Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - sotiris th.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανταπόκριση - sotiris th.

    Ενα χρονο πριν αυτο ηταν ονειρο!!!
    Φυσικα δεν ηξερα αν θα πραγματοποιηθει ποτε!!!
    Μετα απο πολυ διαβασμα και πληροφοριες απο το "Πατριωτακι" αλλα και ψαξιμο στο ιντερνετ,παιρνω την μεγαλη αποφαση:
    Να παω στην αυστραλια με φοιτητικη βιζα και με δικαιωματα, φυσικα, εργασιας ,20 ωρες την εβδομαδα και στις διακοπες πληρες ωραριο.
    Ειναι Αληθεια οτι ειχα πολλους και μεγαλους ενδιασμους αλλα και μια μεγαλη επιθυμια να το προσπαθησω!!!
    Λοιπον 5/2 ωρα 10,30 το βραδυ ωρα Ελλαδας και 6/2 και 7,30 ωρα Αυστραλιας μου εγκρινεται η Βιζα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μετα ετοιμασιες !!τι να πιασεις και τι να αφησεις!!!! Τα πραγματα πολλα τα κιλα λιγα!!!! Τελος παντων,μετα το τελευταιο χουνερι στο "Ελευθεριος Βενιζελος" επιβιβαζομαι στις 7/3/2013 και ωρα 15,00 στο αεροπλανο!!!!!!!!!!
    Δεν το πιστευω!!!!!Οταν ξεκολησαν οι τροχοι του αεροπλανου τοτε ειπα : !!!!!!!!!!! Εγινε!!!!!!!!!!!!!
    Αμπου Νταμπι,και μετα...................
    Ανακαλυπτω την καμερα του αεροπλανο που δειχνει προς τα κατω και απολαυσα τον Ωκεανο και τα συνεφακια απο πανω!!!
    Ωρα 7 πρωινη στις 8/3 του 2013 περναω απο τον ωκεανο στη γη της Αυστραλιας!!!!!!!!!!!
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

    #2
    Μη μας το κόβεις για διαφημήσεις!!!! Σαν τα κανάλια!!!! Πάνω στο καλό!!!!! Περιμένουμε τη συνέχεια με αγωνία!!!!
    (ελπίζω να μην είναι μόνο εβδομαδιαία η εκπομπή!!! )
    Πάντως σας ακούω πολύ χαρούμενο Κε Σωτήρη & αυτό είναι σίγουρα πολύ ευχάριστο!!!!
    Μακάρι να είναι και η συνέχεια τόσο καλή όσο η αρχή της νέας ζωής σας!!!
    Περιμένουμε νέα!!!!
    Καλό κουράγιο και καλή δύναμη!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

    Comment


      #3
      Συνειδητοποιω ακομα μαι φορα, οτι φθανω-ειμαι, Αυστραλια!!!!!!!!!!!!Ναι ειμαι!!!!! Υπομονη, λιγη κουραση, και...... στις 19,30 βλεπω την Μελβουρνη!!!!!
      Στις 19,45 βγαινω στο αεροδρομιο!!!!
      Οι υπευθυνοι αψογοι, ευγενεστατοι, τοτε επαθα την πρωτη μου πλακα και.... μου εφυγε η κουραση!!!!
      Στο αεροδρομιο ηταν η Θαλεια και ο Γιωργος !!!!! Να τους εχει ο Θεος καλα!!!!!με πηγανε στο σπιτι που μενω οπου γνωρησα τον συγκατοικο μου!!
      Να ειναι καλα!!!!
      Ξυπνω την επομενη στις 9 το πρωϊ αν και αργησα απο την χαρα να κοιμηθω και τι βλεπω!!!! Το σπιτι διπλα στην Θαλασσα !!!!
      Ε,φυσικα μετα απο 2 ωρες πηγα για μπανιο!!!!! Δεν βρισκω λογια !!! την επομενη παλι μπανιο μεχρι να χαλασει ο καιρος μετα απο 4 μερες!!!!
      Στο πρωτο μπανιο βρηκα μια οικογενεια ελληνων και τους ρωτησα που υπαρχει Εκκλησια!!Την επομενη εκλησιαστηκα στον Ιερο Ναο των Παμεγιστων Ταξιαρχων στο Park Dale, οπου πηγα περπατωντας 7 χιλιομετρα μετα ποδια.Η εμπειρια ηταν αξεχαστη,στοδρομο συναντουσα ανθρωπους καθε ηλικιας να γυμαναζονται (τρεξιμο, περπατημα) που με χαιρετουσαν ευγενικα ,και μετα στην Εκκλησια!!!
      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

      Comment


        #4
        Ε εκει δακρυσα!!!! Δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα η ατμοσφαιρα απο την Ελλαδα!!! Ο Ναος γεματος απο κοσμο που συμμετειχαν με κατανυξη στις ιερες ακολουθειες!!!
        Μετα την επομενη στη Μελβουρνη!!!!! πραγματικα The place to be!!! Ο ορισμος της πολης !!!!!! Τις πρωτες μερες με ολα αυτα που εζησα δεν πιστευα αυτο που που μου συμβαινει!!!!!Νομιζα οτι ονειρευομαι !!!!! Την Δευτερα αργια !!!!! και καλεσμενος πηγα στα παιδια που με πηραν απο το αεροδρομιο οπου περασα μια ακομη υπεροχη μερα !!!!Τους Ευχαριστω και παλι!!!!!!
        Εδω θα τελειωσω προς το παρον την ανταποκριση μου!!!ηδη εγραψα παρα πολλα.Υποσχομαι ομως να επανελθω!!!
        Και εχω πραγματικα πολλα ακομα να πω!!!
        Ευχαριστω το Θεο που με αξιωνει να ζω αυτα τα ωραια πραγματα!!!!Νομζω οτι ζω σ'ενα Κοσμο "μαγικο"!!!Ευχομαι να παει καλα σε ολους μας οσους εχουμε κανει αυτο το μεγαλο βημα!!!!
        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το ευχομαι απο καρδιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

        Comment


          #5
          ΆΝΤΕ ΒΡΕ ΣΩΤΗΡΑΚΟ

          θα τα πούμε σύντομα απο κοντά

          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

          Comment


            #6
            ΕΥΓΕ και ΞΑΝΑ ΕΥΓΕ ΛΑΜΠΡΕ ΝΕΕ
            χαχαχαχαχχχχχχχ
            Συγχαρητηρια για την ανταποκριση



            (περιγραφικος με τον δικο σου χειμαρωδη τροπο )
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #7
              θελω απο καρδιας να ζητησω συγνωμη, αλλα με το ποστ το σχετικο ειχα ενα μεγαλο θεμα,γιαυτο το εστειλα και με δοσεις
              Θελω να ευχαριστησω τους West Australian και Aussie γιατην μεγαλη τους βοηθεια !!!!!!
              Θελω να με συγχωρησουν Admin και Moderators αν εκανα κατι λαθος οπως επισης να μου σβυσουν το Θεμα:
              Ανταποκριση απο την Αυσταλια Sotiris Th.
              Το εβαλα με κεφαλαιο στην προσπαθεια μου να κανω ενα νεο θεμα μηπως και μπορεσω να δημοσιευσω εκει ολοκληρο το ποστ!!! Τε.σπα. τελος καλο ολα καλα!!!! Οπως ειπα και πριν
              Θα επανελθω!!!!!
              θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

              Comment


                #8
                Σας Ευχαριστω πολυ παιδια aussie και W.AUSTRALIAN και σας περιμενω να ανταμωσουμε στο:
                The Place to Be!!!!
                θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                Comment


                  #9
                  εύχομαι τα καλύτερα...και όλα σου τα όνειρα να πραγματοποιηθούν !!!καλως ήρθες στην Μελβούρνη Σωτήρη
                  ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                  Comment


                    #10
                    Σωτήρη το λίγο που σε γνώρισα δείχνεις ένας άνθρωπος με όνειρα. Εύχομαι να σου πραγματοποιηθούν!
                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      #11
                      Μπράβο Σωτήρη Πολύ χαίρομαι που τα κατάφερες να πραγματοποιήσεις ένα όνειρό σου !!
                      Σου εύχομαι τα καλύτερα !!
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        #12
                        Φιλε Σωτηρη σου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα δεξια να εχεις μονο χαρες.Σε ολα τα παιδια απο εδω στο φορουμ και σε ολα αυτα που προσπαθουν να απεγκλωβιστουν απο την μηζερια θα ευχηθω καλη τυχη και με χαμογελα.Τωρα για τους υπευθηνους και μη στο φορουμ αυτο να ειστε σιγουροι οτι με τις πληροφοριες και την βοηθεια σας δινετε πολυ χαρα σε μας που ετοιμαζομαστε να ερθουμε!!!!!!!Μια δυναμη ολοι μαζι εδω και εκει φιλοι και πατριωτες!!!!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by sotiris th View Post
                          Μετα την επομενη στη Μελβουρνη!!!!! πραγματικα The place to be!!! Ο ορισμος της πολης !!!!!! !Νομζω οτι ζω σ'ενα Κοσμο "μαγικο"!!!Ευχομαι να παει καλα σε ολους μας οσους εχουμε κανει αυτο το μεγαλο βημα!!!!
                          !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το ευχομαι απο καρδιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          Μπραβο Σωτηρη! Κι εγω σου ευχομαι με ολη την καρδια μου ,να πραγματοποιηθουν ολα σου τα ονειρα!
                          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                          Comment


                            #14
                            Ευχαριστω θερμα kikirikoy και leyteris77 οι ευχες μου δινουν κουραγιο!!!
                            Ευχομαι και για σας τα καλλιτερα!!!!!
                            θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                            Comment


                              #15
                              Ευανθια σε ευχαριστω θερμα να εισαι παντα καλα !!!
                              sot78 χαιρομαι πολυ που σας διvουν κουραγιο τα λογια μου,και σας κανουν ποιο αποφασιστικους !!!
                              vertico σε ευχαριστω απο καρδιας και ευχομαι και τα δικα σου ονειρα να γινουν πραγματικοτητα!!!!
                              Πολλες ευχες για ολους!!!
                              Σας ευχαριστω ολους σας και παλι!!!
                              θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                              Comment

                              Working...
                              X