Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γεια απο Sydney!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γεια απο Sydney!!!

    Τα χαιρετίσματα μου σε όλους σας απο το Sydney όπου βρίσκομαι εδω και εναν μήνα!
    Τουριστική βίζα και άγιος ο Θεός...!

    #2
    alex81 καλημέρα,
    μέσα στον Ιούλιο ερχόμαστε και εμείς στο Sydney, σε παρακαλώ πές μου τις εντυπώσεις σου από εκεί !!!
    Και τα θετικά αλλά και τα αρνητικά....Παιδιά δεν έχουμε ακόμα οπότε θα αντέξουμε... Πές μου τα νέα σου !!

    Comment


      #3
      Originally posted by Alex81 View Post
      Τα χαιρετίσματα μου σε όλους σας απο το Sydney όπου βρίσκομαι εδω και εναν μήνα!
      Τουριστική βίζα και άγιος ο Θεός...!
      γεια σου Αlex81!διαβασα και τα παροηγουμενα σου posts ,γιατι εγραψες για τουριστικη βιζα ...τί να πω....και άγιος ο Θεός θα ευχηθω κι εγω αν και θελει και κατι περισσοτερο απο ευχες σε τετοιες περιπτωσεις. Εχεις βρει καποια ακρη;ως προς ποιες βιζες μπορεις να ζητησεις απο κει και τις προϋποθεσεις ;
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #4
        Originally posted by Alex81 View Post
        Τα χαιρετίσματα μου σε όλους σας απο το Sydney όπου βρίσκομαι εδω και εναν μήνα!
        Τουριστική βίζα και άγιος ο Θεός...!
        όλο το πάτερ ημών χρειάζεται εδώ...
        Good Luck, mate!

        Comment


          #5
          Originally posted by australian View Post
          όλο το πάτερ ημών χρειάζεται εδώ...
          Good Luck, mate!
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            #6
            Originally posted by vertigo View Post
            γεια σου Αlex81!διαβασα και τα παροηγουμενα σου posts ,γιατι εγραψες για τουριστικη βιζα ...τί να πω....και άγιος ο Θεός θα ευχηθω κι εγω αν και θελει και κατι περισσοτερο απο ευχες σε τετοιες περιπτωσεις. Εχεις βρει καποια ακρη;ως προς ποιες βιζες μπορεις να ζητησεις απο κει και τις προϋποθεσεις ;
            Σε ευχαριστώ πολύ vertigo,να'σαι καλα!
            Άκρη για δουλειά δεν έχω βρει ακόμα δυστυχως...ειμαι μαθηματικος παρεμπιπτοντως..(και μουσικος σαν δευτερο επαγγελμα)
            Δύσκολα τα πράγματα κι εδώ...μένω σε έναν θειο μου οποτε ευτυχως δεν εχω θεμα με την διαμονη προς το παρον.
            Οσο για τις βιζες..αν δεν βρω sponsor για 457 (που αρχιζω να καταλαβαίνω ότι ειναι ψιλοαδυνατο) η μονη αλλη εναλλακτικη ειναι φοιτητικη για να κανω ενα χρονο ενα course of education ωστε να μπορω μετα να βρω πιο ευκολα δουλεια. Και σε αυτην την περιπτωση ομως θα χρειαστω casual work για να πληρωνω τα διδακτρα...

            Comment


              #7
              Originally posted by australian View Post
              όλο το πάτερ ημών χρειάζεται εδώ...
              Good Luck, mate!
              Ευχαριστώ πολύ!!!!

              Comment


                #8
                Originally posted by australian View Post
                όλο το πάτερ ημών χρειάζεται εδώ...
                Good Luck, mate!
                Εγώ θα προσθέσω ακόμη ότι χρειάζεσαι κ ολόκληρη την Βίβλο...!!!
                Σου εύχομαι καλή τύχη.... κ
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Alex81 View Post
                  Σε ευχαριστώ πολύ vertigo,να'σαι καλα!
                  Άκρη για δουλειά δεν έχω βρει ακόμα δυστυχως...ειμαι μαθηματικος παρεμπιπτοντως..(και μουσικος σαν δευτερο επαγγελμα)
                  Δύσκολα τα πράγματα κι εδώ...μένω σε έναν θειο μου οποτε ευτυχως δεν εχω θεμα με την διαμονη προς το παρον.
                  Οσο για τις βιζες..αν δεν βρω sponsor για 457 (που αρχιζω να καταλαβαίνω ότι ειναι ψιλοαδυνατο) η μονη αλλη εναλλακτικη ειναι φοιτητικη για να κανω ενα χρονο ενα course of education ωστε να μπορω μετα να βρω πιο ευκολα δουλεια. Και σε αυτην την περιπτωση ομως θα χρειαστω casual work για να πληρωνω τα διδακτρα...
                  σαν φοιτητης ,20 ωρες την βδομαδα , μπορεις να δουλευεις ,νομιμα...Μπορεις να δεις κι εδω,στο thread του australian , λεπτομερειες σημαντικες,αν δεν τις εχεις δει ,ηδη,που το πιθανοτερο να τις εχεις δει.Ειδικα το post 4 ,ειναι πολυ σημαντικο και πρεπει να το ακουσει οποιος ενδιαφερεται,ειδικα αν σκεφτεται να καταθεσει την αιτηση απο Αυστραλια και ειναι απο Ελλαδα. Ειδικα τωρα που ''Under GTE-Genuine Temporary Entrant (GTE) requirement- each student must convince the Department of Immigration & Citizenship (DIAC) that they are a “genuine student” who wishes to leave Australia and return to their home country after their studies.In addition,Australia now reserves the right to adjust the visa application category based on world events. For example, currently Spain and Greece are considered “higher risk” than previously due to the economic situation in these countries.''

                  καλη τυχη σου ευχομαι .Mεσα απ την καρδια μου...Παντως διαβαζοντας και τα posts τα σχετικα με φοιτητικες βιζες ,στο φορουμ και ειδικα του australian( οπως τα 332&334 ) ,καταλαβαινω οτι ακομα και να παρει καποιος την βιζα ,το μετά ειναι το δυσκολο....και για να μπορεσει να ανταπεξελθει στα εξοδα(δουλευοντας μονο 20 ωρες την βδομαδα-για νομιμη εργασια μιλαω ,παντα) και για να μπορεσει μετα να παραμεινει στην χωρα..

                  υ.γ οσο για την βιζα 457,διαβαζοντας σημερα το αρθρο που ανεβασε ο australian ,απο τον Νεο Κοσμο, μπαινει φρενο....
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment

                  Working...
                  X