Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σουηδοί!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σουηδοί!!

    Ας γράψουμε εδώ εμπειρίες από τους άντρες στη Σουηδία, μιας και ανοίχτηκε παρόμοιο θέμα για τις Σουηδέζες πρόσφατα, και μιας και με προκάλεσε η Νεομετανάστρια.. Τι εμπειρίες έχετε;; Είναι ψυχροί; είναι ευγενικοι; είναι όμορφοι ή άσχημοι;; Έχουν όλοι ψύχωση με το τρέξιμο και το αδυνάτισμα, ή είναι και πιο χαλαροί;.. Τι παραξενιές έχουν;; hehe..
    To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

    #2
    Αlkohol........

    Comment


      #3
      Originally posted by Georgia9 View Post
      Ας γράψουμε εδώ εμπειρίες από τους άντρες στη Σουηδία, μιας και ανοίχτηκε παρόμοιο θέμα για τις Σουηδέζες πρόσφατα, και μιας και με προκάλεσε η Νεομετανάστρια.. Τι εμπειρίες έχετε;; Είναι ψυχροί; είναι ευγενικοι; είναι όμορφοι ή άσχημοι;; Έχουν όλοι ψύχωση με το τρέξιμο και το αδυνάτισμα, ή είναι και πιο χαλαροί;.. Τι παραξενιές έχουν;; hehe..
      μηπως να κανω copy - paste το κειμενο που εβαλα στις σουηδεζες?

      λιγο πριν ερθω μου ειπαν για μια ελληνιδα που χε μπλεξει με σουηδο και της ειχε ψησει το ψαρι στα χειλη για το ποσο αρνακι θα φαει το Πασχα και ποσα χιλιομετρα θα πρεπει να τρεξει για να το καψει!!!

      και εμενα μου αρεσει η αθληση γενικοτερα αλλα δεν θα παρω και με το ζορι τον ανθρωπο μου για να του καψω το λιπος που εχει!! ελεος!

      προσωπικα δεν εχω παραπονο... οι περισσοτεροι ειναι φιλικοι απεναντι μου.... ακομα και καποιοι που ξυνιζουν...

      παντως απο ολα εχει ο μπαξες!

      Comment


        #4
        Ε καντο μην την πατησει καμια και παρει καναν Σουηδο και μετα δεν θα ξερει τι να τον κανει αν δεν την αφηνει να φαει πανσετες!

        Comment


          #5
          Originally posted by sokratis-salonika View Post
          Ε καντο μην την πατησει καμια και παρει καναν Σουηδο και μετα δεν θα ξερει τι να τον κανει αν δεν την αφηνει να φαει πανσετες!
          εφτασεεε

          Αντρες Σουηδοι :παω τις προαλλες στον γιατρο συναχωμενη στο φουλ, θα μπορουσα να κολλησω οποιονδηποτε!!
          Με βλεπει ο σουηδος νεαρος γιατρος, ουτε το χερι του μου εδωσε, φοβηθηκε τα μικροβια... του λεω στα σουηδικα οτι δεν μιλαω πολυ καλα,με ρωτα απο που ειμαι και του λεω ελλαδα και επειδη δεν μπορουσα να φαω και πολλα πραγματα του ειπα οτι ετρωγα γιαουρτι!
          Τι το θελα! Ποιο μου λεει? Αυτο που εχει 10% λιπαρα, το ελληνικο? Κοντεψα να τρελαθω! Τον ενοχλουσαν τα 10% λιπαρων του γιαουρτιου που εδω πηζει το ματι σου απο τις σως που βαζουνε παντου και τις κρεμες γαλακτος που χρησιμοποιουνε κατα κορον!
          Τσατιστηκα και του απαντησα οτι στη χωρα μου τα γιαουρτια ξεκινανε απο 0% και ανεβαινουνε.... εδω απο γιαουρτια βρισκεις μονο ενα 10% στραγγιστο..

          Ενας αλλος σουηδος μεγαλυτερος σε ηλικια με τον οποιο ανοιξα το ιδιο θεμα "λιπη, γυμναστικη και διατροφη" μου ειπε το εξης: "μπορει να τρωμε ενα σωρο λιπη αλλα τα καιμε στο τρεξιμο!!"
          Ε τρεξτε μες στο καταχειμωνο! Τι να πω!

          δεν ξερω αν θα την πατησει μια ελληνιδα εαν θα παρει σουηδο, το ζητουμενο ειναι πως πρωτα πρεπει να εχουν λυσει τα "θεματα" που κουβαλανε και οι μεν και οι δε....

          Comment


            #6
            Οποτε πατριωτισσες σκεφτειτε το καλα πριν παρετε Σουηδο...Διαβαστε προσεχτικα τα παραπανω.
            Το πατριωτακι σας ενημερωνει πληρες για ολα και δεν εχει καμια απολυτως ευθηνη σε περιπτωση που δεν λαβετε σοβαρα υπ οψιν σας τα παραπανω!
            Οποτε παμε λοιπον.
            Η θα πειτε αντιο σε (γυρους,πανσετες,τουρτες,κατσικακια,γουρουνακια και οτι αλλο περπαταει ) η θα τα τρωτε ελευθερα ολα,(προς θεου ανθρωπος εισαι και εσυ) αλλα μετα θα χει σκληρη γυμναστικη ανεξαρτητως καιρου,αναλογα με το ποσα γραμμαρια φαγατε και το ποσο λιπος ειχε το προιον που εσεις προς ικανοποιηση του στομαχιου σας καταβροχθισατε!

            Comment


              #7
              Originally posted by sokratis-salonika View Post
              Οποτε πατριωτισσες σκεφτειτε το καλα πριν παρετε Σουηδο...Διαβαστε προσεχτικα τα παραπανω.
              Το πατριωτακι σας ενημερωνει πληρες για ολα και δεν εχει καμια απολυτως ευθηνη σε περιπτωση που δεν λαβετε σοβαρα υπ οψιν σας τα παραπανω!
              Οποτε παμε λοιπον.
              Η θα πειτε αντιο σε (γυρους,πανσετες,τουρτες,κατσικακια,γουρουνακια και οτι αλλο περπαταει ) η θα τα τρωτε ελευθερα ολα,(προς θεου ανθρωπος εισαι και εσυ) αλλα μετα θα χει σκληρη γυμναστικη ανεξαρτητως καιρου,αναλογα με το ποσα γραμμαρια φαγατε και το ποσο λιπος ειχε το προιον που εσεις προς ικανοποιηση του στομαχιου σας καταβροχθισατε!
              xaxaxaxaaaa το ξεφτιλίσαμε το θέμααα
              To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

              Comment


                #8
                θα πω την κακια μου αλλα δεν νομιζω οτι απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα..

                ειμαστε πλεον χρεωκοπημενη χωρα..εδω και χρονια..εξω θεωρουν οτι πειναμε και οτι τρωμε σε συσιτια..δεν νομιζω οτι κανεις σουηδος θελει να μπλεξει μ ελληνιδα..θεμα ιματζ...οπως εμεις στην ελλαδα με τις αλβανιδες

                Comment


                  #9
                  Originally posted by meceng View Post
                  θα πω την κακια μου αλλα δεν νομιζω οτι απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα..

                  ειμαστε πλεον χρεωκοπημενη χωρα..εδω και χρονια..εξω θεωρουν οτι πειναμε και οτι τρωμε σε συσιτια..δεν νομιζω οτι κανεις σουηδος θελει να μπλεξει μ ελληνιδα..θεμα ιματζ...οπως εμεις στην ελλαδα με τις αλβανιδες
                  φαντάζομαι και οι σουηδέζες το ίδιο;
                  To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                  Comment


                    #10
                    Ωραιαααααα, και μιας και ηρθαν οι Αποκριες,και μιας και ανοιξανε θεματα πολυ "χαλαρα" γιατι ειμαστε και Ελληνες,ας προσθεσουμε και εμεις κατι.....Λεπον εχουμε και λεμε(τα βαζω για ολους μαζι για οικονομια χωρου)

                    Το τριπτυχο των Σουηδων
                    1>Πινουμε παρα πολυ Αλκοολ
                    2>Αφου ηπιαμε σχεδον οτι υπηρχε στα SB(System Bolaget),πρεπει να τα "καψουμε" αρα......τρεχουμε...παντου,στο δρομμο,στο δρομμο για τη δουλεια,μετα τη δουλεια προς το σπιτι,βγαζοντας το σκυλο.......παντου δεν περπαταμε,τρεχουμε...
                    3>Και εφοσον "καψαμε" το προηγουμενο Αλκοολ...εεεε παμε για το επομενο!!! (Loop)

                    Συνεχιζεται......

                    Comment


                      #11
                      Το τριπτυχο της Σουηδεζας........

                      1> Βλεπουμε στα περιοδικα και στης ταινιες πως ειναι οι υπολοιπες γυναικες ανα την υφηλιο.
                      2>Βαζουμε σαν στοχο λοιπον, να κανουμε τα "παντα" ωστε να μην τους μοιασουμε,απεναντιας σπρωχνουμε τους αντρες προς τα εκει,και εμεις παιρνουμε τη θεση τους(των ανδρων).
                      3>Εφοσον ειμαστε και εμεις ισες και κατι τις παραπανω,απο τους ανδρες,κανουμε οτι αυτοι(φωναζουμε,βριζουμε στο δρομμο,γιουχαρουμε κλπ),φυσικα πινουμε οτι ειναι υγρο και εχει Αλκοολ,και μετα τι?????? φυσικα τρεχουμε να το "καψουμε".......Loop

                      ΥΓ φυσικα ,περα απο την αστεια θεαση της ολης καταστασης,οι διαφορες κουλτουρας,αντιληψης,και αρχων,διαπιστωνονται πολυ ευκολα,αλλα φυσικα δεν ειναι και αγεφυρωτες,γιατι εμεις ειμαστε εδω για να κανουμε μια νεα αρχη,και να βγουμε νικητες!.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by antogeor View Post
                        Ωραιαααααα, και μιας και ηρθαν οι Αποκριες,και μιας και ανοιξανε θεματα πολυ "χαλαρα" γιατι ειμαστε και Ελληνες,ας προσθεσουμε και εμεις κατι.....Λεπον εχουμε και λεμε(τα βαζω για ολους μαζι για οικονομια χωρου)

                        Το τριπτυχο των Σουηδων
                        1>Πινουμε παρα πολυ Αλκοολ
                        2>Αφου ηπιαμε σχεδον οτι υπηρχε στα SB(System Bolaget),πρεπει να τα "καψουμε" αρα......τρεχουμε...παντου,στο δρομμο,στο δρομμο για τη δουλεια,μετα τη δουλεια προς το σπιτι,βγαζοντας το σκυλο.......παντου δεν περπαταμε,τρεχουμε...
                        3>Και εφοσον "καψαμε" το προηγουμενο Αλκοολ...εεεε παμε για το επομενο!!! (Loop)

                        Συνεχιζεται......
                        xaxaxaaaa άρα δηλαδή είναι γερά ποτήρια, τόσο οι σουηδοί όσο κ' οι σουηδέζες..!! χεχε...
                        To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                        Comment


                          #13
                          Καταρχην η Ελλαδα ειναι πολυ συντηρητικη χωρα.. και μετα ποιος σου ειπε οτι στην Ελλαδα ειναι λιγοι αυτοι που συζουν ή παντρευτηκαν αλλοδαπες γυναικες? Προφανως και τις παντρευτηκαν για να μεινουν στην Ελλαδα.. Για τις Αλβανιδες δεν ξέρω αλλα οι περισσοτερες ηρθαν στην Ελλαδα με τους αντρες τους και το ονομα που τους βγηκε ειναι γιατι το 70% της οικονομιας τους εξαρταται απο την Ελλαδα.. Μιλαμε για εισβολη και οχι για μεταναστευση.. και οι Αλβανοι δεν ηρθαν ουτε με πτυχια ουτε με στοιχειωδη παιδεια στην Ελλαδα.. Ατυχες τελειως το παραδειγμα..

                          Το ιματζ που θα τους χαλασει ποιο ειναι ακριβως? Της οικογενειας τους? Στους φιλους τους?

                          Οπως εμεις βλεπουμε τους Σουηδους με τα ξανθα χαρακτηριστικα και τα μπλε ματια και εντυπωσιαζομαστε κατι αντιστοιχο παθαινουν και αυτοι απο μας που εχουμε πιο σκουρα χαρακτηριστικα.. Στη Σουηδια θεωρουν πολυ ομορφο οποιο μωρο εχει καστανα ή μαυρα ματια..

                          Το προβλημα δεν ειναι ουτε πολιτικο ουτε οικονομικο αλλα πολιτισμικο... Ειμαστε τελειως διαφορετικοι λαοι..

                          Προφανως με το κρυο που εχει στη Σουηδια οι ανθρωποι θα καταναλωνουν πολυ αλκοολ και λιπαρα φαγητα.. Γυμναζονται πολυ για να εχουν δυνατο ανοσιοποιητικο.. ειναι κλεισμενοι στο σπιτι τους τον περισσοτερο καιρο και θελουν να ξεσκασουν.. ασχολουνται με την διακοσμηση του σπιτιου τους.. ειναι και πολυ φυσιολατρες και αγαπανε τα ζωα.. Πιστευω οτι οποιος και να παει να μεινει στη Σουηδια τις ιδιες συνηθειες θα αποκτησει.. Δεν μου φαινονται παραξενα αυτα..

                          Comment


                            #14
                            η προσωπικη μου αποψη.....μετα απο ενα + χρονο εδω...εχοντας γνωρισει πολλους...ακομα και ατομα που ξερω χρονια...
                            ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...δεν κανουν ευκολα φιλους...
                            δεν παει να κερνας και να κανεις τραπεζια...
                            δεν θα παρουν καν ενα τηλεφωνο να δουν τι κανεις...
                            ακομα και για τις οικογενιες τους δεν ενδιαφερονται...

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by saetron View Post
                              η προσωπικη μου αποψη.....μετα απο ενα + χρονο εδω...εχοντας γνωρισει πολλους...ακομα και ατομα που ξερω χρονια...
                              ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...δεν κανουν ευκολα φιλους...
                              δεν παει να κερνας και να κανεις τραπεζια...
                              δεν θα παρουν καν ενα τηλεφωνο να δουν τι κανεις...
                              ακομα και για τις οικογενιες τους δεν ενδιαφερονται...
                              Καλημέρα! ίσως θέλουν το χρόνο τους να ανοιχτούν και να εμπιστευτούν τον άλλο, και ειδικά αν αυτός προέρχεται από μια άλλη χώρα, με διαφορετική κουλτούρα, συνήθειες κλπ.. Και εμείς το ίδιο δεν κάνουμε εδώ, στους ξένους;.. Βέβαια μπορεί να είναι και καθαρά θέμα ανθρώπου, μπορεί να μη λειτουργούν όλοι έτσι..
                              To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                              Comment

                              Working...
                              X