Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μαθηματικός-στατιστικός αναζητεί εργασία στο εξωτερικό

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μαθηματικός-στατιστικός αναζητεί εργασία στο εξωτερικό

    Καλησπέρα κι από εμένα παιδιά! Ονομάζομαι Γιάννης, μένω Αθήνα (ελπίζω όχι για πολύ ακόμα) και αποφάσισα να ακολουθήσω το φόρουμ στα πλαίσια της απόφασής μου να αναζητήσω εργασία στο εξωτερικό. Ελπίζω να βρω εδώ ότι πληροφορίες χρειάζομαι, η αλήθεια είναι ότι θα μου πάρει μέρες να "ξεκοκκαλίσω" το φόρουμ καθώς έχει πάρα πολλές πληροφορίες επομένως είναι αυτό που χρειάζομαι :D

    #2
    Originally posted by giannispan View Post
    Καλησπέρα κι από εμένα παιδιά! Ονομάζομαι Γιάννης, μένω Αθήνα (ελπίζω όχι για πολύ ακόμα) και αποφάσισα να ακολουθήσω το φόρουμ στα πλαίσια της απόφασής μου να αναζητήσω εργασία στο εξωτερικό. Ελπίζω να βρω εδώ ότι πληροφορίες χρειάζομαι, η αλήθεια είναι ότι θα μου πάρει μέρες να "ξεκοκκαλίσω" το φόρουμ καθώς έχει πάρα πολλές πληροφορίες επομένως είναι αυτό που χρειάζομαι :D
    καλησπερα φίλε και από μένα!Τυχαίνει να είμαι και εγώ μαθηματικός και έχω μία εμπειρία σχετικά με την αγορά εργασίας για Γερμανία κυρίως,διότι ήμουν ένα διάστημα ως job seeker.Δεν ξέρω πια χώρα έχεις στο μυαλό σου,αλλά αν έχεις τέτοιο προσανατολισμό μπορώ να σε βοηθήσω.Γενικά πάντως οι μαθηματικοί έξω έχουν μεγάλη ζήτηση γιατί δεν σπουδάζουν πολλοί μαθηματικά. Καλή δύναμη φίλε,και αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις και ένα προσωπικό email sto iliasdimadis@yahoo.de

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Ό,τι πληροφορίες θες θα σου τις δώσω. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τη χώρα απλά ίσως για Γερμανία είναι λίγο δύσκολο καθώς δεν γνωρίζω τη γλώσσα και από ότι έχω δει στη Γερμανία τους ενδιαφέρει η γνώση της γλώσσα. Θα σου στείλω mail σύντομα, με ό,τι πληροφορίες θες!

      Comment


        #4
        από ότι ακούω,πλέον και ολλανδία θέλουν ολλανδικά. Η άλλη λύση είναι η Ελβετία, όπου μπορεί να είσαι τυχερός και να βρεις κάτι στα αγγλικά. Η Αγγλία από την άλλη,έχει πλέον σφιχτή αγορά..Εσύ Αθήνα τελείωσες ΑΣΟΕ?

        Comment


          #5
          Τελείωσα το Μαθηματικό της Αθήνας και έκανα μεταπτυχιακό στη Στατιστική της ΑΣΟΕΕ. Πάντως και εκτός Ευρώπης πάω, ΗΠΑ, Καναδά Αυστραλία κ.ο.κ.

          Comment


            #6
            Καλησπέρα! Και εγώ με το αγόρι μου ψάχνουμε δουλειά για έξω. Και κείνος έχει τελειώσει στατιστική στην ΑΣΟΕΕ αλλά εδώ δεν υπάρχει τίποτα...

            Comment


              #7
              Γεια σου Τζοάννα! Ισως αν υπήρχε κάποιο site αναζήτησης για επαγγελματικούς κλάδους των Θετικών επιστημών θα βοηθούσε. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μας δωσει link...

              Comment


                #8
                Links για Statistician jobs στην Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία.

                Statistical Society of Australia - Careers & Employment

                Χρήσιμο Link για τη Νέα Ζηλανδία :

                Statistician

                Πληροφορίες για την μετανάστευση στην Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία εδώ.

                Comment


                  #9
                  11111111111

                  Comment

                  Working...
                  X