Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η οδήγηση στην Αυστραλία (Victoria)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Ωστόσο, όταν υπάρχει νησίδα βαμμένη η οποια είναι σε ράμπα αυτοκινητοδρομου, ΔΕΝ μπορείτε να περάσετε πάνω της για κανένα λόγο.

    entering freeway.png
    Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

    Comment


      #47
      Σχετικά με τις λωρίδες κυκλοφορίας στο οδόστρωμα.

      Διακοπτόμενη
      Broken single line.png



      Μονη συνεχόμενη
      Single continuous line.png



      Διπλή συνεχόμενη
      Double continuous line.png
      Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

      Comment


        #48
        Australian Roadsigns .

        Department of transport and main roads.




        Lines (Department of Transport and Main Roads)
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #49
          Γειά σας mods. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί δεν μπορώ να δω τις εικόνες εδώ; Πριν το login φαίνονται με μπλε οι σύνδεσμοι αλλά μετά το login δεν φαίνεται τίποτα.

          Παλαιότερα μπορούσα να τις δω. Τώρα δοκίμασα από δύο pc αλλά δεν φαίνονται. Σε άλλους φαίνονται τώρα;
          Keep calm because impossible is nothing.

          Comment


            #50
            Ούτε και εγώ μπορώ να τα δω τώρα. Δεν ξέρω τι έγινε!!!
            Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

            Comment


              #51
              Originally posted by Christodoulos View Post
              Ούτε και εγώ μπορώ να τα δω τώρα. Δεν ξέρω τι έγινε!!!
              Χριστόδουλε θα μπορούσες να τα ανεβάσεις κάπου ζιπαρισμένα και να τα πάρουμε από κει;
              Keep calm because impossible is nothing.

              Comment


                #52
                Originally posted by pk12 View Post
                Χριστόδουλε θα μπορούσες να τα ανεβάσεις κάπου ζιπαρισμένα και να τα πάρουμε από κει;
                Δυστυχώς δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό. Μπορεί κάποιος από τους mods να μας πει τι γίνεται?
                Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

                Comment


                  #53
                  Είχα πολύ καιρό να γράψω και μιας και βρίσκομαι σε άδεια και έχω σκυλοβαρεθεί, ας αναφέρω κάτι το οποίο πριν μερικούς μήνες είχα την τύχη να μάθω από πρώτο χέρι: Είχα αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα περί οδήγησης και κινητού τηλεφώνου. Τα πράγματα έχουν ως εξής:

                  Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να αγγίξεις (καν) το κινητό σου εν ώρα οδήγησης. Ούτε για να το βάλεις σε ανοιχτή ακρόαση. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με το καλώδιο (hands free). Επειδή το καλώδιο από τη στιγμή που είναι συνδεμένο με το κινητό θεωρείται επέκταση αυτού, θεωρείται και παράνομο.
                  Οι μόνες περιπτώσεις που μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου εν ώρα οδήγησης, είναι αν το ανοίξεις/κλείσεις με πλήκτρο που είναι προσαρμοσμένο στο όχημά σου από το εργοστάσιο για αυτή τη δουλειά (που σημαίνει ότι έχεις συνδέσει το κινητό σου με το blue-tooth του οχήματός σου). Η άλλη περίπτωση, είναι αν το έχεις συνδεμένο με ακουστικό blue-tooth που είναι ήδη στο αφτί σου και πατήσεις το πλήκτρο του ακουστικού (όχι του κινητού).
                  Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου ως GPS, αλλά με την προϋπόθεση ότι θα είναι σταθεροποιημένο σε ειδική βάση (αυτές στο παρμπρίζ ή στο ταμπλό) και φυσικά απαγορεύεται να το αγγίξεις.
                  Επίσης, όσοι οδηγοί δεν έχουν πλήρη άδεια οδήγησης (Learners και Probationary) δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το κινητό ούτε καν με μια από τις επιλογές που επιτρέπεται σε οδηγούς με κανονική άδεια.

                  Cell phone.png
                  Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

                  Comment


                    #54
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment

                    Working...
                    X