Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mετανάστευση στη ΝΟΡΒΗΓΙΑ 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλό Πάσχα σε όλους !

    Comment


      Xristos Anesti kai xronia polla se olous/oles

      Comment


        Aληθώς ο Κύριος!

        Comment


          Χρόνια πολλά παιδιά!!!

          Comment


            Αληθώς Ανέστη!!!

            τις καλύτερες ευχές σε ολούς σας!!! υγεία πάνω από όλα.

            Comment


              Καλησπέρα,

              βρήκα τυχαία αυτό το λίνκ στα αγγλικά, έχει ενδιαφέρον πιστεύω,

              New in Norway

              Comment


                Τι έγινε παιδιά, που χαθήκατε ?

                Είναι κάποιος στο Bergen αυτή την εποχή ?

                Comment


                  Originally posted by mamina View Post
                  Τι έγινε παιδιά, που χαθήκατε ?

                  Είναι κάποιος στο Bergen αυτή την εποχή ?
                  αν χρειαζεσαι κατι στο μπεργκεν πες μου!
                  Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                  Comment


                    Χαίρετε,

                    βρίσκεται κάποιος στο Molde από το forum;

                    Comment


                      Gratulerer med dagen Norge
                      The celebration of the Norwegian national day is a party like no other.


                      Εθνικη εορτη σημερα στην χωρα οι Νορβηγοι γιορταζουν το πρωτο τους συνταγμα και την ανεξαρτοποιηση της χωρας απο τους Σουηδους!!
                      Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                      Comment


                        I like måte crimson!

                        Εγώ πάλι στέκομαι στο οτι έχουμε πάλι 4ήμερο μιας και τη Δευτέρα είναι Pinsedag...!

                        Παρακολούθησα πρώτη φορά την παρέλαση τους σήμερα...Όλοι σχεδόν με παραδοσιακές στολές ή κοστούμια, σημαιάκια και καρφίτσα στο πέτο με τα νορβηγικά χρώματα. Ο καθένας βέβαια με τον δικό του ρυθμό και με οτι ήθελε...με τα πόδια, με πόνι, με μηχανές, τρακτέρ... Πολύ πλάκα...!

                        Comment


                          Απο τριτη για δουλιτσα βασουλιτα
                          Η παρελαση τους ειναι πολιτικη κυριως με παιδια απο ολο τον μεταναστευτικο πλυθησμο της χωρας να κρατανε τη σημαια της χωρας με τιμη και χαρα και να μην συμβαινουν οι "ομορφιες" που βλεπουμε και στην συνεχεια ακουμε στην ελλαδα.
                          Ηρθε μια κοπελια και με τραβαγε απο το χερι και μου εδινε ενα σημαιακι να κρατησω και να προχωρησω μαζι της και οπως καταλαβες ...δεν αρνηθηκα!!!
                          Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                          Comment


                            Κι εδω στο Οσλο χαμός. Μου άρεσαν οι στολές τους, αλλα τους λυπηθηκα, οι αντρες θα πρεπει να ειχαν σκάσει μεσα στο 100% παρθένο μαλλί κουστουμι τους. Οτι πεις κυκλοφορουσε στο δρομο. Μια ατελειωτη χαρά. Οι μονοι που δε φοράγαμε στολη ημασταν εμεις οι ξένοι. Ξεχωριζαμε μεσ το γάλα.
                            Κι εβλεπες στη παρέλαση, παιδακια μεταναστων να παρελευνουν μαζί με τα υπόλοιπα νορβιγάκια και να κρατουν την Νορβηγική σημαία χωρις τα δικά μας τα ευτράπελα.

                            Comment


                              Originally posted by crimson View Post
                              Απο τριτη για δουλιτσα βασουλιτα
                              Η παρελαση τους ειναι πολιτικη κυριως με παιδια απο ολο τον μεταναστευτικο πλυθησμο της χωρας να κρατανε τη σημαια της χωρας με τιμη και χαρα και να μην συμβαινουν οι "ομορφιες" που βλεπουμε και στην συνεχεια ακουμε στην ελλαδα.
                              Ηρθε μια κοπελια και με τραβαγε απο το χερι και μου εδινε ενα σημαιακι να κρατησω και να προχωρησω μαζι της και οπως καταλαβες ...δεν αρνηθηκα!!!
                              Το να συγκρίνουμε τη Νορβηγία, που έχει μεταναστευτική πολιτική, με την Ελλάδα, είναι ατυχές, τουλάχιστον. Δε νομίζω ότι η Νορβηγία κι η κάθε Νορβηγία δε θα είχε ''ομορφιές'', αν βρισκόταν στη θέση της Ελλάδας...

                              Προτού, λοιπόν, μιλήσουμε, ας σκεφτούμε πρώτα...

                              Comment

                              Working...
                              X