Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παρακαλω βοηθεια για βελγιο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παρακαλω βοηθεια για βελγιο

    καλημερα σας,αν υπαρχει καποιος φιλος φιλη που ειναι στο βελγιο η ηταν θα ηθελα πληροφοριες σε σχεση με την ζωη εκει τωρα,διαβασα προηγουμενα ποστ αλλα φανταζομαι οτι αυτα αλαζουν πια πολυ συντομα.
    Επισης θα εργαστω ως μαγειρας,ναι ξερω τι θα συναστησω,αν ομως παλι καποιος γνωριζει περισοτερα ας μου απαντησει.
    Το εστιατο ριο ειναι το ελληνικον- αν υπαρχει κατι που θα θελατε και δεν μπορει δημοσια να λεχθει στειλτε μου προσωπικο μηνυμα.
    Να εχετε μια ηρεμη μερα η νυχτα.

    #2
    Kalh epituxia!

    Originally posted by paschalisf View Post
    καλημερα σας,αν υπαρχει καποιος φιλος φιλη που ειναι στο βελγιο η ηταν θα ηθελα πληροφοριες σε σχεση με την ζωη εκει τωρα,διαβασα προηγουμενα ποστ αλλα φανταζομαι οτι αυτα αλαζουν πια πολυ συντομα.
    Επισης θα εργαστω ως μαγειρας,ναι ξερω τι θα συναστησω,αν ομως παλι καποιος γνωριζει περισοτερα ας μου απαντησει.
    Το εστιατο ριο ειναι το ελληνικον- αν υπαρχει κατι που θα θελατε και δεν μπορει δημοσια να λεχθει στειλτε μου προσωπικο μηνυμα.
    Να εχετε μια ηρεμη μερα η νυχτα.
    Geia sou pachalisf,
    Menw Bruxelles edo kai 2 xronia an theleis na rwthseis kati pio sugkekrimeno xara mou na sou apanthsw..
    Kalh tuxh

    Comment


      #3
      Μαθαμε οτι υπαρχει δουλεια για ελαιοχρωματιστες στο Βελγιο. Και απο οτι καταλαβα αν δεν βρεις πρωτα δουλεια να μην ανηφορισεις κατα πάνω, μηπως καποιος καλός άνθρωπος εχει στοιχεια για κατασκευαστικες εταιριες που προσλαμβανουν? Γιατι απο Ελλαδα μονο γραφεια-απατεωνες εχουμε απο οτι διαπιστωσα.

      Εχω ακουσει οτι υπαρχουν ελληνικες εταιριες αλλα δεν βρισκω στοιχεια δυστυχως.

      Comment


        #4
        Originally posted by barracuda View Post
        Μαθαμε οτι υπαρχει δουλεια για ελαιοχρωματιστες στο Βελγιο. Και απο οτι καταλαβα αν δεν βρεις πρωτα δουλεια να μην ανηφορισεις κατα πάνω, μηπως καποιος καλός άνθρωπος εχει στοιχεια για κατασκευαστικες εταιριες που προσλαμβανουν? Γιατι απο Ελλαδα μονο γραφεια-απατεωνες εχουμε απο οτι διαπιστωσα.

        Εχω ακουσει οτι υπαρχουν ελληνικες εταιριες αλλα δεν βρισκω στοιχεια δυστυχως.
        Υπάρχουν εταιρίες περίπου δύο είναι οι νόμιμες.Αντωνίου λέγετε η μία από αυτές και είναι Βρυξέλλες.Δεν παίρνουν άτομα γιατί έχουν συμπληρώσει το προσωπικό τους.Ο άντρας μου τους έχει ζητήσει δουλειά πολλές φορές αλλά τίποτα.Μετά υπάρχουν και μικρο εργολάβοι που σχεδόν όλοι είναι απατεώνες και κοιτάνε πως να σε εκμεταλλευτούν.Οι συνθήκες και τα χρήματα που δίνουν είναι ότι μπορείς να βγάλεις αν μείνεις στην Ελλάδα. Το όλο θέμα αλλάζει όμως αν μιλάς λίγα γαλλικά και μπορείς να συνεννοείσαι, τότε ξεφεύγεις από αυτούς και συνεργάζεσαι με ξένους όπου έχεις μεγαλύτερη ποικιλία και μπορείς να βρεις καλή δουλειά εφόσον ξέρεις καλά την δουλειά. Όμως για να προσαρμοστείς στα καινούργια δεδομένα εδώ -επειδή έχει αρκετές διαφορές στις οικοδομικές εργασίες θα πρέπει πρώτα να δουλέψεις ανασφάλιστος από δω και από κει δυστυχώς. Μετά παίζει ρόλο και η τύχη...ο άντρας μου ακόμα δεν έχει βρει μία σωστή δουλειά απλά λέμε να βγαίνει ένα μεροκάματο και ίσως στο μέλλον έχουμε πιο πολλές πιθανότητες από ότι στην Ελλάδα.

        Comment

        Working...
        X