Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνικά εστιατόρια - Προσωπικές ιστορίες

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Για το αυτοκίνητο θα χρειαστείς να πάς στον ασφαλιστή σου και να μετατρέψεις την ασφάλεια σε διεθνή , αυτό από όσο θυμάμαι είναι δωρεάν.
    Επειδή όμως έρχεσαι χειμώνα θα χρειαστεί να αλλάξεις και λάστιχα , πριν έρθεις εννοείτε. Θες είτε χειμερινά (οπότε θα ξαναλλάξεις την Άνοιξη) ή παντός καιρού για όλο τον χρόνο

    Comment


      θα ζητήσεις μόνο την πράσινη κάρτα από την ασφάλεια σου η τον ασφαλιστή σου και θα έχει ισχύει για όσο είναι ασφαλισμένο το αυτοκίνητο
      (είχα το αυτοκίνητό μου πάνω από 2 χρόνια στην γερμάνια με ελληνικές πινακίδες μου έστελνε την κάρτα και την ασφάλεια ταχυδρομικός στην Γερμανία )

      Comment


        Originally posted by connect View Post
        θα ζητήσεις μόνο την πράσινη κάρτα από την ασφάλεια σου η τον ασφαλιστή σου και θα έχει ισχύει για όσο είναι ασφαλισμένο το αυτοκίνητο
        (είχα το αυτοκίνητό μου πάνω από 2 χρόνια στην γερμάνια με ελληνικές πινακίδες μου έστελνε την κάρτα και την ασφάλεια ταχυδρομικός στην Γερμανία )

        Νομίζω δεν επιτρέπετε πία αυτο. Μετά τους 6 μήνες θα πρέπει να του αλλάξεις πινακίδες (χωρίς κόστος βέβαια). Πιθανότατα να μην σου πεί κανείς τίποτα ακόμα και 5 χρόνια να το έχεις έτσι, αν όμως έχεις ατύχημα μπορεί να υπάρξει πρόβλημα.
        Δεν υπάρχει και λόγως πία να κάνεις κάτι τέτοιο, μέχρι πρίν απο 3 χρόνια περίπου, αν είχες ελληνικές πινακίδες ήταν δύσκολο να σε βρούν αν σε έπιανε κάμερα για υπερβολική ταχύτητα , πία δεν ίσχυει αυτο.
        Θα έχεις πρόβλημα μόνο αν επιχειρήσης να ξαναεισάγεις το αυτοκίνητο στην Ελλάδα. Με το που θα βγάλεις γερμανικές πινακίδες θα πρέπει να διαγράψεις τις παλίες, οπότε αν αποφασίσεις να γυρίσεις Ελλάδα θα πρέπει να ξαναταξινομήσεις το όχημα.
        ρώτα αν μπορείς να ασφαλίσεις το αυτοκίνητο στην Γερμανία με Ελληνικές πινακίδες, πιθανών να μην επιτρέπεται αλλά που ξέρεις. Σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες γίνετε.

        Comment


          Καταγγελία – ΣΟΚ από Έλληνα εργαζόμενο στην Γερμανία: “Παραιτήθηκα από το εστιατόριο για να μην τους… - online247 - Η καθημερινή σας ενημέρωση

          Μια καταγγελία θέλουνε στην αρμόδια αρχή για τις συνθήκες εργασίας και τους κόβουνε τον κ... με συνοπτικές διαδικασίες.

          Comment


            Που είσαι Κωστή??

            Comment


              Γραψε νεα σου λουφας αν μπορεις

              Comment


                Originally posted by random View Post
                Αυτός που κάνει το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά
                αλλά περιμένει διαφορετικό αποτέλεσμα
                ονομάζεται τρελός
                Ηλίθιος λέγεται..

                Comment


                  nasos αν θες γράφεις πιες ειναι αυτές οι Φίρμες καθαρισμού μπας και βρούμε κι εμεις δουλεια σε Γερμανο εργοδότη ? ty

                  Comment

                  Working...
                  X