Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χαιρετισμούς από Αυστρία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χαιρετισμούς από Αυστρία

    kalispera sas orea parea! sas parakolutho edo ke kaboso kero ke thelo na sas doso ta sigaritiria gia to site! opios xriazete prirofories fia germanifones xores na ton voithiso afu meno edo ke 22 xronia stin afstria! filia ke xeretismus!!! ( to epagelma mu ine psixologiki simvulos stin proto/ devterovathmia ekpedvsi!)

    #2
    Είναι σπουδαίο να βλέπεις ανθρώπους χωρίς να έχουν κάποιο προσωπικό όφελος να προσφέρονται να βοηθήσουν άλλους ανθρώπους! Σε ευχαριστούμε πολύ Ματίνα!

    Comment


      #3
      Καλημέρα - καλησπέρα Ματίνα καλώς ήρθες στην παρέα μας κ να είσαι πάντα καλά...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #4
        Ματινα αν μπορεις πες μας για τις συνθηκες που επικρατουν τωρα στην Αυστρια σχετικα με δουλειες και προοπτικες.Κανω εδω και 2 μηνες εντατικα γερμανικα και το σκεφτομαι σοβαρα να ψαξω για δουλεια εκει.Εσυ σε πολη μενεις?

        Comment


          #5
          se euxaristoume poli Matina. perimenoume na mas doseis plirofories. i austria einai apo tis xores pou mporoun na sou dosoun douleia pisteuo. kano k ego germanika kai elpizo gia to kalitero!

          kalos ir8es stin parea

          Comment


            #6
            kalo meshmerh se olous vaso apo monaxo.sas parakoloutho edo kai enea mhnes prin erthoume akoma germania me boithisate polh sas efxaristo olous

            Comment


              #7
              Καλησπερα !Σκεφτομαι κ εγω σοβαρα να μεταναστευσω στην Αυστρια ηδη εχω αρχισει να μαθαινω γερμανικα.Θα με βοηθουσατε πολυ να μου λεγατε πληροφοριες σχετικα με τη ζωη στην Αυστρια κ τι συνθηκες επικρατουν εκει π.χ.μισθους,δουλειες,ενοικια.Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για μονιμη διαμονη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

              Comment


                #8
                Γειά και απο εμένα.
                Πρόσφατα είχα μια συνέντευξη για δουλειά στην Αυστρία. Δυστυχώς δεν τελεσφόρησε... however I keep looking.
                Συνεπώς οποιαδήποτε πληροφορία για Αυστρία (συνθήκες διαβίωσης κλπ) ευπρόσδεκτη στο νήμα...

                Comment


                  #9
                  Καλησπέρα! Έχω αποφασίσει και γω να μεταναστεύσω Αυστρία απλά θέλω να πάω περίοδο που αρχίζουν και αυτά τα σχολεία-φροντιστήρια για τη γλώσσα? Ξέρει κανείς πότε αρχίζουν? Ευχαριστώ!

                  Comment

                  Working...
                  X