Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενημέρωση από Καναδό Δικηγόρο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by panosg73 View Post
    Καλησπέρα σε όλους μόλις γύρισα από το Ηλέκτρα..
    τι να πω νιώθω λίγο μπερδεμένος ξέρει κάνεις σας αν είναι τόσο
    γνωστός δικηγόρος όσο λέγετε και τόσο καλός στην περίπτωση
    τής μετανάστευσης παρακαλώ για την γνώμη σας και τα σχόλια σας
    Πάντως δεν έχω να πω και κάτι αρνητικό ................
    Τι Είπε τελικά? Πως τα είδες τα πράγματα.?

    Comment


      #17
      Originally posted by Dimit View Post
      Τι Είπε τελικά? Πως τα είδες τα πράγματα.?
      και εγω το ιδιο θελω να ρωτησω? τι αναφερε εκει? ειχε κοσμο ? και που κατα την εκτιμηση σου μπερδευτηκες?..σκεφτομαι να παω την Τεταρτη

      Comment


        #18
        Παιδιά υπάρχει γκρούπ στο facebook σχετικά με την μετανάστευση στον Καναδά και στο οποίο είναι μέλη ΈΛληνες που ζουν εδώ και εκεί.Μπείτε στο γκρούπ για να διαβάσετε τα σχόλια όσων πήγαν στην συνάντηση και θα σας πω κι εγώ τα δικά μου όταν πάω την Πέμπτη.

        Comment


          #19
          Λοιπόν μόλις πήρα το ΟΚ να σας δώσω το τηλέφωνο του γραφείου του δικηγόρου και τα στοιχεία του για να κάνετε την έρευνα σας μόνοι σας.Το όνομά του είναι Robert Gertler και το τηλέφωνο 001/416/231 9188.Ζητήστε την Δήμητρα.Είναι ελληνίδα που δουλεύει στο γραφείο.Εξυπηρετικότατη και ευγενέστατη.Το λέω από προσωπική πείρα.Το mail της Δήμητρας σε περίπτωση που θέλετε να ζητήσετε πληροφορίες είναι dimitra@gertler.ca.Πιστεύω να βοήθησα και να βρείτε όσα ψάχνετε.Είναι καλύτερα να ρωτήσει ο καθένας για την περίπτωσή του παρά να μεταφέρουμε γενικές πληροφορίες.Καλή τύχη σε όλους!

          Comment


            #20
            You are the best! Thanks again.

            Comment


              #21
              Originally posted by Panvdlp View Post
              You are the best! Thanks again.

              Comment


                #22
                Πηγα στη σημερινη συναντηση με ενα φιλο..σταθηκα καπως τυχερος διοτι μιλησα με τον ιδιο κ καποιον δερμηνεα.
                Η εργασια μου ειναι ελαιοχρωματιστης, ο φιλος μου ξυλουργος.
                Συμληρωσαμε μια αιτηση με τα στοιχεια μας (ονομα, τηλ.επικ, εργασια, εργοδοτης κλπ.)
                Θα παρει ολους τηλ σε 2 βδομαδες για να τους πει εαν εγκρινονται η οχι.
                Αυτο που με παρεξενεψε ηταν οτι περιμενα περισσοτερους Ελληνες (ισως ητανε η ωρα πηγα 1:30 κ το meeting θα γινοτανε στις 3), κατι μαυροι κ Αλβανοι με τις οικογενειες τους.
                Απο θεμα χρηματων δινεις 12000 dollars στο δικηγορο εαν εγκριθεις, τα πρωτα 3 περιπου (2.000-2.500 Ε) στη πρωτη φαση εγκρισης κ μετα απο εκει στον Καναδα.
                Να ξερεις λιγα Αγγλικα, διοτι εαν καποιος εγκριθει θα του μιλησει η εταιρεια μεσω skype.
                Γινεται συμβολαιο για τουλαχιστον 2 χρονια και μετα περνεις υποικοοτητα (γινεται αυτο?).
                Δεν ανεφερε κατι αρνητικο μονο στο χρηματικο που ανεφερα παραπανω

                Comment


                  #23
                  Θελει 12000 χιλιαρικα??? Προσοχη ειναι πολλά τα λεφτα ΑΡΗ!!

                  Comment


                    #24
                    Μάλλον 1,200 ήθελε να γράψει. Γιατί εάν ο δικηγόρος ζητούσε 12,000 ………

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Dimit View Post
                      Θελει 12000 χιλιαρικα??? Προσοχη ειναι πολλά τα λεφτα ΑΡΗ!!
                      Originally posted by Panvdlp View Post
                      Μάλλον 1,200 ήθελε να γράψει. Γιατί εάν ο δικηγόρος ζητούσε 12,000 ………
                      Οχι σωστα το εγραψε 12.000 ζηταει. Δεν πηγα αλλα στο γκρουπ στο fb εχουν γραψει αρκετα τα παιδια.

                      Ζητησα την αδεια να τα αντιγραψω εδω για να τα δουν οσοι δεν μπορουν αλλα δεν πηρα απαντηση.....
                      “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                      Comment


                        #26
                        Απίστευτο ! Η πολιτεία της Manitoba προϋποθέτει να έχεις 10,000 για τα πρώτα σου έξοδα κλπ. Εδώ μιλάμε για 12,000 που πρέπει να πάρει ο δικηγόρος ? Geez!

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by mag100 View Post
                          Γινεται συμβολαιο για τουλαχιστον 2 χρονια και μετα περνεις υποικοοτητα (γινεται αυτο?).
                          Δεν ανεφερε κατι αρνητικο μονο στο χρηματικο που ανεφερα παραπανω
                          αποκλείεται να πάρεις υπηκοότητα στα 2 χρόνια!!! Μετά τα 3 έχεις δικαίωμα να κάνεις αίτηση για υπηκοότητα

                          είναι όντως πολλά τα λεφτά - τρελά θα τα έλεγα...

                          Μια απορία που έχω (αν και δε με αφορά καθώς εγώ είμαι Canadian citizen), αν κάποιος πάει με την οικογένειά του το ποσό αυτό είναι για όλους ή κατά άτομο???

                          Τέλος ας μου στείλει κάποιος το λινκ του FB
                          ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!!

                          Comment


                            #28
                            Δεν ξέρω αλλά αν τα λεφτά είναι αυτά είναι πολλά, προσοχή γιατί οι Ελληνες δεν έχουμε την αποκλειστικότητα στη απάτη. Δεν άκουγα την μαμά μου που μου έλεγε να γίνω δικηγόρος
                            Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by elecores View Post
                              αποκλείεται να πάρεις υπηκοότητα στα 2 χρόνια!!! Μετά τα 3 έχεις δικαίωμα να κάνεις αίτηση για υπηκοότητα

                              είναι όντως πολλά τα λεφτά - τρελά θα τα έλεγα...

                              Μια απορία που έχω (αν και δε με αφορά καθώς εγώ είμαι Canadian citizen), αν κάποιος πάει με την οικογένειά του το ποσό αυτό είναι για όλους ή κατά άτομο???

                              Τέλος ας μου στείλει κάποιος το λινκ του FB
                              Εδω ειναι.
                              “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by elecores View Post

                                Μια απορία που έχω (αν και δε με αφορά καθώς εγώ είμαι Canadian citizen), αν κάποιος πάει με την οικογένειά του το ποσό αυτό είναι για όλους ή κατά άτομο???
                                Για καθε ατομο της οικογενειας σου προσθετεις 2,000 Καναδικα δολλαρια. Δηλαδη, για να μεταναστευσει καποιος με 4μελη οικογενεια χρειαζεται να εχει 10,000+2,000+2,000+2,000=16,000 Καναδικα δολλαρια

                                Comment

                                Working...
                                X