Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12
    Απ' ότι ξέρω, είναι διάκριση να ζητάς για ηλικία. Αυτό το κάνουν στην Ελλάδα,δεν περίμενα να το δω και στον Καναδά!

Γεια σας, θα ήθελα λίγη βοήθεια από όποιον ξέρει και θέλει να βοηθήσει. Μένω στη Γερμανία με την οικογένειά μου και σκεφτόμαστε να πάμε Καναδά σε 2 χρόνια -μιας και ξέρουμε ότι θέλει πολύ διαδικασία. Ο πατέρας μου είναι οδηγός φορτηγών και εγώ έχω τελειώσει Logistic. Η μητέρα μου και η αδερφή μου, μπορούν να δουλέψουν είτε logistic είτε σε κάποιο εστιατόριο -δε τη φοβόμαστε τη δουλειά Τα αγγλικά μας δεν είναι και πολύ καλά -η αδερφή μου και η μητέρα μου μιλάνε πιο καλά-, αλλά ακούσαμε πως στο Τορόντο υπάρχει "σύστημα" για να μάθουμε. Κατά πόσο είναι εύκολο να βρούμε δουλειά εκεί ή έστω ο πατέρας μου για αρχή; Όποιος έχει κάποια πληροφορία παρακαλώ ας απαντήση.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στον Καναδά
    Από αντρικος in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 602
    Τελευταίο Μήνυμα: 26.09.2018, 09:56
  2. ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ.
    Από Panvdlp in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.04.2017, 11:19
  3. METΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ
    Από faly in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.03.2016, 12:54
  4. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΙΒΩΤΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ
    Από jack83 in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 30.01.2015, 02:19
  5. Τεχνικοι Η/Υ και μεταναστευση στον Καναδα..
    Από chrisp79 in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30.08.2012, 11:21

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like