Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ (και άλλα ανέκδοτα)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ (και άλλα ανέκδοτα)

    γνωριζει κανεις τι παιζεται με αυτο το γραφειο? http://www.a-cosmosline.gr οποιαδηποτε πληροφορια παρακαλω να την ποσταρεται γιατι μιλισα μαζι τους και μου ειπαν πολλα περιεργα πραγματα.
    εχει ασχολειθει καποιος με το συγκεκριμενο?

    #2
    Απο τι γνωρίζω φίλε μου ειναι πολλη αξιόπιστο γραφείο. Εχουν ανάβει γνωστοί μου και σε οτι τους είπαν έπεσαν μέσα. Εσένα τι ακριβώς σου είπαν που σε προβληματισε?

    Comment


      #3
      Τους καλεσα και εγω πριν λιγο, ειναι το πρωτο γραφειο που καλω οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης.

      Μου εκαναν εντυπωση:
      1)Οτι η αμοιβη τους περιλαμβανεται σε εναν φακελο που δημιουργουν για τον καθε υποψηφιο(με βιογραφικα, φωτογραφιες, παραβολα κτλ)
      και κοστιζει 165 ευρω(195 για Καναδα). Δεν διεκδικουν ποσοστο του πρωτου μισθου.

      2) Η σιγουρια της κοπελας που μιλησα οτι σε 2(!) μηνες θα εχω βρει δουλεια και θα φευγω απο Ελλαδα πριν της πω τι εχω σπουδασει!!!

      3)Η σιγουρια της οτι μπορω να βρω εργασια στον κλαδο μου(Marketing, Εμποριο) ακομα και στη Ρωσια η την Γερμανια χωρις να χρειαζεται να ξερω Ρωσικα η Γερμανικα.

      Σας φαινονται φυσιολογικα αυτα που περιεγραψα???
      “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

      Comment


        #4
        Originally posted by BlackRed View Post
        Τους καλεσα και εγω πριν λιγο, ειναι το πρωτο γραφειο που καλω οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης.

        Μου εκαναν εντυπωση:
        1)Οτι η αμοιβη τους περιλαμβανεται σε εναν φακελο που δημιουργουν για τον καθε υποψηφιο(με βιογραφικα, φωτογραφιες, παραβολα κτλ)
        και κοστιζει 165 ευρω(195 για Καναδα). Δεν διεκδικουν ποσοστο του πρωτου μισθου.

        2) Η σιγουρια της κοπελας που μιλησα οτι σε 2(!) μηνες θα εχω βρει δουλεια και θα φευγω απο Ελλαδα πριν της πω τι εχω σπουδασει!!!

        3)Η σιγουρια της οτι μπορω να βρω εργασια στον κλαδο μου(Marketing, Εμποριο) ακομα και στη Ρωσια η την Γερμανια χωρις να χρειαζεται να ξερω Ρωσικα η Γερμανικα.

        Σας φαινονται φυσιολογικα αυτα που περιεγραψα???
        ολα αυτα που περιγραφει ο φιλος μου φανηκαν και εμενα περιεργα..
        μαρια εσυ εχεις επικοινωνια με τους γνωστους σου ωστε να μπορεσεις να παρεις περισσοτερες πληροφοριες?

        Comment


          #5
          Για να δουμε ολο και καποιος που εχει εμπειρια θα μας απαντησει.
          “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

          Comment


            #6
            Originally posted by capamble View Post
            ολα αυτα που περιγραφει ο φιλος μου φανηκαν και εμενα περιεργα..
            μαρια εσυ εχεις επικοινωνια με τους γνωστους σου ωστε να μπορεσεις να παρεις περισσοτερες πληροφοριες?
            Εχω επικοινωνία μέσω Internet θα δω τι μπορω να μάθω και θα επανέλθω.

            Comment


              #7
              μαθε μαρια οσο ποιο γρηγορα μπορεις αν ειναι εφικτο γιατι βρισκομαι βορεια ελλαδα και σκεφτομαι σοβαρα να κατεβω αθηνα.

              Comment


                #8
                Απο τι έμαθα το γραφείο στο οποίο πήγαν οι δικοί μου ειναι το cosmos jobs δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο αυτο όμως ειναι αξιόπιστο

                Comment


                  #9
                  καποιος αλλος που να εχει ασχοληθει με το γραφειο που αναφερομαι??? κανεις??

                  Comment


                    #10
                    παραμυθαδες εχω ακουσει καλυτερα μονος και αποφασισμενος

                    Comment


                      #11
                      Αφού βρίσκεσαι Θεσσαλονίκη γιατι δεν επισκεφτεσαι τα εκει γραφεία που ειναι ποιο αξιόπιστα? αυτο που σου πρότεινα βρίσκεται Θεσσαλονίκη και ειναι απο τα ποιο αξιόπιστα καρα τσεκαρισμενο ψαξτο.

                      Comment


                        #12
                        Apati mono na sou trone ta lefta

                        Comment


                          #13
                          καλησπερα!μενω και εγω επαρχια και εχω μιλησει και εγω με την ιδια εταιρια μερικες μερες πριν και ολα αυτα που λενε ακουγονται πολυ δελεαστικα.ειμαι ανεργη και εγω και ο αρραβωνιαστικος μου και σκεφτομαστε σοβαρα να φυγουμε για εξωτερικο και εχουμε κλεισει ραντεβου με την εταιρια την επομενη εβδομαδα.εχεις ενημερωθει τελικα εσυ σχετικα με την εταιρια?αξιζει να κανουμε τον κοπο να κατεβουμε μεχρι αθηνα η ειναι οντως απατεωνες?οποιος γνωριζει ρε παιδια να μας δωσει καποιες εγκυρες πληροφοριες θα το εκτιμουσα πολυ!

                          Comment


                            #14
                            οπως ειπες και εσυ... πολυ δελεαστικα ολα οσα λενε. πραγμα που για εμενα μου φαινονται πολυ υποπτα. θα σου προτεινα να μην ασχοληθεις.

                            Comment


                              #15
                              εσυ πηγες τελικα ο ιδιος στην εταιρια?και εγω ειμαι αρκετα επιφυλακτικη αλλα ελα που ομως για τωρα ειναι η μονη σανιδα σωτηριας αν ειναι αληθεια αυτα που λενε.ρωτησα παντως την κοπελα που μιλησα,ποια εγγυηση παιρνω εγω οτι η εταιρια θα τηρησει ολα αυτα που υποσχεται?και μου απαντησε οτι υπογραφω συμβολαιο με την εταιρια.και δυστυχως δεν εχω καταφερει μεχρι τωρα να βρω καποια αντιστοιχη εταιρια στο ιντερνετ για να συγκρινω.

                              Comment

                              Working...
                              X