Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

    Καλημερα!εχουμε 2 παιδακια,το ενα 11 μηνων και το αλλο 3 ετων.εχω παρει καποιες πληροφοριες μεσα απο το forum,αλλα εχω αποριες!οι κρατικοι σταθμοι ποιες περιοδους κλεινουν,τι ωρες λειτουργουν,οι εγγραφες γινονται ολο τον χρονο η' καποια συγκεκριμενη περιοδο,ποια ειναι τα κριτηρια εγγραφης,ποσο πληρωνουμε;;;;Σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!

    #2
    Ρέμ δεν ξέρω ακριβώς πώς λειτουργεί το θέμα με τους παιδικούς σταθμούς γιατί δεν το χρειάστηκα μιάς και ο γιός μου είναι μεγάλος πιά.
    Αυτό που ξέρω είναι ότι πρέπει να δουλεύει η μητέρα για να μπορεί να πάει τα παιδιά στον παιδικό σταθμό , και το ποσό που πληρώνεις είναι ανάλογα με το εισόδημα της οικογένειας. Επίσης το ποσό που θα πληρώσει μια οικογένεια εξαρτάται και απο τον δήμο που διαμένει. Τώρα για τις ώρες και τις ημέρες λειτουργίας δεν ξέρω θα ρωτήσω για περισσότερες πληροφορίες.
    Το ποσό που πληρώνει μία οικογένεια με 2 παιδιά και με εισόδημα περίπου 32.000 κορώνες πληρώνεις για τον παιδικό σταθμό περίπου 1600 κορώνες .
    Εδώ είναι και μία ιστοσελίδα στο ιντερνετ για τους παιδικούς σταθμούς , είναι στα σουηδικά γιαυτό βάλε το google για μετάφραση.
    Οποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας συμπληρώσει .
    Dagisavgift - F
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #3
      ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΗΝ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ !
      Här hittar du förskolor i Stockholms stad. 
      (Πάτα εδώ !Hitta och jämför förskolor !)
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment

      Working...
      X