Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 216
    Άρα NickV απλά θα δείξουμε ότι διατηρούμε μαζί κοινό τραπεζικό λογαριασμό (στα πλαίσια της απόδειξης της γνησιότητας της σχέσης μας) αλλά από κει και πέρα δεν χρειάζονται λεπτομέρειες.Ευχαριστώ για την απάντηση

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panultimate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα NickV απλά θα δείξουμε ότι διατηρούμε μαζί κοινό τραπεζικό λογαριασμό (στα πλαίσια της απόδειξης της γνησιότητας της σχέσης μας) αλλά από κει και πέρα δεν χρειάζονται λεπτομέρειες.Ευχαριστώ για την απάντηση
    Eμείς επειδή είμαστε πολλά χρόνια παντρεμένοι (20) συντάξαμε ένα κείμενο ,που το υπογράψαμε από κοινού,στο οποίο αναφέρουμε ότι στηρίζουμε ό ένας τον άλλον οικονομικά και συναισθηματικά .
    Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμείς επειδή είμαστε πολλά χρόνια παντρεμένοι (20) συντάξαμε ένα κείμενο ,που το υπογράψαμε από κοινού,στο οποίο αναφέρουμε ότι στηρίζουμε ό ένας τον άλλον οικονομικά και συναισθηματικά .
    Etsi aplo keimeno hmmmmm!!!Nice!!
    “Nothing is forever”

από τα παραπάνω προκύπτει και μια από τις βασικές διαφορές της αυστραλίας με την ελλάδα για μένα :
    εκεί το κράτος βασίζεται στην πρόθεσή σου να είσαι ειλικρινής μαζί τους δίνοντας σου το περιθώριο να περιγράψεις με δικά σου λόγια την κατάστασή σου,
    ενώ εδώ σε αντιμετωπίζει εξαρχής σαν κλέφτη και σου ζητάει ένα σωρό "αποδείξεις" για την τιμιότητά σου με σφραγίδες από ένα σακατεμένο και διεφθαρμένο δημόσιο.
    και αυτό δεν είναι καινούργιο λόγω της κρίσης, όσα χρόνια θυμάμαι, έτσι λειτουργούσαν τα πράγματα.

Γεια σας και απο εμενα παιδια...πραγματικα ολα οσα γραφεται ειναι πολυτιμα και πολυ διαφωτιστικα..να κανω και εγω μια ερωτηση που προκυπτει απο το αγχος που με εχει πιασει μηπως γνωριζεται? Σε ποια περιπτωση μπορει να μην εγκριθει η Partner visa? Γνωριζει κανεις? Ειναι πιο ευκολο να εγκριθει μια visa η να απορριφθει? Ευχαριστω πολυ..

Senior Member Το avatar του χρήστη kikirikoy
    Περιοχή
    melbourne
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raniagia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και απο εμενα παιδια...πραγματικα ολα οσα γραφεται ειναι πολυτιμα και πολυ διαφωτιστικα..να κανω και εγω μια ερωτηση που προκυπτει απο το αγχος που με εχει πιασει μηπως γνωριζεται? Σε ποια περιπτωση μπορει να μην εγκριθει η Partner visa? Γνωριζει κανεις? Ειναι πιο ευκολο να εγκριθει μια visa η να απορριφθει? Ευχαριστω πολυ..

εφοσον πληρης της προυποθεσεις...δλδ ο ενας απο τους 2 ειναι citizen,και εισαι με τον συντροφο σου,η εγκριση της βιζας ειναι δεδομενη 100%
    τα υπολοιπα ειναι υπομονη και επιμονη ωστε να συλεξεις τα χαρτια....ο μοναδικος λογος για να μην εγκριθει βιζα ειναι μονο νομικος...

ο χρονος επεξεργασιας αλαζει απο πολους παραγοντες
    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

Εγω δεν εχω ζησει ποτε Αυστραλια αν και υπηκοος...ειμαι by decent...και θελω να ξεκινησω τα χαρτια του αντρα μου. Το βρισκεις εφικτο kikirikoy κατι τετοιο? Πρεπει να δηλωσουμε την διευθυνση που θα μεινει απο πριν ετσι? Εφοσον δεν εχω εγκατασταθει ακομα εκει εγω...διευθυνση δεν υπαρχει...τρομερο κολλημα εχω φαει!!

Πρεπει να δηλωσουμε την διευθυνση που θα μεινει απο πριν ετσι?
    Δεν το ζητάει πουθενά αυτό,στην αίτηση για την partner

Εγω δεν εχω ζησει ποτε Αυστραλια αν και υπηκοος...ειμαι by decent...και θελω να ξεκινησω τα χαρτια του αντρα μου. Το βρισκεις εφικτο kikirikoy κατι τετοιο? Πρεπει να δηλωσουμε την διευθυνση που θα μεινει απο πριν ετσι? Εφοσον δεν εχω εγκατασταθει ακομα εκει εγω...διευθυνση δεν υπαρχει...τρομερο κολλημα εχω φαει!!
    Μην κολλάς και μην ανησυχείς. Μόλις λάβουν τα χρήματα σου και πειστούν ότι ο γάμος σου δεν είναι "λευκός", τότε θα πάρετε και την partner visa :-)

geia sas paidia exo diavasei sxedon ola osa aforun to thema mou alla den vrika akri
    mipos mporei kapoios apo esas na me voithisei?
    loipon i mana mou genithike sindei alla efige prin kleisei 1 xrono ayto simainainei oti exei australeziki ipikootita kai mporei namou ti dosei i oxi???

Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (5)
    Από australian in forum Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι
    Απαντήσεις: 183
    Τελευταίο Μήνυμα: 21.08.2012, 15:50
  2. Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (4)
    Απαντήσεις: 188
    Τελευταίο Μήνυμα: 30.06.2012, 12:26
  3. Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (1)
    Απαντήσεις: 299
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.05.2012, 21:36
  4. Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (3)
    Απαντήσεις: 216
    Τελευταίο Μήνυμα: 14.05.2012, 21:06
  5. Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (2)
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο Μήνυμα: 20.04.2012, 23:05

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like