Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (8)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (8)


    #2
    nice t-shirt



    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

    Comment


      #3
      θα φορεθεί ΠΟΛΥ φέτος....κι όχι μόνο

      Comment


        #4
        Originally posted by australian View Post
        πολυ ομορφο.....πως μπορω να το κανω copy -paste και να το τυπωσω κι εγω???? ή εχεις τα πνευματικα δικαιωματα australian?????

        Comment


          #5
          Originally posted by alkat View Post
          πολυ ομορφο.....πως μπορω να το κανω copy -paste και να το τυπωσω κι εγω???? ή εχεις τα πνευματικα δικαιωματα australian?????
          όχι δεν τα έχω!
          με $27 δικό σου!

          Comment


            #6
            Παιδια...εχω στειλει τις ληξιαρχικες των παιδιων μου στο μεταφραστικο απο τις 15 Οκτωβριου(οι ληξιαρχικες εχουν ημερομηνια 4 Οκτωβρη) και ακομα να μου τισ στειλουν πισω :((((((


            Oταν με το καλο παραλαβω τις υπηκοοτητες των παιδιων μου και παω στο Προξενειο εδω Θεσσαλονικη για τα διαβατηρια....χρειαζεται μεταφραση των ληξιαρχικων απ'οτι ξερω ΑΛΛΑ μπαινει κ σφραγιδα της ΧΑΓΗΣ?????????
            “Nothing is forever”

            Comment


              #7
              Και εγώ περιμένω την υπηκοότητα από το Λονδίνο. Γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία απαιτήται για την έκδοση διαβατηρίου στην Θεσσαλονίκη? Τα μεταφρασμένα δικαιολογιτικά που έστειλα στο Λονδίνο για την φόρμα 118 , αρκούν για την έκδοση διαβατηρίου?
              θα υπάρχει πρόβλημα αν ταξιδεύω οπουδήποτε με ελληνικό και αυστραλέζικο διαβατήριο?

              Comment


                #8
                Μετά από πολύ καιρό γεια σε όλα τα πατριωτάκια...
                Έχω ευχάριστα νέα σήμερα και ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας. ΗΡΘΕ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΒΙΖΑ ΜΟΥ.Μετά από 6.5 μήνες (τελικά δεν ήταν και τόσο πολύς ο καιρός... καλά μη βαράτε)
                Επίσης θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις πολύτιμες γνώσεις και συμβουλές σας.Πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα αν δεν υπήρχε το patriotaki... και σε πόσο και θα ξεμπέρδευα.
                Πολλά πολλά ευχαριστώ στον australian,agoriani.marie, και debbief.
                ...Και συνεχίζω ξανά με ερώτηση.Στο mail που έλαβα από Βερολίνο μου λένε ότι πρέπει να μπω στη χώρα μέχρι τις 14/03/2013
                Δεν ήταν ένας χρόνος το διάστημα αυτό? Τί έγινέ?
                Ευχαριστώ και πάλι

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Greece4ever View Post
                  Παιδια...εχω στειλει τις ληξιαρχικες των παιδιων μου στο μεταφραστικο απο τις 15 Οκτωβριου(οι ληξιαρχικες εχουν ημερομηνια 4 Οκτωβρη) και ακομα να μου τισ στειλουν πισω :((((((


                  Oταν με το καλο παραλαβω τις υπηκοοτητες των παιδιων μου και παω στο Προξενειο εδω Θεσσαλονικη για τα διαβατηρια....χρειαζεται μεταφραση των ληξιαρχικων απ'οτι ξερω ΑΛΛΑ μπαινει κ σφραγιδα της ΧΑΓΗΣ?????????
                  Καλησπερα
                  Εμεις που το καναμε προσφατα δεν ηθελαν σφραγιδα της Χαγης
                  Αν δεν με ξέρεις μην με κρίνεις...Αν με ξέρεις κρύβε λόγια...

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by dimhal View Post
                    Καλησπερα
                    Εμεις που το καναμε προσφατα δεν ηθελαν σφραγιδα της Χαγης
                    ουφφφφ!! αλλα οπως αναφερει κ ο gregori αυτα που εστειλα στο Λονδινο δεν τα κρατανε κ τα στελνουνε πισω!!ΞΑΝΑ ΟΥΦΦΦΦΦΦ γυρισε το ματι μου!!!
                    GREGORI K DIMHAL σας ευχαριστω ειλικρινα!!!
                    “Nothing is forever”

                    Comment


                      #11
                      Help!

                      Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για την εξαιρετική οργάνωση και θεματολογία!
                      Έχω κι εγώ μια απορία και παρακαλώ για τη βοήθειά σας.Η γυναίκα μου είναι Αυστραλή υπήκοος καθώς γεννήθηκε εκεί.Έβγαλε λοιπόν το Αυστραλέζικο διαβατήριο και τώρα ετοιμάζουμε και των παιδιών (5,5 και 7 ετών).Σχεδιάζουμε να πάω πρώτα εγώ να τακτοποιηθώ και αργότερα να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.Το ερώτημα είναι εγώ θα πρέπει να βγάλω την spouse visa 47sp και 40sp ή κάποια άλλη;
                      Παρακαλώ περιμένω τη βοήθειά σας.(Λέμε για Perth γιατι έχει κι ένα θείο της εκεί.Αλήθεια τι λένε τα πράγματα εκει;).

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by chrisan1 View Post
                        Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για την εξαιρετική οργάνωση και θεματολογία!
                        Έχω κι εγώ μια απορία και παρακαλώ για τη βοήθειά σας.Η γυναίκα μου είναι Αυστραλή υπήκοος καθώς γεννήθηκε εκεί.Έβγαλε λοιπόν το Αυστραλέζικο διαβατήριο και τώρα ετοιμάζουμε και των παιδιών (5,5 και 7 ετών).Σχεδιάζουμε να πάω πρώτα εγώ να τακτοποιηθώ και αργότερα να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.Το ερώτημα είναι εγώ θα πρέπει να βγάλω την spouse visa 47sp και 40sp ή κάποια άλλη;
                        Παρακαλώ περιμένω τη βοήθειά σας.(Λέμε για Perth γιατι έχει κι ένα θείο της εκεί.Αλήθεια τι λένε τα πράγματα εκει;).
                        Hello Chrisan.
                        Νομίζω ότι κάπου τα έχεις μπερδέψει.
                        τα 47sp και 40sp είναι 2 απο τις αιτήσεις της partner visa που θα αιτηθείς.
                        Διάβασε το μήνυμα 303 εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...6/index31.html
                        Εσύ θα πας πρώτος,εννοείς με τουριστική?
                        Την αίτηση για την partner θα την κάνεις στο Βερολίνο ή στην Αυστραλία
                        Family - Visas & Immigration
                        Αν την κάνεις στο Βερολίνο είναι αυτή
                        Partner Visa: Offshore Temporary and Permanent (Subclasses 309 and 100)
                        Αν την κάνεις στην Αυστραλία είναι αυτή
                        Partner Visa: Onshore Temporary and Permanent (Subclasses 820 and 801)

                        Good Luck

                        Comment


                          #13
                          Παρακαλώ περιμένω τη βοήθειά σας.(Λέμε για Perth γιατι έχει κι ένα θείο της εκεί.Αλήθεια τι λένε τα πράγματα εκει;).

                          καλημέρα Chrisan
                          σχετικά με το perth ρίξε και ματιά εδω



                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by australian View Post
                            Hello Chrisan.
                            Νομίζω ότι κάπου τα έχεις μπερδέψει.
                            τα 47sp και 40sp είναι 2 απο τις αιτήσεις της partner visa που θα αιτηθείς.
                            Διάβασε το μήνυμα 303 εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...6/index31.html
                            Εσύ θα πας πρώτος,εννοείς με τουριστική?
                            Την αίτηση για την partner θα την κάνεις στο Βερολίνο ή στην Αυστραλία
                            Family - Visas & Immigration
                            Αν την κάνεις στο Βερολίνο είναι αυτή
                            Partner Visa: Offshore Temporary and Permanent (Subclasses 309 and 100)
                            Αν την κάνεις στην Αυστραλία είναι αυτή
                            Partner Visa: Onshore Temporary and Permanent (Subclasses 820 and 801)

                            Good Luck
                            Καλημέρα παιδιά,
                            Εννοώ οτι θα είναι sponsor η γυναίκα μου που έχει την υπηκοότητα.Νομίζω οτι πρέπει να ετοιμάσω τα 47sp και 40sp και μόλις εγκριθούν να πάω για μόνιμη εγκατάσταση αλλά να πάω πρώτος εγώ.Η γυναίκα και τα παιδιά θα ακολουθήσουν μετά από κάνα χρόνο.Παρακαλώ ενημερώστε με αν δεν έχω καταλάβει καλά και ποιά είναι η σωστή διαδικασία.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by chrisan1 View Post
                              Καλημέρα παιδιά,
                              Εννοώ οτι θα είναι sponsor η γυναίκα μου που έχει την υπηκοότητα.Νομίζω οτι πρέπει να ετοιμάσω τα 47sp και 40sp και μόλις εγκριθούν να πάω για μόνιμη εγκατάσταση αλλά να πάω πρώτος εγώ.Η γυναίκα και τα παιδιά θα ακολουθήσουν μετά από κάνα χρόνο.Παρακαλώ ενημερώστε με αν δεν έχω καταλάβει καλά και ποιά είναι η σωστή διαδικασία.
                              Αντε βρε παιδιά.Έχω ξεροσταλιάσει μπροστά στον υπολογιστή περιμένοντας μια απάντησή σας.Αν έχω sponsor τη γυναικα μου (ζούμε εδώ στην Ελλάδα εξαρχής,απλώς γεννήθηκε Αυστραλία και έχει την υπηκοότητα) μπορώ να φύγω πρώτος εγώ και εκείνη μαζί με τα παιδιά να έρθουν μετά από κάνα χρόνο;

                              Comment

                              Working...
                              X