Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 36
    Άλλη μια πληροφορία απο το μέλος ''Patusis"

<<Για οσους ενδιαφερονται, ειχα μιλησει μεσω Skype με μια μεταναστευτικη πρακτορα απο Καναδα.
    Το Skype ονομα ειναι : Oshrat955

Το ονομα της ειναι : Oshrat Freedland

Tο συστημα της ειναι να παρει πληροφοριες απο εσας, βιογραφικο και καποια αλλα στοιχεια, να ψαξει να βρει δουλεια πρωτα , και μετα να γινει η Βιζα, απο την οποια διαδικασια και θα πληρωθει.>>

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panvdlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη μια πληροφορία απο το μέλος ''Patusis"

<<Για οσους ενδιαφερονται, ειχα μιλησει μεσω Skype με μια μεταναστευτικη πρακτορα απο Καναδα.
    Το Skype ονομα ειναι : Oshrat955

Το ονομα της ειναι : Oshrat Freedland

Tο συστημα της ειναι να παρει πληροφοριες απο εσας, βιογραφικο και καποια αλλα στοιχεια, να ψαξει να βρει δουλεια πρωτα , και μετα να γινει η Βιζα, απο την οποια διαδικασια και θα πληρωθει.>>

Εχει δοκιμασει κανενας να επικοινωνησει μαζι της? Εχω κανει "Αιτημα Επαφης" στο Skype εδω και ενα μηνα και δεν εχω παρει καμια απαντηση.....

Έστειλα χτες μαιλ και περιμένω απάντηση...

Hi paidia ! Gnorizei kaneis kapoion dikigoro metanastevsis sto Calgary ?

Λογικά αυτοί οι δικηγόροι που έχουν αναφερθεί αναλαμβάνουν και Calgary.

Έχω επικοινωνία με New World Guides (Oshrat Freedland). Παρακαλώ αν κάποιος έχει προχωρήσει σε συνεργασία μέχρι τέλους μαζί τους, θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα (σχετικά με αξιοπιστία κλπ...)

Εγω με την συκεκριμενη προσπαθησα να ερθω σε επαφη αλλα χωρις επιτυχια. Μια φορα μου απαντησε μετα χαθηκε.
    Δεν μου φαινεται 100% αξιοπιστη διοτικαι απο αλλους εδω τα ιδια εχω δει. Καπιοι ειπαν επικοινωνησαν οποτε ας μας πουνε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Maksimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hi paidia ! Gnorizei kaneis kapoion dikigoro metanastevsis sto Calgary ?
    Ann M. Wilson
    Μέλος της εταιρείας Καναδά, μετανάστευσης σύμβουλοι (CSIC).
    Δωρεάν εκτίμηση !

Πάτα εδώ !Ann M. Wilson.

Πάτα εδώ !Canadian lawyer Sergio Karas !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

Καναδική μετανάστευση & Consulting Agency.
    Μια καναδική εταιρεία μετανάστευσης στο Calgary !

Πάτα εδώ !Canadian Immigration Consulting !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pantel10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω με την συκεκριμενη προσπαθησα να ερθω σε επαφη αλλα χωρις επιτυχια. Μια φορα μου απαντησε μετα χαθηκε.
    Δεν μου φαινεται 100% αξιοπιστη διοτικαι απο αλλους εδω τα ιδια εχω δει. Καπιοι ειπαν επικοινωνησαν οποτε ας μας πουνε.
    Μήπως έχει να κάνει με το αν είσαι εσύ επιλέξιμος για Καναδά ή όχι? Γιατί και εμένα μου ζήτησε πρώτα το βιογραφικό και "μετά συζητάμε"....
    Σου λέει, αν δεν υπάρχουν πιθανότητες να βρω τρόπο σε κάποιον δεν υπάρχει λόγος να παιδεύομαι...
    Δεν ξέρω, με βάζεις σε σκέψεις γιατί έχω προβληματιστεί γενικά με το σύστημα: "σου βρίσκω δουλειά και μετά με πληρώνεις"...Πως εξασφαλίζονται αυτοί??

Παντως ,θελει πολυ μεγαλη προσοχη,το ποιον θα χρησιμοποιησει καποιος ...εδω διαβασα οτι ακομα και δικηγορο μεταναστευσης ,πιασαν να κανει λαμογιές...Η τον άλλον , που ηταν νομιμος συμβουλος μεταναστευσης και ειχε δικη του εταιρεια μεταναστευσης(Canadian Immigration Solutions Manitoba Inc) και εστηνε ψευτικες δουλειες -και αρα ψευτικες προσφορες εργασιας-για να προσελκυει υποψηφιους μεταναστες στον Καναδα... (he developed false businesses and fraudulently submitted documents in order to lure foreign workers to Canada.. As a result, the CBSA suspects more than 300 foreign nationals were victims of this crime.)

Eδω ,στο 1:52'' ,μπορει να δει καποιος ,τον Brad Jacobson-( αυτον που ειχε την εταιρεια μεταναστευσης και εστηνε τις ψευτικες δουλειες και για τον οποιο μπορει να διαβασει κανεις ,στο α λινκ που παρεθεσα...) ,να δινει συνεντευξη στο καναλι CBC...(Πριν τον πιασουν για μεταναστευτικες απατες και καταδικαστει σε φυλακιση 4,5 χρονων... for making fraudulent job offers to foreigners for financial gain.)

Το οτι καποιος εχει νομιμη εταιρεια ,δεν σημαινει οτι ειναι και αξιοπιστος πάντα....o Mr. Jacobson, υπηρξε immigration representative with the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council...

Στην επισημη κυβερνητικη σελιδα του Citizenship and Immigration Canada,ειδα οτι γραφει πως για να χρεωσει καποιος για μεταναστευτικες υπηρεσιες ,πρεπει να ειναι

1)lawyers and paralegals who are members in good standing of a Canadian provincial or territorial law society
    2)Notaries who are members in good standing of the Chambre des notaires du Québec, and
    3)Immigration consultants who are members in good standing of the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council

ο Jacobson ,ηταν λοιπον μελος του Immigration Consultants of Canada Regulatory Council...)

Συμβουλοι μεταναστευσης ,μπορει να υπαρχουν πολλοι ,αλλά θελει προσοχη , το ποιον θα χρησιμοποιησει καποιος,για να μην πεσει στα χερια τυπων σαν τον Jacobson...
    ''“There are a group of criminals who prey on immigrants,” said Phil Mooney, CEO of the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council, the agency to which all immigration consultants must now belong.''(ο Jacobson ηταν μελος ,παντως...)

Κι επισης και απατεωνας να μην ειναι καποιος ,πρεπει να ξερει πολυ καλά το αντικειμενο.Δεν φτανει να ειναι νομιμος και εντιμος.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στον Καναδά
    Από αντρικος in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 602
    Τελευταίο Μήνυμα: 26.09.2018, 09:56
  2. Eργασία στον Καναδα
    Από Thanosx87 in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.05.2018, 22:15
  3. METΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ
    Από faly in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.03.2016, 12:54
  4. Κόστος Ζωής στον Καναδά
    Από Petros in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 28.06.2014, 15:24
  5. Συνεργάτης για επιχείρηση στον Καναδά!!
    Από stamatis79gr in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.07.2012, 10:28

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like