Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - jimathens

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Μπραβo Jim....σου ευχομαι τα καλυτερα...τη δευτερα γραφω...δεν εχω διαβασει ομως....

    Comment


      #32
      μπραβο παντα ειτυχιες σας ευχομαι

      Comment


        #33
        Originally posted by ΜΑΙΡΗ View Post
        Jimathens , σου εύχομαι φίλε μου τα καλύτερα !!!

        Να σου έρθουν όλα καλά !!!!

        jim, είχα διαβάσει παλιότερα εδώ μέσα στο patriotaki, ότι μπορώ να ανοίξω TFN από Ελλάδα, αλλά δεν μπορώ να το βρώ που είναι καταχωρημένο....
        Μπορείς να μου γράψεις σε πιό site να μπώ ? ?
        Δεν νομίζω να μπορείς, θυμάμαι οτι είχα προσπαθήσει και γω αλλά δεν γίνεται, ζητάει να είσαι εδώ....μην βιάζεσαι θα το κάνεις ηλεκτρονικά μόλις φτάσεις.
        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

        Comment


          #34
          Τζιμ πολυ ενημερωτικη η ανταποκριση σου και σευχαριστουμε θερμα για τις πολυτιμες πληροφοριες αλλα και τις συμβουλες!Μακαρι ολοι οι πατριωτες να γραφουν με τετοιες σημαντικες, για μας που ειμαστε ακομα ελλαδα, λεπτομερειες.Καλη αρχη στην καινουρια σας ζωη!

          Comment


            #35
            Καλημερα. Εισαι απο τους πολυ τυχερους οσο αφορα το θεμα συγγενεις απο οτι διαβασα και σου ευχωμαι να ειναι παντα ετσι.Εγω μενω στην Μελβουρνη ειμαι μονιμος κατοικος ημουν εδω πριν πολλα χρονια και ειχα ζησει στην αδελαιδα για 5 μηνες μεσα στην πολη.Γενικα εχεις δικιο ομως οι παλοιοι ελληνες στην πλειοψηφια τους γιατι υπαρχουν και οι εξερεσεις δεν βοηθουν και δεν ειναι φιλικοι με το νεο κυμα ελληνων μεταναστων.Εχω δει απο πολλους παλοιους να εκμεταλευονται τους νεους παρα πολυ , και λυπαμαι πολυ για αυτο.Ευχωμαι τα καλυτερα σε ολους τους νεους μεταναστες και αν μπορουμε να βοηθουμε οποιον εχει αναγκη.Την πατριδα μας δεν πρεπει να την ξεχναμε ποτε εχεις δικιο γιατι σαν την ελλαδα δεν ειναι καμια χωρα.Μια και εμαι απο την κρητη θα πω << ενα ταξιδι ειναι η ζωη και θελει μια πυξιδα φωλιαζει μεσα στην καρδια και λεγεται ελπιδα!! >> και << εχει καημους η ξενιτεια σαν μπορα απο χαλαζι μα οι ελληνες αντεχουνε τιποτα δεν τους σκιαζει!! >> ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!

            Comment


              #36
              Είναι λυπηρό που διαβάζω τόσο συχνά για ανθρώπους που έχουνε κακές εμπειρίες από συγγενείς. Να παραθέσω και την περίπτωση των δικών μου συγγενών που όταν πριν ένα χρόνο πήγε η αδερφή μου στην Αυστραλία την αγκαλιάσανε όλοι κατ'ευθείαν. Ακόμα και άνθρωποι που την είχανε δει μία ή καμμία φορά στη ζωή τους. Το λέω για να φαίνονται και τα καλά.

              Comment


                #37
                Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια...
                Εύχομαι σε όλους μας πάνω απ'όλα να έχουμε Υγεία κ Καλή Τύχη...!!!


                υ.γ. κάθε νέα πληροφορία θα την γράφω για να ενημερώνεστε όσο το δυνατόν περισσότερο...!!!
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  #38
                  Γεια σου ρε τζιμυ αρχοντα τα καταφερες!!!!!!
                  Better Think twice instead once

                  Comment


                    #39
                    Έχω μάθει στην ζωή μου να παλεύω... κ ο Βρεγμένος δεν φοβάται την βροχή...!!!

                    Ελπίζω να τα καταφέρω...!!!

                    Τύχη μου
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #40
                      Oλα καλά θα πανε και εκανες την σωστη κινηση ,οπως ειχαμε πει
                      Καλη τυχη ,μεσα απ την καρδια μου ,σου ευχομαι! θα περιμενω καλά νεα ,οπως κι ολα τα φιλαρακια εδω μεσα!

                      Aυτη ηταν η σωστη κινηση .

                      υ.γ εν τω μεταξυ ,μολις καταθεσει ο δικηγορος την αιτηση της partner visa και ερθει ειδοποιηση απ το immi ,θα μπορεις και να δουλεψεις ,οπως ξερεις ,πια οτι ισχυει για τις αιτησεις απο 24/11/12 και μετα. Kι αυτο ειναι καλο .Ουτε χρειαζεται να ζητας εξαιρεση για να δουλεψεις και θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις στα εξοδα .
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #41
                        Καλημέρα - καλησπέρα σε όλα τα πατριωτάκια γνωστά κ άγνωστα.
                        Σήμερα το πρωί ο Δικηγόρος κατέθεσε τα χαρτιά μου κ την αίτηση για την Partner Visa (Subclass 801).
                        Το απόγευμα στις 4 μμ πήγα στο γραφείο του να μάθω τι έγινε κ αφού με κέρασε καφέ μου έδωσε 4 χαρτιά που γράφουν:


                        Ότι μου έδωσαν την BRIDGING VISA κ με Visa Conditions: NIL δηλ. Δικαίωμα Εργασίας...!!!

                        Από σήμερα μπορώ να δουλέψω....!!!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #42
                          Μπράβο !!!! Μπράβο jim !!!

                          Comment


                            #43
                            ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              #44
                              Αντε με το καλό !!!
                              Χαιρόμαστε ολοι που ένα ενα τα πατριωτάκια βρίσκουν το δρόμο τους και βλέπουν το αύριο με αισιοδοξία και προοπτική.

                              Μπράβο για άλλη μια φορά.
                              Think before you driving@world.......

                              Comment


                                #45
                                ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Τζιμακο ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ^^ πολύ χάρηκα , με το καλό και από εδώ και πέρα μόνο τέτοιες χαρές να πέρνετε , στην αρχή που διάβασα το προηγούμενο σου ποστ στεναχωρηθηκα για όλα αυτά που πέρασες και για όλο το άγχος που είχες, αλλά πάααααααααανε αυτά μείνανε πισω τώρα με τα καλά τα νεάκια μπράβο και πάλι καλή αρχή στον επαγγελματικό τομέα ^^
                                Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                                Comment

                                Working...
                                X