Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΧ)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by alejandra View Post
    οποιοι εφτιαξαν το πατριωτακι τους αξιζουν συγχαρητηρια ΑΛΛΑ χωρις εσας ομως δεν θα γινοταν τιποτα!!!παιδια σας ευχαριστω ολους πολυ γιατι με διαφωτησατε σε πολλα πραγματα μεσα σε λιγες μερες!!για το δευτερο σχελος της ερωτησης γνωριζει καποιος?δλδ αν παρω μια ειδικοτητα σχετικα με το αντικειμενο και σπουδασω diploma κατα ποσο μετραει αυτο και κατα ποσο η προυπηρεσια εκει για 2 χρονια patr time?γιατι οντως δεν ξερω αν μου δωσει την επιστολη μηπως φοβαται,ξερω γω τι να πω...
    πτυχιο απο εκει+προυπηρεσια μετραει για την viza?η ειναι λιγο για την πρεσβεια οσο αφορα την 457?
    Temporary Work (Skilled) visa (subclass 457).

    Temporary Work (Skilled) visa (subclass 457)
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      ευχαριστωωω!!να σας δωσω και εγω με την σειρα μου μια μικρη βοηθεια που βρηκα χθες απο το πατριωτακι και με βοηθησε στο να ξεκαθαρισω σχετικα με την αυστραλιανη υπηκοοτητα που ρωτουσα.ειναι helpline@hacsa.com.au kai μου απαντησαν σε μια μερα!βοηθανε σε οτιδηποτε θεμα απασχολει τους ελληνες οσο αφορα την μεταναστευση και αλλες γενικες αποριες
      εχω και ενα τηλεφωνο απο hacsa (ελληνικος ραδιοφωνικος σταθμος απο melbourne)
      006192051656 εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα ειπαν οτι χρειαζομαστε μπορουμε να τους καλεσουμε και αν γνωριζουν θα μας εξυπηρετησουν.

      Comment


        Originally posted by alejandra View Post
        ευχαριστωωω!!να σας δωσω και εγω με την σειρα μου μια μικρη βοηθεια που βρηκα χθες απο το πατριωτακι και με βοηθησε στο να ξεκαθαρισω σχετικα με την αυστραλιανη υπηκοοτητα που ρωτουσα.ειναι helpline@hacsa.com.au kai μου απαντησαν σε μια μερα!βοηθανε σε οτιδηποτε θεμα απασχολει τους ελληνες οσο αφορα την μεταναστευση και αλλες γενικες αποριες
        εχω και ενα τηλεφωνο απο hacsa (ελληνικος ραδιοφωνικος σταθμος απο melbourne)
        006192051656 εγω δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα ειπαν οτι χρειαζομαστε μπορουμε να τους καλεσουμε και αν γνωριζουν θα μας εξυπηρετησουν.
        Αλεξανδρα, χρησιμοτατες οι πληροφοριες σου.
        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

        Comment




          Μία ωραία ατμόσφαιρα !!!
          hacsa.org.au

          www.rythmos1656.com.au

          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            τελος παντων παιδια χρησιμοποιηστε και αυτες τις πηγες αφου εχουν ολη την καλη διαθεση οι ανθρωποι γιατι οχι!!να ναι καλα

            Comment


              Originally posted by alejandra View Post
              ...παιδια χρησιμοποιηστε και αυτες τις πηγες αφου εχουν ολη την καλη διαθεση οι ανθρωποι γιατι οχι!!να ναι καλα
              Αγαπητή alejandra οι πληροφορίες που μας δίνεις υπάρχουν ήδη
              http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...otiation-5649/

              το email που υπήρχε στα 2 τελευταία posts σου και διαγράφηκε(από μένα)ανήκει σε Mara Agent(Aπαγορεύεται η διαφήμιση)
              ps:Τρία απο τα ιδρυτικά μέλη του Hacsa είναι μέλη του patriotaki

              Cheers

              Comment


                Μπραβο.....δεν εχω τιποτα καλυτερο να εκφραστω. Και παλι 1000 μπραβο.

                Comment


                  οκ australian!τι να κανω και γω?χαρηκα τοσο πολυ για την βοηθεια που πηρα απο εδω μεσα που ενοιωσα πολυ υποχρεη και προσπαθησα να βοηθησω εστω με αυτα που ηξερα.

                  Comment


                    καλησπερα παιδια.διαβαζω κ ενημερωνομαι το τελευταιο 1,5 χρονο σχετικα με την μεταναστευση κ σας ευχαριστω θερμα ολους για την ενημερωση.εχω σχεδον τελειωσει την συγκεντρωση των εγραφων κ παω για μεταφραση.εχω καποιες αποριες κ θα το εκτιμουσα εαν μπορει καποιος να μου υποδειξη που να ψαξω>>
                    1.πως διατυπωνουμε τον τροπο που σκοπευουμε να στηριξουμε οικονομικα το ταιρι μας οσο αναφορα την partner visa?υπαρχει καπου παραδειγμα για να το καταλαβω?
                    2.οσον αφορα την online αιτηση...αφου την ολοκληρωσεις στο immiacount επειτα στελνεις κ τα εγραφα στην πρεσβεια?
                    3.η καταγωγη της συζηγου ειναι αλβανικη,ζει στην ελλαδα 23 χρονια κ ειμαστε παντρεμενη 10>>θα χρειαστει να προσκομισω κ λεπτομερειες της αδειας παραμονης εδω στην ελλαδα η δεν τους ενδιαφερει?δεν το αναφερει καπου στα δικαιολογητικα.
                    4.εχουμε το δικαιωμα να στειλουμε τα χαρτια στην πρεσβεια στο βελιγραδι>>να το επιλεξω η να τα στειλω στο βερολινο οπως κανουν σχεδον ολοι?μηπως γινεται το check πιο γρηγορα λογω λιγοστων αιτησεων(υποθετω)η λογω απειριας(λογω λιγοστων αιτησεων)μπλεχτουμε χειροτερα?
                    να με συγχωρεσεται για την φλυαρια μου...
                    υγεια σε ολους.

                    Comment


                      Originally posted by toni.gri View Post
                      2.οσον αφορα την online αιτηση...αφου την ολοκληρωσεις στο immiacount επειτα στελνεις κ τα εγραφα στην πρεσβεια?
                      Σχετικά με την online αίτηση, τα έγγραφα επισυνάπτονται online.

                      Originally posted by toni.gri View Post
                      3.η καταγωγη της συζηγου ειναι αλβανικη,ζει στην ελλαδα 23 χρονια κ ειμαστε παντρεμενη 10>>θα χρειαστει να προσκομισω κ λεπτομερειες της αδειας παραμονης εδω στην ελλαδα η δεν τους ενδιαφερει?δεν το αναφερει καπου στα δικαιολογητικα.
                      Εφόσον δεν έχει υπηκοότητα, που εάν έχει πρέπει να αναφερθεί, πρέπει να αναφέρεται ότι μένει για αυτό το διάστημα στην Ελλάδα.

                      Comment


                        Originally posted by australian View Post
                        Αγαπητή alejandra οι πληροφορίες που μας δίνεις υπάρχουν ήδη
                        http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...otiation-5649/

                        το email που υπήρχε στα 2 τελευταία posts σου και διαγράφηκε(από μένα)ανήκει σε Mara Agent(Aπαγορεύεται η διαφήμιση)
                        ps:Τρία απο τα ιδρυτικά μέλη του Hacsa είναι μέλη του patriotaki

                        Cheers
                        pantamazi_

                        Comment


                          vazaki
                          σε ευχαριστω οντως η συζηγος δεν εχει ελλ.υπηκοοτητα και σχετικα με την την αιτηση τους αρκει η online αιτηση...
                          καλη συνεχεια...

                          Comment

                          Working...
                          X