Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οδηγοί φορτηγών

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by paravatis View Post
    Καλημέρα το ότι δουλεύεις μέσω γραφείων δεν ειναι κ τόσο κακό
    Οχι δεν ειναι τοσο κακο απλα δεν ειναι κατι το μονιμο,ειναι οποτε σε χρειαζονται

    Comment


      #17
      @paravatis,
      τι ειναι το ltd ? και πως γλυτωνεις φορους?
      Ειμαι στην αγγλια αλλα ακομα ψαχνομαι

      Comment


        #18
        ^ καλημερα και καλως ηρθες !!

        το Ltd εννοει οτι εχει φτιαξει την δικια του εταιρια και τιμολογει τις αμοιβες του ;-)


        δεν ειναι μισθωτος δηλαδη

        Comment


          #19
          Καλη χρονια και χρονια πολλα κι ευχαριστω πολυ... με μεγαλη καθυστερηση βεβαια αλλα τωρα το ειδα....

          Comment


            #20
            Πείτε δυο λόγια για το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να συνηθίσεις την οδήγηση με ανάποδο τιμόνι και λωρίδα και μάλιστα για επαγγελματικό σκοπό στους δρόμους της Αγγλίας.
            Αν κάποιος δεν έχει οδηγήσει ούτε μικρο αμάξι εκεί θα τον πάρουν για δουλειά;
            Ευχαριστώ.

            Comment


              #21
              Originally posted by AndVal View Post
              Αν κάποιος δεν έχει οδηγήσει ούτε μικρο αμάξι εκεί θα τον πάρουν για δουλειά;
              Καλησπερα. Εσυ θα ενοιωθες ασφαλης ωστε να βγεις στους δρομους?

              Comment


                #22
                Δεν ειναι ευκολο. Οσες φορες κι αν το προβαρεις στο μυαλο σου, οσο κι αν κοιτας τι κανουν οι αλλοι οδηγοι. Ακομα και πεζος ειναι δυσκολος να μαθεις να κοιτας τη σωστη μερια του δρομου. Εγω οταν πηγα και νοικιασα ενα μικρο ΚΑ για να συνηθισω ο πωλητης εκει μου ελεγε "προσεχε και προσεχε". Ειναι δυσκολο. Εγω επαθα πολλες μικρες συγκοπες οταν με προσπερνουσαν απο δεξια λεωφορεια και αλλα μεγαλα οχηματα.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by AndVal View Post
                  Πείτε δυο λόγια για το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να συνηθίσεις την οδήγηση με ανάποδο τιμόνι και λωρίδα και μάλιστα για επαγγελματικό σκοπό στους δρόμους της Αγγλίας.
                  Αν κάποιος δεν έχει οδηγήσει ούτε μικρο αμάξι εκεί θα τον πάρουν για δουλειά;
                  Ευχαριστώ.
                  Προσωπικα εγω δεν δυσκολευτικα καθολου,μετα απο 1,2 φορες που οδηγησα αυτοκινητο το ειχα ηδη συνηθησει..Τωρα φορτηγο για δουλεια πρωτη φορα εδω στην σκωτια οδηγησα,στην ελλαδα μονο 5 φορες για τα μαθηματα ειχα οδηγησει.Η αληθεια ειναι οτι ζητανε προυπηρεσια,αλλα γενικα εχει ζητηση το επαγγελμα και ειδικα αμα εισαι τυχερος και ''καιγονται'' για οδηγο θα σε παρουν αμεσως..Ετσι εγινε και με εμενα την πρωτη φορα που οδηγησα,ειχαν μεγαλη αναγκη για οδηγο..

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by patrioten
                    Έχεις δίκιο ζαλίζεσαι, θέλει μεγάλη προσοχή στην αρχή !
                    Χαχα σωστο.Εγω σχεδον 20 μερες μετα ακομα κοιταω αναποδα και δεν μπορω να προσανατολιστω.

                    Comment


                      #25
                      Ολα ειναι θεμα συνηθειας..το μονο ασ πουμε προνλημα που ειχα ηταν οταν εβαζα ταχυτητες με το αριστερο χαχαχα αλλα μετα απο 20-30 λεπτα το συνηθησα Ασε που ειναι και κατι καινουργιο,κατι το διαφορετικο στην αρχη και δεν βαριεσαι χαχαχα

                      Comment


                        #26
                        Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
                        Σίγουρα εξαρτάτε και από το συγκεκριμένο άτομο άλλοι τα πιάνουν γρηγορότερα και άλλοι όχι.
                        Προσωπικά εγώ σίγουρα θα ήθελα να συνηθίσω πρώτα με μικρό - αν έπαιρνα τέτοια απόφαση για Αγγλία και οδηγός - αλλά δεν είναι εύκολο να ζεις έξω και για πολύ χωρίς εισόδημα.
                        Πάντως είναι πολύ ευχάριστο να διαβάζεις ότι υπάρχουν επαγγέλματα με καλή ζήτηση, εάν είχα για κάνα έτος ΙΚΑ σίγουρα θα έφευγα αφού θα ήμουν σίγουρος ότι θα έβρισκα δουλειά.
                        Τώρα αν αναγκαστώ να κάνω καμια προσπάθεια έτσι και μήπως μου κάτσει δεν ξέρω θα το σκεφτώ.
                        Αλήθεια georgelam το φορτηγό που πρωτοδήγησες στη δουλειά σου ποιο ήταν έτσι να πάρουμε μια ιδέα.
                        Δεν ξέρω αν έχεις κάνα νήμα με την ιστορία σου να βάλεις το λίνκ.
                        Ευχαριστώ και πάλι.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by DiD666 View Post
                          Δεν ειναι ευκολο. Οσες φορες κι αν το προβαρεις στο μυαλο σου, οσο κι αν κοιτας τι κανουν οι αλλοι οδηγοι. Ακομα και πεζος ειναι δυσκολος να μαθεις να κοιτας τη σωστη μερια του δρομου. Εγω οταν πηγα και νοικιασα ενα μικρο ΚΑ για να συνηθισω ο πωλητης εκει μου ελεγε "προσεχε και προσεχε". Ειναι δυσκολο. Εγω επαθα πολλες μικρες συγκοπες οταν με προσπερνουσαν απο δεξια λεωφορεια και αλλα μεγαλα οχηματα.
                          mia apo ta idia bale kai se mena .

                          Comment


                            #28
                            7,5 τοννο

                            Comment


                              #29
                              kai akoma pio diskolo einai na odigas to diko sou amaxi kai na exis anebasi mesa stin agglia eki xanis tin mpala akoma pio poli , kai theli akoma pio megali prosoxi , kai na poume akoma kai oi strofes epidi eisai se alli meria sto kathisma , tis aristers tis blepis , alla tis dexies me TIPOTA DEN FENONTE kai eki theli megali prosoxi.

                              Comment


                                #30
                                αμα ξερεις να οδηγας... μετα απο μια βδομαδα εχεις συνηθισει στο αριστερο ανετα

                                Comment

                                Working...
                                X