Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mariamark Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα μπερδεύτηκα...δηλ. εαν δεν έχεις βρει δουλειά, δεν μπορείς να νοικιάσεις σπίτι; το να τους δώσεις μπροστά κάποια ενοίκια μπορεί να αποτελέσει λύση;
    Είναι δυσκολα να νοικιάσετε σπίτι χωρίς δουλειά.Εμείς είμαστε Αμπερντήν και νοικιάσαμε για 6 μήνες και προπληρώσαμε το 6μηνο χωρίς να έχουμε δουλειά.Είναι καθαρά στο θέμα του ιδιοκτήτη η του μεσητικού γραφείου.Βέβαια Αμπερντήν είναι άλλη υποθεση με τα σπίτια.Απλά όταν μιλήσετε με τα μεσητικά πείτε τους οτι μπορείτε να προπληρώσετε το 6μηνο.

ευχαριστώ πολύ dark moon

γεια σας παιδια!οπως έχετε καταλάβει είμαι στη φάση διερεύνησης ακόμα. Μίλησα με κάποιους agents, κάποιοι ζήτησαν reference απο προηγούμενο ιδιοκτήτη, μα όλοι είπαν οτι δεν νοικιάζουν αν δεν δω πρώτα το σπίτι, επίσης όταν τους είπα οτι δεν εργάζομαι αλλά μπορώ να προπληρώσω, είπαν ok. αυτά προς το παρόν. ψάχνω να βρω τη καλύτερη λύση. τα λέμε. Μια άλλη ερώτηση εξίσου σημαντική δουλειές υπάρχουν;

γεια σας παιδια!οπως έχετε καταλάβει είμαι στη φάση διερεύνησης ακόμα. Μίλησα με κάποιους agents, κάποιοι ζήτησαν reference απο προηγούμενο ιδιοκτήτη, μα όλοι είπαν οτι δεν νοικιάζουν αν δεν δω πρώτα το σπίτι, επίσης όταν τους είπα οτι δεν εργάζομαι αλλά μπορώ να προπληρώσω, είπαν ok. αυτά προς το παρόν. ψάχνω να βρω τη καλύτερη λύση. τα λέμε. Μια άλλη ερώτηση εξίσου σημαντική δουλειές υπάρχουν;
    γεία σου.Εξαρτάται πάνω σε τι ψάχνεις. Γενικά δουλιές υπάρχουν.

Πεταω για Γλακωβη στις 13 του μηνα κ θα μεινω 1 εβδ παιδιά! Οτι πληροφορίες εχω θα ενημερώσω ..

ειμαι των κοινωνικών σπουδών, ο αντρας μου οικονομικά, λογιστικα αλλά μόνο με εργασιακή εμπειρία ελλάδα, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα

ειμαι των κοινωνικών σπουδών, ο αντρας μου οικονομικά, λογιστικα αλλά μόνο με εργασιακή εμπειρία ελλάδα, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα
    χμμμμ. Για λογιστές ξέρω ότι χρειάζεται κάποιες πιστωποιήσεις.Για να γίνεις λογιστής εκεί συνήθως τελείωνει το πανεπιστήμιο
    και βρίσκει εργοδότη ο οποίος να του προσφέρει training contract που να είναι αναγνωρισμένο απο κάποια λογιστική αρχή.
    Στην περίπτωση του άντρα σου, δεδομένου ότι έχει προυπηρεσία, ίσως θα ήταν καλύτερα να δεί τι ακριβώς χρειάζεται για να πάρει
    την πιστωποίηση. Δες λίγο τα παρακάτω:
    AAT qualifications | AAT
    What qualifications do I need to be an Accountant? | whatqualifications.co.uk
    Chartered accountant: Entry requirements | Prospects.ac.uk

απο κεί και πέρα πιστεύω ότι σιγούρα θα μορέσει να βρεί κάποια σχετική δουλειά γραφείου με τα προσόντα του.

Εσύ έχεις κα΄ποια προυπηρεσία?

δούλευα σε ενα κέντρο απεξάρτησης για 4 χρόνια και μετά ιδιωτικά σαν ψυχοθεραπευτρια.Ξέρω οτι πρέπει να εγγραφώ στο bacp (british association for councellin and psychotherapy) ηδη ετοιμάζω τα χαρτια. αυτά. ο,τι άλλο ευπροσδεκτο

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Γλασκωβη
    Από stefanosss in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.10.2015, 15:19
  2. Γλασκωβη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11.05.2015, 12:42
  3. Συγκατοίκηση για Γλασκωβη
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.05.2014, 07:49
  4. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 15:23
  5. Ανταπόκριση - stella82
    Από stella82 in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.02.2013, 10:47

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like