Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 81
    Καλή αρχή.
    Στην αρχή πιθανόν να είναι ώς ένα βαθμό δύσκολα, αλλά :

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leyteris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό κουράγιο για τις δύσκολες μέρες που έρχονται με σκοπό όμως να ζήσετε τις
    επόμενες καλύτερα...τα αγαθά κόποις κτώνται...
    Έτσι ακριβώς είναι.

Καλή αρχή Άννα!

Καλη τυχη σε οτι κι αν κανετε.Ολα να σας ερθουν βολικα

Μπράβο.Καλό ταξίδι. Άντε να σιγά-σιγά να αυξήσουμε και άλλο τον πληθυσμό της Μελβούρνης!
    A journey of a thousand miles begins with a single step.

Καλημέρα Άννα!!! Έλεγα μήπως βρισκόμασταν & σου έδινα τις ευχές από κοντά, αλλά τελικά δεν θα γίνει η συνάντηση βλέπω.....Δεν πειράζει ίσως τύχει να γνωριστούμε κάτω..... καλό σας ταξίδι λοιπόν, καλή δύναμη για τη συνέχεια!!! μακάρι τα καλύτερά σας όνειρα, να είναι η χειρότερη κατάσταση που θα βρείτε εκεί..... Καλή αρχή!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

Banned
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FarfyFfs Εμφάνιση μηνυμάτων

Τον Αύγουστο λοιπόν μιας και έχουμε πάρει ήδη την απόφαση για Αυστραλία ήρθα σε επαφή με το θείο μου (αδερφός του παππού μου) ο οποίος ήταν Ελλάδα στο χωριό μας επάνω Καστοριά μαζί με τη γυναίκα του. Με το θείο αυτό να σημειώσω πως είχαμε πολλή καλή σχέση και πολλή συχνή, κάθε καλοκαίρ ερχόνται Ελλάδα και μένουν για τουλάχιστο 3 μήνες, έχουμε φιλοξενήσει πολλές φορές και τα παιδιά του με τις γυναίκες τους, δηλαδή θέλω να πώ ότι δεν ήταν έεεενας θείος ξεχασμένος στα ξένα που τον θυμήθηκα ξαφνικά επειδή θέλω να φύγω από Ελλάδα. Το αστείο έιναι πως αυτός με παρότρυνε αρχικά για Αυστραλία. Και εκεί αρχίσανε οι κλασικές κλισέ ατάκες που λίγο πολύ όλοι τις έχουμε ακούσει από ένα συγγενή "θα σε βοηθήσω μην στεναχωριέσαι" "εγω είμαι εδώ για ότι θέλεις " κου του λου. Τεσπά με τα πολλά αφού μου έταξε λαγούς με πετραχίλια, και έχω μπει εγω στη διαδικασία έρευνας για το Σιδενυ μιας και εκεί μένει και θα πηγαίναμε αρχικά στο σπίτι του για το πρώτο διάστημα, μετά από 3 εβδομάδες περίπου με παίρνει τηλέφων και αρχίζει να μου τα μασάει και το κορυφαιότατο όλων πηγε να με βγαλει τρελλή εμένα και άλλα 10 άτομα που ήταν παρόντες στην κουβέντα, ότι και καλά δεν είπε ποτέ οτι θα βοηθήσει. Όπως είχα πει και σε ένα παλιότερο ποστ μου, δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να σε βοηθήσει , αν δεν κουνήσεις μονος χέρια πόδια μην περιμένεις προκοπή. Αυτό που μου την έδωσε ήταν όλες οι αεριτζίδηκες φαμφαρολογίες που ξέρασε το στόμα του. Αν έλεγε από την αρχή όχι δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά αυτό με την έδωσε. Μάλλον δεν πίστευε ότι θα το κάνω, όταν κατάλαβε ότι το εννοώ εκεί έκανε και πίσω. τεσπά δεν βαριεσαι, καλύτερα που έγινε νωρίς, παρά να έφτανα Αυστραλία και να με περίμενε αυτή η έκπληξη.
    Γιατί δεν τον ρωτάς τι τον έκανε να αλλάξει γνώμη; Για να βελτιώσετε τη σχέση σας αφού είχατε ανέκαθεν επικοινωνία

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο random Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν τον ρωτάς τι τον έκανε να αλλάξει γνώμη; Για να βελτιώσετε τη σχέση σας αφού είχατε ανέκαθεν επικοινωνία
    Γιατί ξέρω, η θεία μου :p κ όταν η γυναίκα βαράει το χέρι στο τραπέζι ο άντρας κάθεται σουζα :D

Παιδιά να είστε καλά όλοι για τα καλα σας λόγια, εύχομαι αν ερθει ησ τιγμή που όλοι μας θα έχουμε πετύχει τα βέλτιστα που θα μας ικανοποιούν στην καθημερινότητα μας.

Banned
    Βοήθεια είναι και το να σου δώσει κάποιες κατευθυντικές επεξηγήσεις για το πως λειτουργούν τα πράγματα εκεί. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να σε φιλοξενήσει.

Γιατί ξέρω, η θεία μου :p κ όταν η γυναίκα βαράει το χέρι στο τραπέζι ο άντρας κάθεται σουζα :D
    Ενδιαφέρον :P

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο random Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοήθεια είναι και το να σου δώσει κάποιες κατευθυντικές επεξηγήσεις για το πως λειτουργούν τα πράγματα εκεί. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να σε φιλοξενήσει.

Ενδιαφέρον :P
    Δεν κάθισα να αναλύσω όλα τα παρελκόμενα και δε θέλω να σου πω την αλήθεια, το αποτέλεσμα ήταν αυτό και επειδή επακολούθησαν κ άλλα απλά δεν ασχολήθηκα, και ούτε θέλω τη βοήθεια τους οποιαδήποτε μορφής, έστω και πληροφορίες γιατί μετά είναι εις θέση να λένε πως μας στρώσανε και κόκκινα χαλιά και γίνανε κ χίλια κομμάτια. Δε βαριέσαι, καλύτερα μόνοι μας.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση - jimathens
    Από jimathens in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 525
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.11.2017, 09:43
  2. Ανταπόκριση Σοφι
    Από Σοφι in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.04.2014, 16:27
  3. Ανταπόκριση - charm_quark
    Από charm_quark in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 07.11.2013, 15:51
  4. Ανταπόκριση - dimhal
    Από dimhal in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.04.2013, 02:15
  5. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 16:23

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like