Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Γεια σας παιδιά η ερώτηση μου είναι λίγο άσχετη με το θέμα άλλα επειδή το ανέφερε ο spyros38 μήπως ξέρετε πως μπορώ να επικοινωνήσω με την Ελληνική κοινότητα στο Winnipeg? μήπως βρω μια άκρη χωρίς δικηγόρο.(το έψαξα στο google αλλά δεν είχε κάποιο τηλ. η email και το site τους έχουν να το ενημερώσουν απο το 2010) Συγνώμη για το άσχετο αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum και δεν θυμάμαι κάπου να λέει. ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή τύχη σε ότι και αν κάνετε!!!!

    Comment


      #17
      Originally posted by asdim View Post
      Γεια σας παιδιά η ερώτηση μου είναι λίγο άσχετη με το θέμα άλλα επειδή το ανέφερε ο spyros38 μήπως ξέρετε πως μπορώ να επικοινωνήσω με την Ελληνική κοινότητα στο Winnipeg? μήπως βρω μια άκρη χωρίς δικηγόρο.(το έψαξα στο google αλλά δεν είχε κάποιο τηλ. η email και το site τους έχουν να το ενημερώσουν απο το 2010) Συγνώμη για το άσχετο αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum και δεν θυμάμαι κάπου να λέει. ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή τύχη σε ότι και αν κάνετε!!!!
      Home για την Greek community winnipeg και να διορθώσω κάτι που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ για να είμαι και ποιό ακριβής ,για να γίνεις δεκτός στο μεταναστευτικό τους πρόγραμμα πρέπει απο πλευράς εκπαίδευσης να έχεις τελειώσει το λύκειο ΚΑΙ να έχεις ένα ή δύο έτη εκπαίδευσης μεταλυκειακού χαρακτήρα που να οδηγεί σε πτυχείο ή δίπλωμα.

      Comment


        #18
        Εκτός από το link παραπάνω που έδωσε ο Σπύρος υπάρχει και θέμα που συζητιέται εδώ.

        Comment


          #19
          Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. jkostop μου βγάζει ότι δεν βρίσκεται η σελιδα....

          Comment


            #20
            Πήγαινε στο φόρουμ "Μετανάστευση στον Καναδά" και θα βρεις το θέμα "Immigrate to Manitoba"...Διάβασε εκεί...

            Comment


              #21
              Άλλη μια πληροφορία απο το μέλος ''Patusis"

              <<Για οσους ενδιαφερονται, ειχα μιλησει μεσω Skype με μια μεταναστευτικη πρακτορα απο Καναδα.
              Το Skype ονομα ειναι : Oshrat955

              Το ονομα της ειναι : Oshrat Freedland

              Tο συστημα της ειναι να παρει πληροφοριες απο εσας, βιογραφικο και καποια αλλα στοιχεια, να ψαξει να βρει δουλεια πρωτα , και μετα να γινει η Βιζα, απο την οποια διαδικασια και θα πληρωθει.>>

              Comment


                #22
                Originally posted by Panvdlp View Post
                Άλλη μια πληροφορία απο το μέλος ''Patusis"

                <<Για οσους ενδιαφερονται, ειχα μιλησει μεσω Skype με μια μεταναστευτικη πρακτορα απο Καναδα.
                Το Skype ονομα ειναι : Oshrat955

                Το ονομα της ειναι : Oshrat Freedland

                Tο συστημα της ειναι να παρει πληροφοριες απο εσας, βιογραφικο και καποια αλλα στοιχεια, να ψαξει να βρει δουλεια πρωτα , και μετα να γινει η Βιζα, απο την οποια διαδικασια και θα πληρωθει.>>

                Εχει δοκιμασει κανενας να επικοινωνησει μαζι της? Εχω κανει "Αιτημα Επαφης" στο Skype εδω και ενα μηνα και δεν εχω παρει καμια απαντηση.....

                Comment


                  #23
                  Έστειλα χτες μαιλ και περιμένω απάντηση...

                  Comment


                    #24
                    Hi paidia ! Gnorizei kaneis kapoion dikigoro metanastevsis sto Calgary ?

                    Comment


                      #25
                      Λογικά αυτοί οι δικηγόροι που έχουν αναφερθεί αναλαμβάνουν και Calgary.

                      Έχω επικοινωνία με New World Guides (Oshrat Freedland). Παρακαλώ αν κάποιος έχει προχωρήσει σε συνεργασία μέχρι τέλους μαζί τους, θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα (σχετικά με αξιοπιστία κλπ...)

                      Comment


                        #26
                        Εγω με την συκεκριμενη προσπαθησα να ερθω σε επαφη αλλα χωρις επιτυχια. Μια φορα μου απαντησε μετα χαθηκε.
                        Δεν μου φαινεται 100% αξιοπιστη διοτικαι απο αλλους εδω τα ιδια εχω δει. Καπιοι ειπαν επικοινωνησαν οποτε ας μας πουνε.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by Maksimos View Post
                          Hi paidia ! Gnorizei kaneis kapoion dikigoro metanastevsis sto Calgary ?
                          Ann M. Wilson
                          Μέλος της εταιρείας Καναδά, μετανάστευσης σύμβουλοι (CSIC).
                          Δωρεάν εκτίμηση !


                          Πάτα εδώ !Ann M. Wilson.

                          Πάτα εδώ !Canadian lawyer Sergio Karas !
                          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                          Comment


                            #28
                            Καναδική μετανάστευση & Consulting Agency.
                            Μια καναδική εταιρεία μετανάστευσης στο Calgary !


                            Πάτα εδώ !Canadian Immigration Consulting !
                            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by pantel10 View Post
                              Εγω με την συκεκριμενη προσπαθησα να ερθω σε επαφη αλλα χωρις επιτυχια. Μια φορα μου απαντησε μετα χαθηκε.
                              Δεν μου φαινεται 100% αξιοπιστη διοτικαι απο αλλους εδω τα ιδια εχω δει. Καπιοι ειπαν επικοινωνησαν οποτε ας μας πουνε.
                              Μήπως έχει να κάνει με το αν είσαι εσύ επιλέξιμος για Καναδά ή όχι? Γιατί και εμένα μου ζήτησε πρώτα το βιογραφικό και "μετά συζητάμε"....
                              Σου λέει, αν δεν υπάρχουν πιθανότητες να βρω τρόπο σε κάποιον δεν υπάρχει λόγος να παιδεύομαι...
                              Δεν ξέρω, με βάζεις σε σκέψεις γιατί έχω προβληματιστεί γενικά με το σύστημα: "σου βρίσκω δουλειά και μετά με πληρώνεις"...Πως εξασφαλίζονται αυτοί??

                              Comment


                                #30
                                Παντως ,θελει πολυ μεγαλη προσοχη,το ποιον θα χρησιμοποιησει καποιος ...εδω διαβασα οτι ακομα και δικηγορο μεταναστευσης ,πιασαν να κανει λαμογιές...Η τον άλλον , που ηταν νομιμος συμβουλος μεταναστευσης και ειχε δικη του εταιρεια μεταναστευσης(Canadian Immigration Solutions Manitoba Inc) και εστηνε ψευτικες δουλειες -και αρα ψευτικες προσφορες εργασιας-για να προσελκυει υποψηφιους μεταναστες στον Καναδα... (he developed false businesses and fraudulently submitted documents in order to lure foreign workers to Canada.. As a result, the CBSA suspects more than 300 foreign nationals were victims of this crime.)

                                Eδω ,στο 1:52'' ,μπορει να δει καποιος ,τον Brad Jacobson-( αυτον που ειχε την εταιρεια μεταναστευσης και εστηνε τις ψευτικες δουλειες και για τον οποιο μπορει να διαβασει κανεις ,στο α λινκ που παρεθεσα...) ,να δινει συνεντευξη στο καναλι CBC...(Πριν τον πιασουν για μεταναστευτικες απατες και καταδικαστει σε φυλακιση 4,5 χρονων... for making fraudulent job offers to foreigners for financial gain.)

                                Το οτι καποιος εχει νομιμη εταιρεια ,δεν σημαινει οτι ειναι και αξιοπιστος πάντα....o Mr. Jacobson, υπηρξε immigration representative with the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council...


                                Στην επισημη κυβερνητικη σελιδα του Citizenship and Immigration Canada,ειδα οτι γραφει πως για να χρεωσει καποιος για μεταναστευτικες υπηρεσιες ,πρεπει να ειναι

                                1)lawyers and paralegals who are members in good standing of a Canadian provincial or territorial law society
                                2)Notaries who are members in good standing of the Chambre des notaires du Québec, and
                                3)Immigration consultants who are members in good standing of the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council

                                ο Jacobson ,ηταν λοιπον μελος του Immigration Consultants of Canada Regulatory Council...)

                                Συμβουλοι μεταναστευσης ,μπορει να υπαρχουν πολλοι ,αλλά θελει προσοχη , το ποιον θα χρησιμοποιησει καποιος,για να μην πεσει στα χερια τυπων σαν τον Jacobson...
                                ''“There are a group of criminals who prey on immigrants,” said Phil Mooney, CEO of the Immigration Consultants of Canada Regulatory Council, the agency to which all immigration consultants must now belong.''(ο Jacobson ηταν μελος ,παντως...)

                                Κι επισης και απατεωνας να μην ειναι καποιος ,πρεπει να ξερει πολυ καλά το αντικειμενο.Δεν φτανει να ειναι νομιμος και εντιμος.
                                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                                Comment

                                Working...
                                X