Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rund-Funk-Beitrag (Τέλη χρήσης TV-RADIO-PC)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    kosofos σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, δεν είχα δει το συγκεκριμένο θέμα οπότε με κάλυψες πλήρως! θα συμπληρώσω οπότε κι εγώ την επιστολή και θα την στείλω.

    Comment


      #32
      Originally posted by gbarak View Post
      kosofos σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, δεν είχα δει το συγκεκριμένο θέμα οπότε με κάλυψες πλήρως! θα συμπληρώσω οπότε κι εγώ την επιστολή και θα την στείλω.
      Άμα δεν θές να χάνεις χρόνο μπορείς να το κάνεις μέσω ίντερνετ σε 2 λεπτά. Γράφει που πρέπει να μπείς πάνω στο χαρτί. Επίσης θα χρειαστούν έναν κωδικό που γράφει πάνω δεξιά στο χαρτί που έχεις στα χέρια σου Aktienzeichen. Μετά όταν θα τα επεξεργαστούν θα σου έρθει ένα χαρτι που θα σε ευχαριστεί κτλ και θα αρχίσουν να τα τραβάν απο τον λογοριασμο της τράπεζας ανάλογα με το τι επιλέξεις (3μηνο, 6μηνο, χρόνο)
      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

      Comment


        #33
        οκ σε ευχαριστώ,

        μια τελευταία ερώτηση, αν π.χ. επιλεξω 3μηνό η 6μηνό η πληρωμή γίνεται στην αρχή η στο τέλος της αντίστοιχης περιόδου; τραβάνε δηλαδή τα χρήματα προκαταβολικά;

        Comment


          #34
          Θα σου πάρουν αρχικά το αναδρομικό ποσό π.χ απο 01.01.2013 μέχρι σήμερα (ημέρα που θα σε περάσουν στο σύστημα). Μετά θα τα τραβάνε στο τέλος της κάθε περιόδου (3μηνο, 6μηνο, χρόνο) και ΟΧΙ αναδρομικά (έναντι).
          It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

          Comment


            #35
            Παιδια και μένα μου ήρθε στις αρχές Αυγούστο να πληρώσω για την περίοδο Φευρουάριο-Αυγουστου που είμαι στο σπίτι, και μετά προκαταβολικά για Σεπτέμβριο Οκτώβριο, τώρα θέλω να κοιτάξω και γω να το κάνω ανα 6μηνο η χρόνο

            Comment


              #36
              Originally posted by Kleanthis View Post
              Χαίρετε.

              Επειδή κι εγώ έλαβα αυτό το γράμμα αλλά κατά λάθος το πέταξα,τι γίνεται τώρα;Επίσης διαμένω σε WG και δεν έχω ολόκληρο σπίτι.
              Καλησπέρα και απο έναν νέο.. μενουμε 3 ατομα στο σπιτι σε 3 διαφορετικα δωματια.. Σε μένα ήρθε το χαρτι μέσα σε 10 μέρες απο την εγγραφή στο δήμο.. Στους άλλους ακόμη τίποτα. Πρέπει ο καθένας να πληρωσει ξεχωριστά?

              Comment


                #37
                Όχι θα πληρώσετε το ίδιο ποσο 17,50 (αν δεν κάνω λάθος τόσο είναι) και οι τρεις μαζί και θα δηλώσεις στην αίτηση και τους άλλους δυο ώστε όταν θα έρθει το χαρτί για αυτούς θα απαντήσουν ότι πληρώνουν ήδη και το νούμερο του beitrag που πληρώνεις εσύ, ώστε να μην πληρώνει ο καθένας ξεχωριστά αυτό το ποσο

                Κάθε διαμέρισμα/σπίτι πρέπει να πληρώνει το Rundfunk που είναι 17 ευρώ και κάτι, άσχετο ποσα άτομα μένουν μέσα.

                Comment

                Working...
                X