Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οικονομική κινητή τηλεφωνία στο Ηνωμένο Βασίλειο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Βρήκα αυτή την σελιδα που δεινει UK sim απο εδω Ελλάδα PlanetSim - Παγκόσμια καρτοκινητή περιαγωγή

    Comment


      #17
      Nα δωσω Self Storage Address που εχω η θα κανω πατάτα ...

      Comment


        #18
        Originally posted by egigo View Post
        Μπες στο ebay ψαξε για καρτα giffgaff ενα με δυο euro κανει στην στελνουν αθηνα μπαινεις στο site https://www.giffgaff.com/ κανεις ενεργοποιηση δινεις μια διευθυνση οτι ναναι και εχεις UK number ετσι εκανα εγω και ακομη ειμαι ελλαδα!!
        Οταν λες μια Διεύθινση οτι νανε.. Να δωσω μια διεύθινση Αγγλίας χωρις να μενω εκει.. δεν το τσεκάρουν με καπιο τρόπο αν ειναι αληθινη?
        Nα δώσω μια Self Storage address ή θα κανω πατατα?

        Comment


          #19
          Ξέρει κανείς τις χρεώσεις της vodafone;

          Comment


            #20
            Ψηφος απο μενα στην giffgaff. Καλο σημα σχετικα οπου και αν εισαι και ισως οι πιο καλες χρεωσεις payg.

            Comment


              #21
              Μπορώ να αγοράσω από το κατάστημα νούμερο καρτοκινητης και να το εγκαταστήσω στη συσκευή και να λειτουργήσει αμέσως?
              Με το που φτάσω αεροδρόμιο στο Λονδίνο, θέλω να έχω αγγλικό νούμερο με ίντερνετ κυρίως για να μπορέσω να κινηθώ

              Comment


                #22
                Originally posted by zakkww View Post
                Μπορώ να αγοράσω από το κατάστημα νούμερο καρτοκινητης και να το εγκαταστήσω στη συσκευή και να λειτουργήσει αμέσως?
                Με το που φτάσω αεροδρόμιο στο Λονδίνο, θέλω να έχω αγγλικό νούμερο με ίντερνετ κυρίως για να μπορέσω να κινηθώ
                Θελει activation πρωτα οπως και εδω στην Ελλαδα.

                Comment


                  #23
                  Η giffgaff από ότι κατάλαβα δεν μπορείς να την πάρεις από ένα μαγαζί. Είναι μόνο Online?
                  Μια επιβεβαίωση θέλω

                  Comment


                    #24
                    H giffgaff τουλαχιστον πριν ενα χρονο που πηρα εγω ηθελε διευθυνση κατοικιας και σου εστελναν τη sim στο σπιτι. Νομιζω εκανε 2 ημερες. Μετα απο το site θελει activation για να παρεις νουμερο και να βαλεις και χρηματα.

                    Comment


                      #25
                      Επισης για three που εχω, την αγορασα απο το αεροδρομιο στο Stansted και εκανα top up απο το ιδιο μαγαζι χωρις προβλημα. Ακριβως οπως και στην Ελλαδα. Να ξερεις ομως οτι το top up απο το web της three θελει καρτα χρεωστικη αγγλικη. Ελεγχει την διευθυνση. Μπορεις να μπεις στο site και να το δεις.

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by georgent View Post
                        Επισης για three που εχω, την αγορασα απο το αεροδρομιο στο Stansted και εκανα top up απο το ιδιο μαγαζι χωρις προβλημα. Ακριβως οπως και στην Ελλαδα. Να ξερεις ομως οτι το top up απο το web της three θελει καρτα χρεωστικη αγγλικη. Ελεγχει την διευθυνση. Μπορεις να μπεις στο site και να το δεις.
                        Φίλε πολύ χρήσιμα αυτά που μου λες τώρα.
                        Εγώ όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ακόμα αγγλική χρεωστικη κάρτα.
                        Ξέρεις αν μπορώ να κάνω κάνω top up από το μαγαζί στο Stansted (με όχι αγγλική χρεωστικη κάρτα) όπου θα αγοράσω την sim?

                        Comment


                          #27
                          Τα περισσοτερα μαγαζια που πουλανε καρτες κινητης εχουν τη δυνατοτητα να σου κανουν και top up με voucher (το γνωστο χαρτακι που περνουμε και εμεις απο τα περιπτερα). Της three ειχα παρει το pay as you go, χρεωσεις μπορεις να βρεις στο site. Το pay as you go δεν εχει κανενα add on προγραμμα. Καθε τηλεφωνο και χρεωση αν μπορω να το πω ετσι. Η καρτα sim ειχε ουτε μια λιρα (0.99p). Με το που τη βαλεις μεσα και βρει τον παροχο σε αγγλικο εδαφος σου ερχονται μυνηματα και οδηγιες για το πως κανεις topup. Αν θυμαμαι καλα καλεις το 444 και ακουλουθεις τις πολυ απλες οδηγιες.

                          Προτεινω να παρεις μαζι με την καρτα και ενα voucher των 10 λιρων.

                          Comment


                            #28
                            Δια του λογου το αληθες επισυναπτω και ενα grab απο το site της three που γραφει στο κατω μερος οτι κανει δεκτες μονο καρτες που ειναι registered σε αγγλικη διευθυνση.

                            webTopUP-three.PNG

                            Comment


                              #29
                              Θα ήθελα μια sim με πολύ ίντερνετ για να μπορέσω να κινηθώ στο Λονδίνο τις πρώτες μέρες.
                              Αξίζει να περιμένω μερικές μέρες μέχρι να παραγγείλω Online την giffgaff ή να πάρω μια three από το Stansted να τελειώνω.?

                              Comment


                                #30
                                H three ειχε ενα πολυ καλο προγραμμα που το αλλαξαν στην πορεια και το εκαναν ακριβοτερο.
                                Αν αγορασεις voucher για 25 λιρες τα βαζεις στο λογαριασμο σου καλωντας το 444 και μετα ξανακαλεις και αγοραζεις το All-in-One 25. Το all you can eat που λεει ουσιαστικα εχει barrier τα 25GB. Στο λεω διοτι το εχω ζησει το πραγμα. Δες εδω

                                AllinOne.PNG


                                Προσωπικα πιστευω οτι η giffgaff ειναι φθηνοτερη και με 20λιρες goodybag εχεις τα παντα



                                Μηπως να παρεις εναν αριθμο να κανεις τη δουλεια σου (three,vodafone,κλπ κλπ) και μετα να τον μεταφερεις στην giffgaff?

                                Comment

                                Working...
                                X