Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Παρακαλω βοηθεια για βελγιο

καλημερα σας,αν υπαρχει καποιος φιλος φιλη που ειναι στο βελγιο η ηταν θα ηθελα πληροφοριες σε σχεση με την ζωη εκει τωρα,διαβασα προηγουμενα ποστ αλλα φανταζομαι οτι αυτα αλαζουν πια πολυ συντομα.
    Επισης θα εργαστω ως μαγειρας,ναι ξερω τι θα συναστησω,αν ομως παλι καποιος γνωριζει περισοτερα ας μου απαντησει.
    Το εστιατο ριο ειναι το ελληνικον- αν υπαρχει κατι που θα θελατε και δεν μπορει δημοσια να λεχθει στειλτε μου προσωπικο μηνυμα.
    Να εχετε μια ηρεμη μερα η νυχτα.

Kalh epituxia!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paschalisf Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα σας,αν υπαρχει καποιος φιλος φιλη που ειναι στο βελγιο η ηταν θα ηθελα πληροφοριες σε σχεση με την ζωη εκει τωρα,διαβασα προηγουμενα ποστ αλλα φανταζομαι οτι αυτα αλαζουν πια πολυ συντομα.
    Επισης θα εργαστω ως μαγειρας,ναι ξερω τι θα συναστησω,αν ομως παλι καποιος γνωριζει περισοτερα ας μου απαντησει.
    Το εστιατο ριο ειναι το ελληνικον- αν υπαρχει κατι που θα θελατε και δεν μπορει δημοσια να λεχθει στειλτε μου προσωπικο μηνυμα.
    Να εχετε μια ηρεμη μερα η νυχτα.
    Geia sou pachalisf,
    Menw Bruxelles edo kai 2 xronia an theleis na rwthseis kati pio sugkekrimeno xara mou na sou apanthsw..
    Kalh tuxh

Μαθαμε οτι υπαρχει δουλεια για ελαιοχρωματιστες στο Βελγιο. Και απο οτι καταλαβα αν δεν βρεις πρωτα δουλεια να μην ανηφορισεις κατα πάνω, μηπως καποιος καλός άνθρωπος εχει στοιχεια για κατασκευαστικες εταιριες που προσλαμβανουν? Γιατι απο Ελλαδα μονο γραφεια-απατεωνες εχουμε απο οτι διαπιστωσα.

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν ελληνικες εταιριες αλλα δεν βρισκω στοιχεια δυστυχως.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barracuda Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαθαμε οτι υπαρχει δουλεια για ελαιοχρωματιστες στο Βελγιο. Και απο οτι καταλαβα αν δεν βρεις πρωτα δουλεια να μην ανηφορισεις κατα πάνω, μηπως καποιος καλός άνθρωπος εχει στοιχεια για κατασκευαστικες εταιριες που προσλαμβανουν? Γιατι απο Ελλαδα μονο γραφεια-απατεωνες εχουμε απο οτι διαπιστωσα.

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν ελληνικες εταιριες αλλα δεν βρισκω στοιχεια δυστυχως.
    Υπάρχουν εταιρίες περίπου δύο είναι οι νόμιμες.Αντωνίου λέγετε η μία από αυτές και είναι Βρυξέλλες.Δεν παίρνουν άτομα γιατί έχουν συμπληρώσει το προσωπικό τους.Ο άντρας μου τους έχει ζητήσει δουλειά πολλές φορές αλλά τίποτα.Μετά υπάρχουν και μικρο εργολάβοι που σχεδόν όλοι είναι απατεώνες και κοιτάνε πως να σε εκμεταλλευτούν.Οι συνθήκες και τα χρήματα που δίνουν είναι ότι μπορείς να βγάλεις αν μείνεις στην Ελλάδα. Το όλο θέμα αλλάζει όμως αν μιλάς λίγα γαλλικά και μπορείς να συνεννοείσαι, τότε ξεφεύγεις από αυτούς και συνεργάζεσαι με ξένους όπου έχεις μεγαλύτερη ποικιλία και μπορείς να βρεις καλή δουλειά εφόσον ξέρεις καλά την δουλειά. Όμως για να προσαρμοστείς στα καινούργια δεδομένα εδώ -επειδή έχει αρκετές διαφορές στις οικοδομικές εργασίες θα πρέπει πρώτα να δουλέψεις ανασφάλιστος από δω και από κει δυστυχώς. Μετά παίζει ρόλο και η τύχη...ο άντρας μου ακόμα δεν έχει βρει μία σωστή δουλειά απλά λέμε να βγαίνει ένα μεροκάματο και ίσως στο μέλλον έχουμε πιο πολλές πιθανότητες από ότι στην Ελλάδα.

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στο Βέλγιο?
    Από Ζωη27 in forum Μετανάστευση στην Ευρώπη
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.09.2019, 17:28
  2. Ταξιδι στην γερμανια...Βοηθεια παρακαλω.
    Από joker88 in forum Τρόπος ζωής και διάφορες απορίες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13.10.2015, 12:20
  3. Γειά σας,σας παρακαλώ μιά βοήθεια
    Από vickiesweetdevil in forum Τρόπος ζωής και διάφορες απορίες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.12.2013, 07:13

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like