Σελίδα 43 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 421 έως 422 από 422
    Ζω στη Νορβηγία τα τελευταία 5,5 χρόνια, έχω μικρο παιδί, τώρα είναι 11 χρονών, και μεσα σε αυτά τα χρόνια έχω δει δύο σχετικά περιστατικά. Το ένα ήταν ένας συμμαθητής του γιου μου (απο το Ιραν ή Ιρακ) οποίος παραπονιόταν συνέχεια στο σχολείο ότι τον δερνουν στο σπίτι και μετά απο μία σειρα συζητήσεων και αλλων διαδικασιών τον στειλανε σε μία άλλη οικογένεια (νομίζω ότι τώρα τον έχουν στείλει πίσω στη δική του) ύστερα απο μια διαδικασία με σχολή γονέων και ψυχολόγων για τους γονείς και μία άλλη περίπτωση με μονογενεική οικογένεια απο το Νεπάλ όπου η μάνα και η μία κόρη (συν. 4 παιδια) είχαν καταθλιψη επιβεβαιωμένη ιατρικά και το μικρό παιδάκι που ήταν τότε νομίζω 4 ετών το δώσανε σε μία οικογένεια με τη προοπτική εφόσον η κατασταση της υγείας της μητέρας αλλάξει να δωθεί πίσω. Απ ότι μου είπανε περιμένουν σύντομα την επιστροφή του στην οικογένεια του. Κάτι άλλο δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου. Κι εμείς εδω ηρθαμε για καλυτερο μέλλον για τα παιδια μας. Εχω κι ένα γιό 20 χρονών τώρα.

Καλησπέρα παιδιά!Έχω κάνει αίτηση απόσπασης στο εξωτερικό και περιμένω ,ελπίζω για μια θετική εξέλιξη.Οι χώρες που επέλεξα είναι : Νορβηγία, Καναδάς και Αυστραλία.Έχω δύο κόρες.15 ΕΤΩΝ και 7,5 ετών. Θα ήθελα να μάθω πώς είναι τα πράγματα εκεί΄,όσον αφορά εκπαίδευση και υγειά.

Σελίδα 43 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στη Νορβηγία
    Από Olga in forum Μετανάστευση στην Ευρώπη
    Απαντήσεις: 397
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.08.2016, 20:34
  2. Mεταναστευση στις ΗΠΑ λόγω προβλήματος υγείας ισχύει;
    Από vasilis21 in forum Μετανάστευση στις ΗΠΑ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.04.2016, 18:29
  3. Νορβηγία-Σουηδία
    Από v.zacharis in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07.05.2015, 23:40
  4. Mετανάστευση για Σπουδές με την κοπέλα μου
    Από Κωστας123 in forum Εκπαίδευση και Σπουδές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.01.2013, 19:41
  5. Mετάναστευση...όπου γης και Πατρίς!
    Από αντρικος in forum Μετανάστευση και η ελληνική ομογένεια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26.01.2012, 23:31

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like