Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mετανάστευση στη ΝΟΡΒΗΓΙΑ 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μακαρι ρε παιδια να αναγνωριζονται γιατι λενε οτι ειναι καλα στην Νορβηγια...καλη τυχη και καλη χρονια σας ευχομαι.

    Comment


      ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ!!!

      ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΙΑ!!!

      Comment


        Χρονια πολλα με υγεια και χαρα.

        Comment


          Χρόνια πολλά σε όλους!!Εύχομαι υγεία και καλή ανοχή στις ματαιώσεις που (αναγκαστικά) θα βιώνουμε, αλλά να γινόμαστε ακόμα πιο δυνατοί και να προχωράμε με νέα δεδομένα!!

          Comment


            Καλή χρονιά σε όλους! Ας είναι το 2013 πιο "ελαφρύ" απο το 2012....Και εύχομαι του χρόνου να γράφετε τις ευχές σας απο κάποια χιονισμένη και όμορφη πόλη της Νορβηγίας...

            Υγεία σε όλους μας και όλα τα άλλα θα έρθουν!

            ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

            Comment


              Ανθρωποι έχουν μολυνθεί απο την γρίπη των χοίρων στην Νορβηγία . Ελληνες που βρίσκεστε εκεί Προσοχή !!M
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                Ωχ να μην γυρισω πισω δηλαδη;;
                Επανερχομαι δημητριος( χαχαχαχα) στις 13/1 μιας και εγινε το πολυποθητο τηλεφωνημα που περιμενα απο τον οκτωμβριο!!!
                Τελικα το 2012 με ταλαιπωρησε μεχρι αηδιας αλλα η τελευταια του μερα με λυτρωσε
                Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                Comment


                  Μπράβο Τόλη !! Καλή χρονιά
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    Μπράβο ρε συ Τόλη. Πολύ χαίρομαι για σένα. Σου μπήκε καλά ο χρόνος κι ελπίζω να έρθουν και τα καλύτερα.

                    Αντε να δουμε με εμας τι θα γίνει....

                    Comment


                      Σας περιμενω ολους στην νορβηγια και οσοι ερθετε στο μπεργκεν να βρεθουμε.
                      Σκεφτωμαι να ανοιξω ενα προφιλ στο fb για περι μπεργκεν.
                      Καποιος εχει ανοιξει ενα τετοιο προφιλ αλλα ο αντμιν που το παιζει "εκπροσωπος" ελληνων του μπεργκεν ειναι εκτος νορβηγιας...!!!!!
                      Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                      Comment


                        ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

                        Δεν μπορείς να φανταστείς τι αισιοδοξία μου έδωσες!!!!! Τα ωραία αρχίζουν τώρα Τόλη!!!! Η ζωή μας χρωστάει και θα μας δώσει αυτό που μας αξίζει γιατί όταν προσπαθεί κανείς, αργά ή γρήγορα ανταμείβεται!!!!
                        (ακούς Αφροδίτη?)

                        Ωραία σου μπήκε το 2013!!!!

                        Comment


                          σειρα σου τωρα φιλεναδα...!!!!!
                          ειμαι σιγουρος οτι απο μερα σε μερα θα μας πεις τα καλα νεα!!!pantamazi_
                          Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                          Comment


                            Originally posted by vasoulita81 View Post
                            ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

                            Δεν μπορείς να φανταστείς τι αισιοδοξία μου έδωσες!!!!! Τα ωραία αρχίζουν τώρα Τόλη!!!! Η ζωή μας χρωστάει και θα μας δώσει αυτό που μας αξίζει γιατί όταν προσπαθεί κανείς, αργά ή γρήγορα ανταμείβεται!!!!
                            (ακούς Αφροδίτη?)

                            Ωραία σου μπήκε το 2013!!!!

                            Εμένα η ζωή μου έκανε το χειρότερο χριστουγεννιάτικο δώρο, του Τόλη το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο. (Δε το λέω απο ζήλια μη παρεξηγηθώ έτσι;) Λέτε να ρεφάρω; Δε ξέρω... πάντως το ζώδιο μου το λέει πως αυτο που σχεδιάζω θα πραγματοποιηθεί.
                            Ρε που κατάντησα να πιστεύω σε ¨"μάγισσες" και σε "χαρτορίχτρες" όπως λέει και το άσμα. Εδώ που φτάσαμε στα πάντα θα πιστέψω... Ο άνθρωοος θέλει να έχει μια ελπίδα... αν του τη κόψεις και αυτήν....

                            Το μεσημέρι έφαγα μια φλασσιά. Μου ήρθε μια καταπληκτική ιδέα. Εστειλα εμαιλ σε αυτον που με απέρριψε και τον ρώτησα αν εχει καμια θέση ως βοηθός οδοντιάτρου. Απο δημαρχος κλητήρας βεβαια, αλλά δε πειράζει. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Με αυτο τον τρόπο θα έχω την ευκαιρία να μαθω τη γλώσσα πιο άνετα, θα εκπαιδευτώ και δίπλα στον οδοντίατρο και όταν υπάρξει θέση οδοντιάτρου στη κλινικη του (ετσι μου είπε για να μου χρυσώσει το χάπι, οτι αν αδειάσει καμια θεση στο μέλλον θα με φωνάξει) θα είμαι έτοιμη. Για να δούμε αν η ιδέα μου του αρέσει και εκείνου. Φυσικά θα στειλω και σε αλλες κλινικες βιογραφικό για βοηθός οδοντιάτρου. Τι βιογραφικό; Δεν έχω καμιά υπηρεσία ως βοηθός οδοντιατρου τέσπα... Της οδοντιάτρου θα στείλω. Έτσι κι αλλιώς κι εδώ στην Ελλάδα συνάδελφοι που κλείνουν τα ιατρεία τους, ή που δεν εχουν δικά τους ιατρεία ως βοηθοί οδοντιάτρου ψαχνουν να βρουν. Πέρσι είχα στειλει σε καποια ορθοδοντικο στη Νορβηγια το βιογραφικό μου και η γυναίκα μου είπε οτι τα προσόντα μου ειναι τέτοια που ως βοηθός θα βαρεθω και θα της φύγω στον ένα χρόνο. Πως μου το είπε να δεις...overqualified.

                            Εμαθα οτι ο μισθός των βοηθών είναι γύρω στα 25000 κορώνες. Τόλη είναι αρκετά για να ζήσει κάποιος;

                            Comment


                              Αφροδίτη καθαρά είναι αυτά τα χρήματα ή χωρίς να έχουν φορολογηθεί? Βέβαια να σου πώ ότι ανάλογα τον μισθό,φορολογείσαι κιόλας. Είναι γύρω στα 3,500 ευρώ και εφόσον δεν εχεις παιδιά, σκυλιά, γατιά....(ούπς! γατιά έχεις!!!) νομίζω οτι είναι καλά...

                              Comment


                                Χωρις φόρους μου είπαν.

                                Comment

                                Working...
                                X