Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταφορά πραγμάτων στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταφορά πραγμάτων στην Αυστραλία.

    Παιδιά σορι που ανοίγω το θέμα , αλλά και τα 2 που βρίσκονται στο ανάλογο subforum είναι κλειστά και εγώ θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη μεταφορά σάκων που έχουν μόνο ρουχισμό μέσα. Θέλω όλο κ όλο να στέιλω 3 σάκους με χειμερινά ρούχα, γιατί φυσικά δεν μου φτάσανε τα κιλά που θα πάρω μαζι μου φεύγοντας με το αεροπλανο. δλδ ούτε μια το 1/3 της παλετας ευρωπαικων προδιαγραφών. Δέχοντια οι μεταφορικές να στείλεις τόσο λιγή ποσότητα? και αν ναι με συμφερει να στειλω τόσο λίγα λέτε? Ξέρετε κάποια που να είναι οικονομική? Αυτά :D
    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

    #2
    Τι τραβάτε και εσείς οι γυναίκες με τα...απαραίτητα! Το παρακάτω link μου το έδωσε εχθές η W.Australian και από ότι λένε στέλνουν οποιαδήποτε ποσότητα ή όγκο.

    .: General Overseas Traffic :.
    A journey of a thousand miles begins with a single step.

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστω πολυ ^^ τωρα ειχα την ευκαιρια να δω το μηνυμα σου.
      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

      Comment


        #4
        Originally posted by manosK View Post
        Τι τραβάτε και εσείς οι γυναίκες με τα...απαραίτητα! Το παρακάτω link μου το έδωσε εχθές η W.Australian και από ότι λένε στέλνουν οποιαδήποτε ποσότητα ή όγκο.

        .: General Overseas Traffic :.


        O!!! w.australian please !!!! he's my sponsor
        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #5
          λοιπόν εγω σήμερα έστειλα με την παρακάτω εταιρεία
          3,15 κυβ
          και μου στοίχισε 380ε
          πολύ καλή τιμή (120 το κυβικό )


          .: General Overseas Traffic :.

          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

          Comment


            #6
            Αθηνά, το κυβικό πόσο περίπου είναι, εγώ τα ξερω με ευρωπαικες παλέτες.
            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

            Comment


              #7
              Αθηνά για πες την διαδικασία εγκιβωτισμού. Δηλαδή σε τι συσκευασίες, τι διαστάσεις, αν υπήρχαν τίποτε περιορισμοί για την παραλαβή από την εταιρεία, αν χρειάζεται κατάλογος με τα περιεχόμενα κλπ. Ξέρω έχεις πολλά στο μυαλό σου αλλά βοήθησε μας. Please,please,please...
              A journey of a thousand miles begins with a single step.

              Comment


                #8
                Originally posted by FarfyFfs View Post
                Αθηνά, το κυβικό πόσο περίπου είναι, εγώ τα ξερω με ευρωπαικες παλέτες.
                Το 1 κυβικο ειναι 1Χ1Χ1 μετρα ( Υψος Χ Πλατος Χ Βαθος )

                Αθηνά για πες την διαδικασία εγκιβωτισμού. Δηλαδή σε τι συσκευασίες, τι διαστάσεις, αν υπήρχαν τίποτε περιορισμοί για την παραλαβή από την εταιρεία, αν χρειάζεται κατάλογος με τα περιεχόμενα κλπ. Ξέρω έχεις πολλά στο μυαλό σου αλλά βοήθησε μας. Please,please,please...
                Σε απλα χαρτοκιβωτια , ( κυριως πενταφυλλα ,καθαρα απο τροφες για να μην εχουν θεμα τυχον τα σκυλια εκει)
                συσκευασαμε την οικοσκευη (και οχι μονο) απο εργαλεια μου και μεχρι και καταδυτικο εξοπλισμο εβαλα μεσα
                εχω κρατησει σε λιστα τι περιεχει η καθε κουτα που πιθανον θα ρωτησουν οι αρχες στην Αυστραλια
                0,50 Χ 0,65 Χ 0,40 ηταν περιπου ηταν περιπου οι διαστασεις των χαρτοκιβωτιων (για να σηκωνονται κιολας)
                και αφου παρεδωσα τα κιβωτια τα μετρησε ποσα κιβωτια (τεμαχια) και μετα τα κυβισε .
                Συμφωνα με την εταιρεια ναυλωνουν σαρανταρι κοντεινερ και βαζουν πολλους "πελατες" μεσα .
                Μου εδωσε τα στοιχεια του πρακτορα και τον κωδικο αποστολης για να επικοινωνησω μαζι του οταν φτασω εκει και
                μολις φυγει το πλοιο θα μου στειλουν μεσω μειλ τα σχετικα παραστατικα
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  #9
                  Η τιμή αυτή είναι η τελική? θέλω να πω περιλαμβάνει παραλαβή από το σπίτι μεταφορά στην αυστραλία αποπαρασίτωση (αυτό που τα ψεδκάζουν όταν πιάνουν λιμάνι ντε) και μεταφορά ξανά στην πόρτα σου στη Μελβούρνη?
                  Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                  Comment


                    #10
                    H τιμη αυτη περιλαμβανει παραδοση στην αποθηκη της εταιρειας ,παραλαβη απο τις αποθηκες στην Μελβουρνης
                    οτι αλλο εξοδο προκυψει (απεντωμοσεις καραντινες ελπιζω να μην χρειαστει )
                    θα με ενημερωσει σχετικα ο εκει πρακτορας
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
                      H τιμη αυτη περιλαμβανει παραδοση στην αποθηκη της εταιρειας ,παραλαβη απο τις αποθηκες στην Μελβουρνης
                      οτι αλλο εξοδο προκυψει (απεντωμοσεις καραντινες ελπιζω να μην χρειαστει )
                      θα με ενημερωσει σχετικα ο εκει πρακτορας
                      σας παρακαλώ πολυ κύριε west συμπληρώστε και αυτό... http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...AF%CE%B1-3162/
                      εάν δεν σας κάνει κόπος
                      ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by kikirikoy View Post
                        σας παρακαλώ πολυ κύριε west συμπληρώστε και αυτό... http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...AF%CE%B1-3162/
                        εάν δεν σας κάνει κόπος
                        ναι κύριε West μη τεμπελιάζουμε...τρέχουμε τώρα!!!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by kikirikoy View Post
                          σας παρακαλώ πολυ κύριε west συμπληρώστε και αυτό... http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...AF%CE%B1-3162/
                          εάν δεν σας κάνει κόπος
                          μπράβο kikirikoy εχτές το έψαχνα και δε το έβρισκα

                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
                            H τιμη αυτη περιλαμβανει παραδοση στην αποθηκη της εταιρειας ,παραλαβη απο τις αποθηκες στην Μελβουρνης
                            οτι αλλο εξοδο προκυψει (απεντωμοσεις καραντινες ελπιζω να μην χρειαστει )
                            θα με ενημερωσει σχετικα ο εκει πρακτορας
                            Και αν εγώ δεν έχω δυνατότητα να τα παραλάβω από την αοθήκη και χρειάζομαι πάααααλι μεταφορική? αναλαμβάνουν να στα στείλουν με εξτρα χρέωση ή θα πρέπει να απευθυνθω σε άλλη εταιρεία (πρηχτης mode on please be patient :p)
                            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                            Comment


                              #15
                              Και αν εγώ δεν έχω δυνατότητα να τα παραλάβω από την αποθήκη και χρειάζομαι πάααααλι μεταφορική? αναλαμβάνουν να στα στείλουν με εξτρα χρέωση ή θα πρέπει να απευθυνθω σε άλλη εταιρεία (πρηχτης mode on please be patient :p)
                              θα πρεπει να τα στειλεις με δικη σου μεταφορικη στην αποθηκη της εταιρειας
                              οταν ρωτησα εγω μου υπεδειξαν καποιον μεταφορεα που συνεργαζονται αλλα στο μεταξυ
                              προσφερθηκε ενας φιλος που ακουγε το περιστατικο και με εξυπηρετησε
                              Οσον αφορα την παραλαβη φανταζομαι θα υπαρχουν μεταφορεις που συνεργαζοντε η θα καλεσεις καποιον δικο σου
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment

                              Working...
                              X