Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - ssggeeoorrgg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    There are so many people out there who will tell you that you can't. What you've got to do is turn around and say {watch me}.

    Νομιζω πως την παραπανω προταση την εχετε εφαρμοσει μεχρι τωρα αρκετες φορες στην ζωη σας! Χαιρομαι που πραγματικα μεσα απο αυτο το σαιτ καταφερα να γνωρισω αξιολογους και δυναμικους ανθρωπους! Πολλα συγχαρητηρια και ναι και εγω θα ηθελα πολύ να εβλεπα την φατσα αυτων που ανελαβαν την περιπτωση σου οταν τους ζητησες την 186! Αμα εχεις προσοντα ανθρωπέ μου ετσι ειναι! Πολλά συγχαρητηρια και θα περιμενω με ανυπομονησια την ανταποκριση σου απο τους ακαδημαικους κυκλους της Μελβουρνης!
    i don't do drugs, i am drugs!

    Comment


      #17
      Originally posted by vertigo View Post
      Διαβασα την τελευταια ενημερωση σου και θεωρω οτι αξιζεις τα μπραβο εις την νιοστην!
      Λογικό που εισαι αγχωμενος ,το παράλογο θα ηταν αν δεν ησουν!
      Αλλά με το που θα πατε Μελβουρνη και μολις εγκλιματιστειτε ,θα καταλαβεις οτι εκανες την καλυτερη επιλογη και πηρες μια σοφή αποφαση! Εδω ετσι κι αλλιως ,το επαγγελματικο μελλον σας -εκτος απ τους ψαλιδισμενους μισθους,που επεται και συνεχεια ,αν διαβασουμε καλά τα μνημονια..-ηταν στον αέρα...και το σχεδιο ''Αθηνά(ποιος ''εγκεφαλος'' αληθεια , βαφτιζει με τετοια ονοματα ...τετοια και παρομοια ''σχέδια'' καταβαραθρωσης της παιδειας, αποδομησης των Ακαδημαϊκων ιδρυματων, και οχι μόνο...) ηταν ενα δειγμα τί σας περίμενε αν μενατε εδω...

      Επισης ,εκει θα εχεις και ανελιξη στις ακαδημαϊκες βαθμιδες,αναλογα με τα προσοντα σου ...Συντεχνιακες αντιληψεις ,κομματικους εγκαθετους, νεποτισμο και οικογενειοκρατια ,εξωθεσμικες παρεμβασεις φοιτητικων παραταξεων....δεν εχει εκει που θα πατε.Θα περιμενω με πολυ ενδιαφερον τις εντυπωσεις σου ,οταν με το καλο ,πάτε!

      υ.γ και η συζυγος ,θα βρει αναλογη θεση ,εφ οσον εχει παρομοια με τα δικα σου προσόντα.Και απο δω να μην την βρει ,οταν με το καλο παει κι αυτη κατω ,θα εχει ολο τον χρονο για να ερθει σε επαφη με Πανεπιστημια και Κολλεγια.
      Να είσαι καλά vertigo, μας δίνεις θάρρος. Διαβάζουμε συνεχώς ότι είναι πολύ καλά εκεί. Η αρχή που κάναμε (πριν έρθουμε), οι πληροφορίες που μαζέψαμε και η άμεση ανταπόκριση στην αναζήτηση εργασίας μου συναινεί προς αυτή την κατεύθυνση. Έχουμε μάθει να μην τα περιμένουμε οκ ώστε και κάτι να μην πάει καλά να μην απογοητευτούμε.

      Comment


        #18
        Originally posted by alkioni View Post
        There are so many people out there who will tell you that you can't. What you've got to do is turn around and say {watch me}.

        Νομιζω πως την παραπανω προταση την εχετε εφαρμοσει μεχρι τωρα αρκετες φορες στην ζωη σας! Χαιρομαι που πραγματικα μεσα απο αυτο το σαιτ καταφερα να γνωρισω αξιολογους και δυναμικους ανθρωπους! Πολλα συγχαρητηρια και ναι και εγω θα ηθελα πολύ να εβλεπα την φατσα αυτων που ανελαβαν την περιπτωση σου οταν τους ζητησες την 186! Αμα εχεις προσοντα ανθρωπέ μου ετσι ειναι! Πολλά συγχαρητηρια και θα περιμενω με ανυπομονησια την ανταποκριση σου απο τους ακαδημαικους κυκλους της Μελβουρνης!
        Ευχαριστώ πολύ alkioni,
        Πολύ σωστή πρόταση.
        Θα γράφω νεότερα και τις εξελίξεις συχνά.

        Comment


          #19
          Originally posted by jimathens View Post
          Καλησπέρα ssggeeoorrgg κ καλώς ήρθατε στην παρέα μας...!!!



          Όταν έχεις τα προσόντα κ είσαι κ διαβασμένος πετυχαίνεις πάντα...!!!



          Αυτό πρέπει να κάνουν όλοι όσοι είναι εκτός Ελλάδας κ το φωνάζω πάντα...!!!
          Από την πιο απλή πληροφορία μέχρι την πιο σημαντική για πολλούς είναι Θησαυρός...!!!



          Σας εύχομαι καλή τύχη...!!! Πάντα υγεία...!!! κ
          Ευχαριστούμε jimathens,
          Θα συνεχίζουμε την ανταπόκριση μας όποτε έχουμε κάτι νεώτερο (ακόμη και αν δεν φύγαμε ακόμη-υπολογίζουμε αρχές Ιουλίου να κατέβουμε Μελβούρνη).

          Comment


            #20
            Originally posted by gogita View Post
            Πραγματικα εχετε παρει την πιο σωστη αποφαση και θα το διαπιστωσεις οταν ερθετε...και δυστυχως λυπαμαι που το λεω , οσοι σας λενε να μεινετε και να παλεψετε μαλλον σας ζηλευουν γιατι δεν εχουν τα αρ@@@@ να τα παρατησουν ολα και να ξεκινησουν απ την αρχη.
            Ηρθε επιτελους η ωρα να ανταμειφθουν οι κοποι τοσων ετων και οχι μονο να μπορειτε να ονειρευεστε αλλα να ξερετε οτι θα μπορειτε να πραγματοποιησετε τα ονειρα σας και η γυναικα σου ( σου μιλω σαν γυναικα του συζυγου μου ) δεν χρειαζεται να αγχωθει καθολου με τη δουλεια γιατι ειμαι σιγουρη οτι μια χαρα θα τα καταφερνετε στην αρχη με τον δικο σου μισθο.
            Ευχαριστούμε πολύ,
            Μακάρι όλα να γίνουν όπως τα λες.
            Καλή τύχη σε όλα τα πατριωτάκια.

            Comment


              #21
              Καλη αρχη!!Ολα θα πανε καλα !!!Αφου τα εχεις καταφερει ως τωρα στις πολυ δυσκολες συνθηκες στην Ελλαδα σιγουρα εχεις ολα τα εφοδια για να τα καταφερεις και εδω!!!
              GOOD LUCK!!!!!!

              Comment


                #22
                Ενημέρωσα το αρχικό μου κείμενο με νεότερα...

                Comment


                  #23
                  Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
                  Ενημέρωσα το αρχικό μου κείμενο με νεότερα...
                  Φανταζομαι το αγχος σας....Αν καταλαβα καλά, ξεχωρα η αμοιβη του γιατρου-χωρις αποδειξη...αλοιμονο...- και ξεχωρα το πακετο της κλινικης ανα ατομο;
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by vertigo View Post
                    Φανταζομαι το αγχος σας....Αν καταλαβα καλά, ξεχωρα η αμοιβη του γιατρου-χωρις αποδειξη...αλοιμονο...- και ξεχωρα το πακετο της κλινικης ανα ατομο;
                    Vertigo πολύ καλά το κατάλαβες. Η αμοιβή του γιατρού είναι για την παθολογική εξέταση (όλης της οικογένειας) και αποστολή όλων των αποτελεσμάτων στην Αυστραλία ηλεκτρονικά. Το μεγαλύτερο κόστος όμως ήταν το άγχος που μας προκάλεσε. Το άγχος (ίσως και αδικαιολόγητο) θεωρώ ότι προήλθε γιατί είχαμε στο μυαλό μας μια άλλη αντίληψη-άγνοια για την διαδικασία. Νομίζαμε ότι θα γίνουν οι εξετάσεις και σε 2-3 μέρες θα σταλούν τα αποτελέσματα και τέλος!!!! Καμιά σχέση με αυτό όμως. Επειδή έχεις να κάνεις με προθεσμίες, τυπικές διαδικασίες στην Αυστραλία και ο καιρός περνά πολύ γρήγορα, είναι πολύ πιεστικό όταν κάτι που θεωρείς ως δουλειά 1-2 ωρών να ολοκληρώνεται λίγο-λίγο, μετά από καθημερινό "κυνήγι" του γιατρού, σε 3 βδομάδες (μάλιστα μερικές μέρες μετά τη λήξη της προθεσμίας που δίνει η case officer)!!!! Δίνω όλες τις σχετικές λεπτομέρειες ώστε άλλα πατριωτάκια που θα κάνουν την διαδικασία να ξέρουν τι ενδέχεται να αντιμετωπίσουν και να μην αγχώνονται γιατί τελικά όλα θα πάνε καλά. Φαίνεται ότι στην Αυστραλία είναι πολύ υπομονετικοί με τους Έλληνες ιατρούς!!!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
                      Δίνω όλες τις σχετικές λεπτομέρειες ώστε άλλα πατριωτάκια που θα κάνουν την διαδικασία να ξέρουν τι ενδέχεται να αντιμετωπίσουν και να μην αγχώνονται γιατί τελικά όλα θα πάνε καλά. Φαίνεται ότι στην Αυστραλία είναι πολύ υπομονετικοί με τους Έλληνες ιατρούς!!!
                      Και πολυ καλά κανεις !
                      Λες να ξερει η Αυστραλια επισης ,οτι καποιοι απ τους γιατρους στα κεντρα που εχει η λιστα των panel doctors ,αποδειξη δεν δινουνε;...
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #26
                        Σίγουρα!!!! Χα Χα.

                        Comment


                          #27
                          Έγκριση της βίζας

                          η βίζα εγκρίθηκε σήμερα !!!
                          Πετάμε 7/7 με Etihad. Παρέθεσα λεπτομέρειες στην αρχική μου ανταπόκριση.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
                            η βίζα εγκρίθηκε σήμερα !!!
                            Πετάμε 7/7 με Etihad. Παρέθεσα λεπτομέρειες στην αρχική μου ανταπόκριση.
                            μπραβο....και μην αγχωνεσαι...ολα καλα θα πανε....εχε πιστη στα χερια σας...εσενα και του αντρα σου...και οτι αλλο θες...κι εγω εδω ειμαι και ολοι οι υπολοιποι προθυμοι να βοηθησουμε

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
                              Σήμερα πήρα το πολυπόθητο e-mail από την case officer που έλεγε ότι η βίζα εγκρίθηκε!!! Αρχίζουμε τώρα το μάζεμα του σπιτιού, εύρεση μεταφορικής, σπιτιού προσωρινής κατοικίας για τις πρώτες μέρες, διερεύνηση για σχολεία για τα παιδιά, ... κτλ

                              Έπεται συνέχεια.........
                              Μπραβο κυριε Καθηγητά! Συγχαρητηρια!
                              (Εχει τρεξιμο τωρα ,αλλά οταν θα τακτοποιηθεις με την οικογενεια και συνειδητοποιησεις οτι εκανες την καλυτερη επιλογη,θα τα ξεχασεις ολα!)
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment


                                #30


                                ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ !!!!!!!!!
                                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                                Comment

                                Working...
                                X