Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Ανταπόκριση από τη Μαλαισία - Achilles

Καλημέρα στό φόρουμ.
    Μετά από 1,5 χρόνο ψαξίματος, τακτική ενημέρωση από τό φόρουμ, πάνω από 1.000 βιογραφικά, άπειρες απογοητεύσεις, 30.000 χλμ ταξίδια γιά συνεντεύξεις σέ 4 πρωτεύουσες του κόσμου, ήρθε επιτέλους τό εισητήριο.
    Τρίτη 6/11 αναχωρώ γιά Κουάλα Λουμπούρ όπου θά δουλέψω γιά μία Αυστραλιανή εταιρεία σέ ένα από τά μεγαλύτερα ,1,6 δισ$ ,έργα τού κόσμου.
    Πιστός στό φόρουμ θά ανοίξω ξεχωριστό τόπικ μέ ανταποκρίσεις από Μαλαισία.
    Χαιρετισμούς στόν Νίκο Mech Engin , μέ τόν οποίο πίναμε καφέ στό Καραβελ μετά από τήν Αυστραλιανή ημερίδα στό Χίλτον.
    Τελικά Νίκο είδες τά καταφέραμε, στείλε μύνημα πώς περνάς.
    Παιδιά όσοι μένετε πίσω κουράγιο , μήν εγκαταλέιπετε.
    Οπως είπε καί ένας συνάδελφος πρίν ένα χρόνο εδώ, ρίσκο είναι να μείνης Ελλάδα.
    Ρίχνω μαύρη πετρα πίσω στήν σαπημένη Ελληνική πραγματικότητα, της κρατιοδίαιτης οικονομίας, όπου ο κάθε ανίκανος Δημόσιος Υπάλληλος , μετατρεπόταν σέ δικτατορίσκο, καί ταλαιπωρεί τόν κάθε συναλλασόμενο, αφήνοντας καί μένα απλήρωτο, παραμονές εορτών , αδυνατώντας μέ τό ανύπαρκτο μυαλό του , νά καταλάβει , ότι πίσω από εμένα βρίσκονταν ανθρώπινες ψυχές.
    Ρίχνω μαύρη πετρα πίσω στό πιό σύντομο αστείο πού λέγεται Ελληνικό Κράτος πού ενώ ζητάει συνέχεια καί συνέχεια φόρους, αυτό δέν είναι ποτέ συνεπές στίς υποχρεώσεις του.
    Παιδιά όσοι θέλετε νά΄φύγετε μήν τό βάζετε κάτω, ΣΕ ΕΜΑΣ αξίζει κάτι πολύ καλύτερο από τήν μπίχλα πού επικρατεί εδω.
    Πάμε σέ χώρες πού ΣΕΒΟΝΤΑΙ τόν πολίτη, νά αποκτήσουμε πάνω από όλα τήν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μας, κρατώντας τά στοιχεία τής ΔΙΚΗΣ μας Ελλάδας.
    Περισσότερα στό τόπικ μέ ανταπόκριση πού θά ανοίξω.
    Χαιρετισμοί, καί...κουράγιο.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Achilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα στό φόρουμ.
    Μετά από 1,5 χρόνο ψαξίματος, τακτική ενημέρωση από τό φόρουμ, πάνω από 1.000 βιογραφικά, άπειρες απογοητεύσεις, 30.000 χλμ ταξίδια γιά συνεντεύξεις σέ 4 πρωτεύουσες του κόσμου, ήρθε επιτέλους τό εισητήριο.
    Τρίτη 6/11 αναχωρώ γιά Κουάλα Λουμπούρ όπου θά δουλέψω γιά μία Αυστραλιανή εταιρεία σέ ένα από τά μεγαλύτερα ,1,6 δισ$ ,έργα τού κόσμου...................................... .....
    Well Done!!! Good Luck Achilles

Ενα μεγάλο ευχαριστώ....
    Σέ όλους τούς φίλους εδώ επώνυμους καί λιγότερο επώνυμους για...
    -Τίς χρηστικές πληροφορίες όπως πχ ότι η Qatar Airways μέ τήν οποία πετάω, αν ειδοποιήσεις πιό μπροστά αυξάνουν τό όριο των αποσκευών.
    -Τίς συμβουλές όπως πώς νά αντιμετωπισεις συνεντέυξεις κλπ.
    -Τήν ηθική στήριξη πού λάμβανα από άτομα πού πέτυχαν νά ξεφύγουνε, όταν σκεφτόμουνα νά εγκαταλείψω τήν προσπάθεια
    -Τίς συμβουλές πώς νά αντιμετωπίσω συναισθηματικά τήν αλλαγή στήν ζωή μου τόσο σέ σχέση μέ τόν εαυτό μου όσο καί μέ τούς οικείους μου
    -Τήν κάθε βοήθεια μικρή η μεγάλη πού μέ βοήθησε νά φτάσω στόν στόχο μου.
    Ευχαριστώ καί πάλι...
    Αχιλλέας

Ενα μεγάλο ευχαριστώ....
    Σέ όλους τούς φίλους εδώ επώνυμους καί λιγότερο επώνυμους για...
    -Τίς χρηστικές πληροφορίες όπως πχ ότι η Qatar Airways μέ τήν οποία πετάω, αν ειδοποιήσεις πιό μπροστά αυξάνουν τό όριο των αποσκευών.
    -Τίς συμβουλές όπως πώς νά αντιμετωπισεις συνεντέυξεις κλπ.
    -Τήν ηθική στήριξη πού λάμβανα από άτομα πού πέτυχαν νά ξεφύγουνε, όταν σκεφτόμουνα νά εγκαταλείψω τήν προσπάθεια
    -Τίς συμβουλές πώς νά αντιμετωπίσω συναισθηματικά τήν αλλαγή στήν ζωή μου τόσο σέ σχέση μέ τόν εαυτό μου όσο καί μέ τούς οικείους μου
    -Τήν κάθε βοήθεια μικρή η μεγάλη πού μέ βοήθησε νά φτάσω στόν στόχο μου.
    Ευχαριστώ καί πάλι...
    Αχιλλέας
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Δείξτους εκεί που θα πας, με το ελληνικότατο όνομά σου, ποιοι είναι και πως δουλεύουν οι πραγματικοί έλληνες!

Καλή τύχη!

Φίλε Αχιλλέα ειλικρινά μου δίνεις κουράγιο γιατί η ψυχολογική κατάσταση είναι πολύ σημαντική και έχει καταντήσει σαν το "χρηματιστήριο", μία πάνω μία κάτω...We keep on seeking....

Καλή επιτυχία στην νέα σου δουλειά με όλη μου την καρδιά!!!
    Γιάννης

Καλημέρα στό φόρουμ.
    Τρίτη 6/11 αναχωρώ γιά Κουάλα Λουμπούρ όπου θά δουλέψω γιά μία Αυστραλιανή εταιρεία σέ ένα από τά μεγαλύτερα ,1,6 δισ$ ,έργα τού κόσμου.............
    Παιδιά όσοι θέλετε νά΄φύγετε μήν τό βάζετε κάτω, ΣΕ ΕΜΑΣ αξίζει κάτι πολύ καλύτερο από τήν μπίχλα πού επικρατεί εδω.
    Πάμε σέ χώρες πού ΣΕΒΟΝΤΑΙ τόν πολίτη, νά αποκτήσουμε πάνω από όλα τήν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μας, κρατώντας τά στοιχεία τής ΔΙΚΗΣ μας Ελλάδας.
    Καλό Ταξίδι κ Καλή Τύχη Αχιλλέα...!!!!!!!
    Ενημερωτικά:
    1. Όποιος θέλει να διαβάσει πολλές πληροφορίες για την ζωή στην Αυστραλία: Εδώ...!!!
    2. Η Μετανάστευση μοιάζει σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας: Εδώ...!!!

Κανόνας:
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

Παιδιά όσοι μένετε πίσω κουράγιο , μήν εγκαταλέιπετε.
    Οπως είπε καί ένας συνάδελφος πρίν ένα χρόνο εδώ, ρίσκο είναι να μείνης Ελλάδα.
    Ρίχνω μαύρη πετρα πίσω στήν σαπημένη Ελληνική πραγματικότητα, της κρατιοδίαιτης οικονομίας, όπου ο κάθε ανίκανος Δημόσιος Υπάλληλος , μετατρεπόταν σέ δικτατορίσκο, καί ταλαιπωρεί τόν κάθε συναλλασόμενο, αφήνοντας καί μένα απλήρωτο, παραμονές εορτών , αδυνατώντας μέ τό ανύπαρκτο μυαλό του , νά καταλάβει , ότι πίσω από εμένα βρίσκονταν ανθρώπινες ψυχές.
    Ρίχνω μαύρη πετρα πίσω στό πιό σύντομο αστείο πού λέγεται Ελληνικό Κράτος πού ενώ ζητάει συνέχεια καί συνέχεια φόρους, αυτό δέν είναι ποτέ συνεπές στίς υποχρεώσεις του.

Νασαι καλα και παντα τετοια !!
    Σου ευχομαι τα καλλιτερα !!!!
    Οσο για τα αλλα δυστυχως Εχεις Δικαιο !!
    Ελπιζουμε και εμεις με την σειρα μας να τα καταφερουμε
    !!!!!ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ!!!!
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

Καλημέρα στό φόρουμ.
    Μετά από 1,5 χρόνο ψαξίματος, τακτική ενημέρωση,........................
    ............Περισσότερα στό τόπικ μέ ανταπόκριση πού θά ανοίξω.
    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΙΣΩ & ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!
    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

Φίλε Αχιλλέα τα θερμά μου συγχαρητήρια .Σου εύχομαι ότι καλλίτερο στην καινούρια σου ζωή.Να περνάς καλά εσύ και η οικογένεια σου.Από κάτι τέτοιες περιπτώσεις πέρνουμε και εμεις κουράγιο.Ελπίζουμε να 'ρθει και σε μας η σειρά μας.Κουράγιο και καλή σταδιοδρομία....

Ανταπόκριση από την Αυστραλία - Achilles

Καλός τον Αχιλλέα και καλή τύχη εύχομαι!
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση Σοφι
    Από Σοφι in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.04.2014, 15:27
  2. Ανταπόκριση - Farfyffs
    Από FarfyFfs in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 16:32
  3. Ανταπόκριση - charm_quark
    Από charm_quark in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 07.11.2013, 14:51
  4. Ανταπόκριση - dimhal
    Από dimhal in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.04.2013, 01:15
  5. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 15:23

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like