Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (11)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by Giannhs Stefanidis View Post
    ναι φιλε την αιτηση 118

    ,για αποκτηση Αυστραλιανης υπηκοοτητας by descent.

    Ενταξει λοιπον.

    Originally posted by Giannhs Stefanidis View Post
    ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. υπάρχει κάποιος που έχει πάει στην αυστραλια με την διαδικασία 118 να με δωση περισσότερες λεπτομέρειες .έχω υποβάλει τα χαρτια μου .περνω διαβατήριο ..η κανω νεα χαρτια για διαβατήριο ευχαριστώ
    Δλδ εχεις κανει την αιτηση για την υπηκοοτητα; Κι αν ναι ,τί ακριβως ρωτας; Σου στειλαν το πιστοποιητικο της υπηκοοτητας; Ή οχι ακομα;
    Συγγνωμη ,αλλά συνεχιζω να μην καταλαβαινω την ερωτηση σου και σε ρωτησα και πριν ,οτι αν για την αιτηση για αποκτηση υπηκοοτητας by descent ,μιλας ,τί εννοεις μετα ,μ αυτα που ρωτησες και δεν απαντησες ,πανω σ αυτο.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #47
      http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...-descent-4629/

      Comment


        #48
        Kalispera se olous thelw na kanw mia erwtisi exw australeziki upikootita apo thn mama mou k prokeitai na taiksidepsw se 2 mines gia melbourne,ti epidomata tha parw k meta apo poso kairo?tha erthw me ton arravwniastiko mou k tha pantreutoume ekei ti visa tha zitisw ustera gia ekeinon?tha parei kapoia epidomata argotera k ekeinos???euxaristw

        Comment


          #49
          Originally posted by flora stamouli View Post
          Kalispera se olous thelw na kanw mia erwtisi exw australeziki upikootita apo thn mama mou k prokeitai na taiksidepsw se 2 mines gia melbourne,ti epidomata tha parw k meta apo poso kairo?tha erthw me ton arravwniastiko mou k tha pantreutoume ekei ti visa tha zitisw ustera gia ekeinon?tha parei kapoia epidomata argotera k ekeinos???euxaristw
          Αφού διαβάσεις Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι αν υπάρχουν ακόμη οι ίδιες απορίες,επανέρχεσαι.
          Newstart Allowance
          Partner Visa: Onshore Temporary and Permanent (Subclasses 820 and 801)
          Thanks.

          Comment


            #50
            Originally posted by flora stamouli View Post
            Kalispera se olous thelw na kanw mia erwtisi exw australeziki upikootita apo thn mama mou k prokeitai na taiksidepsw se 2 mines gia melbourne,ti epidomata tha parw k meta apo poso kairo?tha erthw me ton arravwniastiko mou k tha pantreutoume ekei ti visa tha zitisw ustera gia ekeinon?tha parei kapoia epidomata argotera k ekeinos???euxaristw
            Απο τις 14/7/13 ,που ρωτησες και σου εδωσα καποια λινκς ,δεν αλλαξε η διαδικασια.

            Επισης κι αυτο που ρωτησες στις 15/7/13 και σου απαντησα στις 16/7 ,εξακολουθει να ισχυει.
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #51
              Καλησπέρα, έχω στείλει τα χαρτιά μου για αυστραλιανή υπηκοότητα από τις 4/9 και ακόμη δεν έχω κανένα νέο πώς μπορώ να ενημερωθώ; πόσο χρόνο θέλει για να έρθει η υπηκοότητα και με ποιόν τρόπο την στέλνουν;

              Comment


                #52
                Originally posted by Giwtaki View Post
                Καλησπέρα, έχω στείλει τα χαρτιά μου για αυστραλιανή υπηκοότητα από τις 4/9 και ακόμη δεν έχω κανένα νέο πώς μπορώ να ενημερωθώ; πόσο χρόνο θέλει για να έρθει η υπηκοότητα και με ποιόν τρόπο την στέλνουν;
                Σε 15 εργάσιμες,συνήθως
                Συστημένο με ταχυδρομείο.

                Australian Immigration Email Enquiry Form for the U.K. & Ireland

                Comment


                  #53
                  ΠΟΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ

                  Comment


                    #54
                    ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ .ΕΙΜΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ 1 ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ 5 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ View Post
                      ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ .ΕΙΜΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ 1 ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ 5 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
                      Γιάννη διάβασε...
                      Εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...E%AC-faq-2168/
                      Εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...derators-2108/
                      Εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...-descent-4629/
                      Κ εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...imathens-4309/

                      Όλες οι πληροφορίες που θέλεις είναι γραμμένες μέσα σε αυτές τις σελίδες.


                      Καλό διάβασμα..!!! Κ
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        #56
                        Γεια σας

                        Επειδή είχα ξεκινήσει πριν 1,5 χρόνο την διαδικασία συγκεντρωσης απαρίατητων εγγράφων για αίτηση partner visa του αντρός μου αλλά δεν προχώρησα τότε στην αίτηση. Τώρα που ήρθε η ώρα ποια έγγραφα χρειάζονται επικαιροποίηση πριν τα μεταφράσω; Απ'οτι διάβασα σίγουρα τα ποινικά μητρώα πρέπει να έχουν πρόσφατη τρίμηνη ισχύ . Καποιο άλλο;

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by irene View Post
                          Γεια σας

                          Επειδή είχα ξεκινήσει πριν 1,5 χρόνο την διαδικασία συγκεντρωσης απαρίατητων εγγράφων για αίτηση partner visa του αντρός μου αλλά δεν προχώρησα τότε στην αίτηση. Τώρα που ήρθε η ώρα ποια έγγραφα χρειάζονται επικαιροποίηση πριν τα μεταφράσω; Απ'οτι διάβασα σίγουρα τα ποινικά μητρώα πρέπει να έχουν πρόσφατη τρίμηνη ισχύ . Καποιο άλλο;
                          Να σου υπενθυμίσω οτι είναι πολύ σημαντικό να κατεβάσεις τις φόρμες που έχει αυτή την στιγμή στο immi.gov.au για την βίζα που θες, και να χρησιμοποιήσεις αυτές για την αίτησή σου γιατι αν έχεις παλαιότερες και στείλεις αυτές, τις παλιές δηλαδή, τότε αποτελεί και κριτήριο απόρριψης της αίτησης.
                          Υπομονή και επιμονή patriotes.

                          Comment


                            #58
                            Application Forms – Numerical List – Forms 1 to 99
                            Summary of Change – July 2013

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by Agoriani View Post
                              Να σου υπενθυμίσω οτι είναι πολύ σημαντικό να κατεβάσεις τις φόρμες που έχει αυτή την στιγμή στο immi.gov.au για την βίζα που θες, και να χρησιμοποιήσεις αυτές για την αίτησή σου γιατι αν έχεις παλαιότερες και στείλεις αυτές, τις παλιές δηλαδή, τότε αποτελεί και κριτήριο απόρριψης της αίτησης.
                              Ευχαριστώ πολύ,

                              Σχετικά με τα πιστοποιητικά γέννησης, ληξιαρχικές πράξεις,κτλ πιστευεις ότι πρέπει να τα ξαναεκδώσω;

                              Comment


                                #60
                                Τι σημαίνει hard copy και τι hard copy to pdf;

                                Thank you

                                Comment

                                Working...
                                X