 Ιανουαρίου πετάω για να βρω τη νέα πατρίδα και οι μόνες βαλίτσες που έχω γεμάτες είναι αυτές των ελπίδων αλλά και της αγωνίας.
                          Όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω στο αεροπλάνο συνειδητοποιώ ότι παρόλο που και γω και η Βασιλική (η σύζυγός μου) ανυπομονούμε να ξεκινήσουμε τη νέα μας ζωή, η αγωνία έχει φτάσει στο ζενίθ.
                          Τη μέρα που πήρα το εισιτήριο στα χέρια μου ήρθε και ο πανικός, και ο κόμπος δέθηκε στο στομάχι μου.
                          Στο παρελθόν έχω ζήσει μια πενταετία στο εξωτερικό, όμως τότε υπήρχε ημερομηνία λήξης, σήμερα δεν υπάρχει τέτοια ημερομηνία.
                          Πλέον μπήκα στον μήνα των αποχαιρετισμών, και σχεδόν κάθε μέρα βλέπω ανθρώπους που έρχονται να μου πουν ένα αντίο.
                          Κάποια αντίο είναι διαχειρίσιμα, αλλά κάποια από αυτά είναι αβάσταχτα.
                          Δε θέλω να φανώ μελοδραματικός, άλλωστε οι περισσότεροι αν όχι όλοι που φύγαν για να βρουν μια νέα πατρίδα τα ίδια ακριβώς ζήσανε.
                          Δε θα κρύψω πως ο φόβος τώρα που πλησιαζουν οι μέρες είναι μεγάλος και η μόνη ελπίδα μου να σβήσει βρίσκεται αυτή τη στιγμή κάπου μέσα στην Αυστραλία.
                          Πύλη εισόδου μου θα είναι η Μελβούρνη, και λόγω του επαγγέλματός μου δεν ξέρω που θα βρεθώ τελικά, όμως ξέρω ότι ο δρόμος είναι ακόμα μακρύς και τουλαχιστον για την αρχή στενός και ανηφορικός, ίσως και κακοτράχαλος.
                          Γνωρίζω επισης ότι είναι πολύ πιθανόν να μην βρω δουλειά στο αντικείμενό μου αλλά δεν είναι αυτό που με απασχολεί.
                          Αυτό που με απασχολεί είναι να βρω γρήγορα, πολύ γρήγορα δουλειά για να μπορέσει και η Βασιλική να έρθει να με βρει.
                          Και αυτός είναι ο μεγαλύτερος αποχωρισμός που θα ζήσω στις 29 Γενάρη, το να αφήσω πίσω τον άνθρωπό μου και να μην ξέρω πότε θα τον ξαναδώ.
                          Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι θα πρέπει να βρίσκεται στην Αυστραλία μέχρι τις 4 Σεπτέμβρη για να μην ακυρωθεί η βίζα της.
                          Και βέβαια θα προτιμούσα όπως όλοι άλλωστε να ταξιδεύω έχοντάς την στο διπλανο κάθισμα άλλα αυτό δεν μπορούσε να γίνει μια και δεν έχω εξασφαλίσει τα προς το ζειν στην Αυστραλία. Κρατώ μόνο το κομμάτι όσων έχω ακούσει οτι θα μπορέσω να βρω δουλειά, όποια και όπου και αν είναι αυτή.
                          Μοιράζομαι σκέψεις φόβους αγωνίες και συναισθήματα μαζί σας που άλλοι τα έχετε ζήσει ήδη και άλλοι θα τα ζήσετε αργά ή γρήγορα. Δεν ξέρω αν θα αναρτήσω ξανά πριν την αναχώρησή μου, αλλά σίγουρα όταν θα έχω πράγματα να γράψω, θα τα γράψω από κει που θα βρίσκομαι.

                          Μια ευχή θέλω να δώσω μόνο σε όλους μας. Να έχουμε κουράγιο και πίστη πως η "πισίνα" που βουτάμε θα έχει νερό....

                          Καλησπέρα pmav...
                          Καλό ταξίδι να έχεις κ σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις κ να έρθει κ η Βασιλική γρήγορα κοντά σου...!!!

                          Υ.Γ. Ας είναι καλά η Μήδεια (οι 300 Ανθελληνοκλεφτολοποδήτες)
                          που μας έσπρωχνε, μας έσπρωξε κ θα μας σπρώχνει για πολλά χρόνια ακόμη σε αναζήτηση καλύτερης ζωής...!!!
                          Δηλ. στην κατάσταση να διαλέξεις σε ένα από τα δύο : Μπρος γκρεμός κ πίσω Ρέμα (πισίνα)...!!!

                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #43
                            Pmav..καλε μου.....πολυ σωστα ολα οσα λες....ειναι στεναχωρο να αφηνεις τον ανθρωπο σου πισω...αλλα ακομα πιο στεναχωρο θα ηταν να εφτανε η σχεση σας σε αδιεξοδο λογω της κρισης και της ανεχειας.....εγω προσωπικα ετσι το βλεπω και μεχρι στιγμης νομιζω οτι τα παω αρκετα καλα απο θεμα ψυχολογιας...εμενα τελικα ο αντρας μου φευγει πιο νωρις απο σενα ..μεχρι 20-22 Ιανουαριου ...μεσα στη βδομαδα θα αγορασει το εισιτηριο...Βεβαια εμενα δεν ειναι (ακομα) με τη μονιμη βιζα....ΔΥΣΤΥΧΩΣ...και λεω δυστυχως γτ εμενα παιζει και μια μικρη πιθανοτητα(που δεν θελω να την σκεφτομαι καθολου) να μην καταφερει κατι και να γυρισει πισω....οποτε καταλαβαινω και εσενα και τη γυναικα σου....ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ...και ΕΠΙΜΟΝΗ...πολλα φιλια και ειλικρινα τις καλυτερες ευχες μου!!!!!!!

                            Comment


                              #44
                              Αγαπητέ pmav...μου προσφέρεις συναισθήματα πιο δυνατά απ' ότι αν έβλεπα την πιο συνταρακτική ταινία.....
                              Και αυτό διότι βλέπω τα κοινά που έχουμε με βάση αυτά που γράφεις! Κι εγώ τον Αύγουστο του 2011 άρχισα σοβαρά τις σκέψεις μου για μετανάστευση. Κι εγώ είμαι επικεντρωμένος στην διαδικασία τώρα (όλα για την visa) στα Αγγλικά μου (που είχα μεγάλη απόσταση να καλύψω) και έχω αφήσει στο πίσω μέρος του μυαλού τα συναισθήματα...
                              Εύχομαι ολόψυχα, η νέα χρονιά να σου φέρει την μεγάλη ανατροπή στην ζωή σου από την καλή πλευρά, να βρεις σύντομα εργασία (που το πιστεύω ακράδαντα) και να φέρεις γρήγορα την γυναίκα σου κοντά σου!
                              Καλό ταξίδι και καλή νέα αρχή!!

                              Comment


                                #45
                                Όσο πλησιάζει ο καιρός τόσο και πιο δύσκολο γίνεται.
                                Όσο και να το έχουμε προετοιμάσει μέσα μας η σκέψη του ότι κάποιους μπορεί να μην τους ξαναδούμε, ξαναακουμπήσουμε ΠΟΤΕ πονάει.
                                Όσο και να το εκλογικεύσουμε ο πόνος είναι πόνος.
                                Μακάρι ο πόνος όλων μας να απαλύνει σύντομα με μια καλύτερη καθημερινότητα.

                                Καλό ταξίδι.

                                Comment

                                Working...
                                X